Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


majki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powitać

Choć u nas ostatnio cisza ... może to przez zimę :D

Dziś byłem na działce w celu zasadzenia choinki światecznej. W swej naiwności sądziłem, że jak w mieście już po zimie a tam śniegu jeszcze na sztychówkę. Ale się udało.

Jestem już gotowy na sezon budowlany.

Umowa na prąd jest.

Wykonawca jest.

Umowa na więźbę jest

Teraz tylko wszystko co na bieżąco.

Wbicie łopaty zaraz po założeniu złącza.

Oj się będzie działo.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zimą cisza jak cisza, można się dobrze przygotować.

Ja zaczynałem w marcu 2003, dokładnie w dzień rozpoczęcia inwazji na Irak. Śniegu już nie było, za to jak zaczeła się budowa to nie wiedziałem za co pierwsze się chwytać. Ale minęło kilka dni i już było jasne. Ekipa była wporzo, zresztą pracują chyba u Marcina / mlk. A wprowadziłem się na przełomie lipca i sierpnia, więc to raptem 4 miesiące z kawałkiem.

D24 to fajny domek :) W budowaniu też całkiem przyjemny.

pozdrawiam!

 

Kisiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zimą cisza jak cisza, można się dobrze przygotować.

Ja zaczynałem w marcu 2003, dokładnie w dzień rozpoczęcia inwazji na Irak. Śniegu już nie było, za to jak zaczeła się budowa to nie wiedziałem za co pierwsze się chwytać. Ale minęło kilka dni i już było jasne. Ekipa była wporzo, zresztą pracują chyba u Marcina / mlk. A wprowadziłem się na przełomie lipca i sierpnia, więc to raptem 4 miesiące z kawałkiem.

D24 to fajny domek :) W budowaniu też całkiem przyjemny.

pozdrawiam!

 

Kisiel

OOO :o :o :o

którz to się odezwał! ;)

jasne że domek fajny

a ekipa to u mnie pracowaŁA w zeszłym roku: od 6 kwietnia do 11 czerwca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po małych perturbacjach uczuciowo-rodzinnych i zawodowych wracam na forum.

I dalej mieszkam w D24 :)

Mam kilka planów inwestycyjnych na ten rok, mam nadzieję, że będę częściej zaglądał na forum.

Pozdrawiam D24-kowców :)

 

Kisiel

 

co będziesz dorabiał do domu?

 

podtrzymuję zaproszenie do mnie na budowę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długiej nieobecności znów na foru. Zaczynam budowę pod koniec czerwca ale właśnie dzis dowiedziałem się że za pustaki MAX np. z Plecewic drożeją od przyszłego tygodnia o około 10gr/szt. czyli około 500 zł trzeba bedzie dołozyc do materiału. :(

CZy ktoś z was budoawł piwnicę ? Ja mam ja w planach pod garażem.

Interesuje mnie jaki to koszt i z czego budowana i jak zaizolowana.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć

Pisałem już w swoim dzienniku, ale pochwalić się też musze tutaj :)

Mamy juz projekt ( raczej ostateczna wizja ) domu.

 

Wygląda tak :

http://img406.imageshack.us/img406/948/skan0012yf.jpg

 

Jest tego łącznie około 220 m2. Nie wiem czy dobrze, czy źle :wink:

Na 99% będzie z PTH 30 + 12-15 cm styro. Wewnętrzne też z cegły.

Dachówka ceramiczna, pod tym deskowanie z papą.

Pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pisałem już w swoim dzienniku, ale pochwalić się też musze tutaj :)

Mamy juz projekt ( raczej ostateczna wizja ) domu.

 

Jest tego łącznie około 220 m2. Nie wiem czy dobrze, czy źle :wink:

Na 99% będzie z PTH 30 + 12-15 cm styro. Wewnętrzne też z cegły.

Dachówka ceramiczna, pod tym deskowanie z papą.

Pozdrawiam, Majki

 

piknie!

gratuluję

 

zastanawia mnie tylko po co deskowanie z papą? strych masz na tyle wysoki że chcesz tam kiedyś pokoje zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strych jest kompletnie nieużytkowy, jedynie jako skłądzik rzeczy różnych i niepotrzebnych. Deskowanie dla :

- dodatkowe wzmocnienie konstrukcji dachu

- dodatkowe docieplenie ( no wiem, tak już na zapas ... )

- możliwość dwuetapowego działąnia, jak nie ma kasy to z papą rok niezamieszkały dom przetrwa

- jak ktoś wejdzie na dach i zdejmie dachówkę, to tak szybko do domu się nie dostanie ( wbrew pozorom problem jest )

Pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strych jest kompletnie nieużytkowy, jedynie jako skłądzik rzeczy różnych i niepotrzebnych. Deskowanie dla :

- dodatkowe wzmocnienie konstrukcji dachu

- dodatkowe docieplenie ( no wiem, tak już na zapas ... )

- możliwość dwuetapowego działąnia, jak nie ma kasy to z papą rok niezamieszkały dom przetrwa

- jak ktoś wejdzie na dach i zdejmie dachówkę, to tak szybko do domu się nie dostanie ( wbrew pozorom problem jest )

Pozdrawiam, Majki

 

wszystko fajnie, tylko czy liczyłeś ile dodatkowo ten "kaprys" Cię wyniesie? czy nie drożej niż strop z terivy zamiast drewnianego?

co do docieplenia, to lepiej jest położyć więcej na stropie

bezpieczeństwo - dualna czujka ruchu załatwia sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki

Pooglądałem sobie Twój projekt. No musze przyznać, że nieźle powiększyłeś oryginalny. Ciekaw jestem jak wygląda więźba teraz. Jeśli chodzi o deskowanie to przychylam sie do opinii mlk że jest to normalnie niepotrzebny wydatek ale w szczególnych wypadkach faktycznie można położyc papę i przeczekać

Jedno pytanie. Uderzyła mnie w Twoim projekcie liczba drzwi wewnętrznych. Chyba ze 13? Chyba dużo no nie?

:D

A drugie pytanie bo nie widzę na projekcie ściany nośnej a wspominasz o własnej więźbie, to na czym chcesz ją wesprzeć, bo trudno mi sobie wyobrazić tradycyjną przy takich rozstawach.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil

Drzwi jest faktycznie 13 ( ale to szczęśliwa widać liczba :wink: )

W porównaniu do proj. oryg. jest moim zdaniem 2 więcej ( do gabinetu i dodatkowej garderoby ), czyli aż tak dużo więcej nie ...

Więźba - jeszcze na ten temat nie gadaliśmy z arch. ale jeśli tak rozsunął ściany to widać się da zrobić. Na razie wiem, że dach będzie teoretycznie miał powierzchnię 381 m2 :roll: :o :D

Ale będzie przynajmniej piękny 8)

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pisałem już w swoim dzienniku, ale pochwalić się też musze tutaj :)

Mamy juz projekt ( raczej ostateczna wizja ) domu.

..........

Jest tego łącznie około 220 m2. Nie wiem czy dobrze, czy źle :wink:

Na 99% będzie z PTH 30 + 12-15 cm styro. Wewnętrzne też z cegły.

Dachówka ceramiczna, pod tym deskowanie z papą.

Pozdrawiam, Majki

B. fajny będziesz miał stół w jadalni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zgadza się. Stół będzie fajny, z założenia miał być rodzinny :D

Już nawet wiem jaki będzie ( mam nadzieję ). Znam miejsce gdzie sprzedają sprowadzane z Indii rzeczy, widziałem tam stół długi na około 8 metrów w jednym kawałku, żadne rozkładanie, wielki i piękny. Oczywiście do odnowienia, ale trochę się zajmuję amatorsko renowacja starych mebli więc sobie poradzę 8)

Będzie pięknie :D

Majki

 

PS. Cena stołu mniejsza niż typowy okleinowany, czy nawet drewniany stół w sklepach meblowych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Postanowiłem przyłączyć się do dyskusji. Od trzech tygodni jestem właścicielem dziłaki budowlanej i aktualnie wspólnie z żoną przeżywamy coś w rodzaju "burzy mózgów". Pomysłów mamy wiele, ale zaczyna się coś z nich już wykluwać. Każdy z Was pewnie przejrzał setki projektów, tak jak my. Niestety, żaden w 100% nie pasuje do naszych wyobrażeń.

Po wielu godzinach spędzonych na oglądaniu - wybrałem projekt "Z wykuszami" II w wersji lustrzanej. Żona zaakceptowała ten wybór. Wpływ na to miało wiele czynników, m.in. położenie geogr. (wjazd od południa), kształt działki (prostokąt skierowany w kier. północnym), ukształtowanie terenu (działka z charakterystrycznym spadem - najpierw równo przez ok. 24 m od drogi po lewej stronie, potem 1,5 dosyć stromego spadku i potem delikatny spadek do końca działki; po prawej stronie spadek zaczyna się kilka metrów wcześniej), wielkość działki (1424 m2, 25m szeroka), wielkość domu (chcieliśmy trochę mniej metrów - ok. 130, ale jak się okazało w parterówce taka wielkość daje małe pokoje) no i w końcu możliwość zmian projektu w taki sposób, który nas zadowoli a nie zmieni go całkowicie. Ponadto, interesuje mnie "otwarcie" się na sąsiada z prawej strony (od wschodu), bo go dobrze znam; tego z lewej niestety nie...

Zmiany, które zamierzamy wprowadzić (część zastosowana przez innych):

- po pierwsze będziemy korzystać z ekologicznego pieca na paliwo stałe z podajnikiem (prawdopodobnie na eko-groszek, pellet i owies), stąd konieczność zamiany pomieszczenia gospodarczego w kotłownię. To z kolei wymusza zrobienie wejścia do pomieszczenia z garażu. Mam nadzieję, że taka wielkość wystarczy na kotłownię (po powiększeniu garażu - trochę większa niż w oryginale),

- powiększenie garażu (o min. 50 cm na długość i szerokość). Zwiększony garaż umożliwi po pierwsze wprowadzenie dwóch samochodów, a po drugie da się w nim "zaparkować" również palety z ekogroszkiem lub pelletem (nawet cztary standardowe palety z workami ekogroszku po 25kg - każda paleta waży 800 kg, szacuję że będą potrzebne jeszcze dwie palety na sezon, ale one będą w miarę szybko rozładowywane i worki przeniesione do kotłowni). Położenie będzie korzystne, bo przecież za ścianą będzie kotłownia i wejście do niej z garażu. Niebagatelne znaczenie ma też fakt, że wjazd do garażu z paletami będzie bezproblemowy,

- likwidacja okienek w garażu i przyszłej kotłowni. Da nam to możliwość przesunięcia domu w lewo do 3 metrów od granicy działki (szer. działki to 25m a przecież garaż będzie szrszy o pół metra). To będzie też korzystane ze względu na ukształtowanie działki oraz da szerszy wjazd na tyły działki z prawej strony domu,

- powiększenie dużej łazienki na tyle, żeby bez problemu w łazience znalazła się i wanna i prysznic i po prostu żeby była przestrzeń, ale nie za dużo bo:

- stworzenie z małej łazienki - pralni (kotłownia będzie przecież pomieszczeniem "brudnym"),

- dobudowanie ubikacji obok garderoby ale ze ściętym narożnikiem, żeby nie ograniczać aż tak bardzo przestrzeni w holu,

- powiększenie tarasu (będzie on umiesczony dosyć wysoko - taki teren, być może będzie on drewniany),

- przesunięcie okna w sypialni (tej o pow. 12,5 m2) na drugą ścianę (u mnie będzie to ściana zachodnia, inaczej jedyne okno byłoby od północy),

- rezygnacja z wykuszy.

To są te najważniejsze zmiany, chociaż nie aż tak bardzo ingerujące w konstrukcję. Liczę na to, że nie wpłynie to znacząco na koszty.

Ponadto mam w planie budowę systemu GWC i pewnie przygotuję dom na podłączenie w przyszłości rekuperatora oraz kolektorów słonecznych do ciepłej wody użytkowej (na dachu od południa nad wejściem).

Uff... napisałem się. Co myślicie o moich planach? Czy w moim rozumowaniu jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...