Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BLUE CONNECT i inne bezprzewodówki o dużym zasięgu


mdzalewscy

Recommended Posts

Jędrek z Kaszub - czy mam rozumieć że można nie kupować tej PCMCI od Ery tylko korzystać znormalnego telefonu? Mnie interesuje na razie jedynie GPRS + WAN bo telefon z GPRS mam, 802.11g też - więc jak to by mi chodziło - nawet z ręcznym przełączaniem pomiędzy nimi - to by mi na razie wystarczyło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jędrek z Kaszub - czy mam rozumieć że można nie kupować tej PCMCI od Ery tylko korzystać znormalnego telefonu? Mnie interesuje na razie jedynie GPRS + WAN bo telefon z GPRS mam, 801.11g też - więc jak to by mi chodziło - nawet z ręcznym przełączaniem pomiędzy nimi - to by mi na razie wystarczyło.

 

Pozdrawiam

Jeśli masz jakiś telefon z EDGEm (np Nokia 6230), to bierzesz samą aktywację w taryfie DATA i surfujesz do woli. W takim wypadku nie podpisujesz także umowy na 24 miesiące.

Oczywiście EDGE nie jest koniecznością, ale jak znajdziesz się w jego zasięgu, to będzie chodziło trochę szybciej. Inaczej pozostaje Ci GPRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedziano jak sie interesowałem bc - tak naprawde taryfa data to ukryty koszt karty GPRS/EDGE/UMTS i łącząc sie przez kabelek lub BT mozna bez problemu korzystac z bc wtedy koszt taryfy data wynosi 1 zł +Vat przez cały okres obowiązywania umowy.

 

Poydrawiam !!

Jędrek z Kaszub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zamieszczenie odsyłaczy do mapek zasięgu. (Jak ja korzystałem z wyszukiwarki na stronie eragsm to nawet nie mogłem znaleźć słowa EDGE.)

 

Jestem w lekkim szoku - okazuje się że na mojej wsi to nawet UMTS jest :o . Nie mówiąc o EDGE - ma go u mnie każdy operator. Przynajmniej na mapce.

 

Ponieważ ukochana TPSA olewa mnie totalnie, a innych operatorów kablowych w okolicy nie ma - muszę się sprawą poważnie zainteresować. Ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenie z UMTS i EDGE? Operator dowolny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, że zasięg EDGE'a w Erze zwiększa się niemal każdego dnia, a co do UMTSa to zacznie się tak dziać od końca roku, ale kiedy to dotrze "pod strzechy" to trudno powiedzieć. W koncesji jest, że pokrycie UMTSem musi wynosić bodajże 20% powierzchni kraju, więc jak się odejmie centra największych miast, kurorty, lotniska itepe to niewiele zostanie.

Różnica w prękośći EDGEa i GPRSa jest wyraźna, ale nie oszukujmy się - stałe łącze to nie jest. I jeśli ten drugi można w zasadzie wykorzystywać do odbierania poczty, to EDGE umożliwia w miarę swobodne przeglądanie WWW.

Z UMTSem póki co nie mam doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
A czy ktoś się spotkał z http://www.gointernet.pl

 

Jaki jest całkowity koszt użytkowania i jakie są ograniczenia lokalizacyjne...wytłumaczcie mi jak to działa...

 

Pozdrawiam

 

T

 

Też się nad tym zastanawiałem. Dane dostajesz satelitą, wysyłasz GPRSem. Pakiet (odbiór 512 kb/s i nadawanie z prędkością GPRSową) chyba cos koło 200PLN. Jeden minus że między tobą a satelitą nie powinno byc drzew ani budynków. Hmmm... jak wysoko nad horyzontem (kątowo) jest taki satelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się spotkał z http://www.gointernet.pl

 

Jaki jest całkowity koszt użytkowania i jakie są ograniczenia lokalizacyjne...wytłumaczcie mi jak to działa...

 

Pozdrawiam

 

T

znajomy to ma i niestety nie jest zadowolony

w umowie nie gwarantują praktycznie nic.

Jak działa jak krew z nosa to również nie uzanją ci reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My mamy "służbowego" BLUE Connect'a w domu i jak do tej pory nie było większych problemów z użytkowaniem. Generalnie działa na GPRSie, ale czasami ma też przebyłyski i zaczyna na UTMS. Wtedy szybkość jest, jak dla mnie, zadowalająca. Zdjęcia oglądam (bo właśnie próbuje rozlanować mój ogród i szukam natchnień) i też nie narzekam. Tanie to to nie jest, ale jak firma płaci.... :lol: :D

Staraliśmy się w TPsie, ale nas olali. Kalsycznie. Nawet nie raczyli odpowiedzieć na nasz wniosek, a chętnych było chyba ze 12 domów. Potem była prośba o przyspieszenie rozpatrywanie pierwszego wniosku, potem prośba o przyspieszenie rozpatrywania drugiego wniosku o przyspiesznie ...i tak już 2 lata. A KIJ I W RYJ!!!

Nie to nie. Mam nadzieje, że dziady zbankrutują. MONOPOLIŚCI! :evil: :x :evil:

Bułka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z InernetPlus w sieci Plus GSM i mimo ze nie dociera do mnei zasieg EDGE to naprawde dziala to bardzo fajnie. strony otwieraja sie plynnie, choc nie blyskawicznie. place 49zl netto miesiecznie i niby po 500mb moga sie zmienic parametry szybkosci, ale jak do tej pory ani ja, ani dzieci, ani inni znajomi nie narzekaja zeby predkosc im spadla po przekroczeniu pakietu. mam modem SE w wersji GPRS/EDGE i bedac np na Slasku chodzi to baardzo fajnie. aczkolwiek dla zwyklego "smiertelnika" jak ja, predkosc standordowa GPRS jest moim zdaniem wystarczajaca. z powodzeniem czytam forum czy zmanieszczam zdjecia. no i moge sobie to robic przy biurku, w lozeczku czy na dzialce wsrod kwiatow :) polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Czyli na razie mamy podobne oferty Idea i Era. Podobne zarówno cenowo jak i co do innych parametrów. Ciekawe czy zacznie się jakaś konkurencja?

 

Ew-ka - mogłabyś podać jakieś linki to informacji o tej usłudze Plusa? Na ich stronie znalazłem tylko WLAN Iternet Plus GSM - a to coś zupełnie innego - bardzo tanie (6 gr - słownie: GROSZY za godzinę) i szybkie (11 Mb/s) ale z bardzo ograniczoną listą lokalizacji (w Warszawie wiem o 2 - sam z nich korzystam z dużym zadowoleniem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z InernetPlus w sieci Plus GSM i mimo ze nie dociera do mnei zasieg EDGE to naprawde dziala to bardzo fajnie. strony otwieraja sie plynnie, choc nie blyskawicznie. place 49zl netto miesiecznie i niby po 500mb moga sie zmienic parametry szybkosci, ale jak do tej pory ani ja, ani dzieci, ani inni znajomi nie narzekaja zeby predkosc im spadla po przekroczeniu pakietu. mam modem SE w wersji GPRS/EDGE i bedac np na Slasku chodzi to baardzo fajnie. aczkolwiek dla zwyklego "smiertelnika" jak ja, predkosc standordowa GPRS jest moim zdaniem wystarczajaca. z powodzeniem czytam forum czy zmanieszczam zdjecia. no i moge sobie to robic przy biurku, w lozeczku czy na dzialce wsrod kwiatow :) polecam

 

Ew-ka powiedz cos wiecej..wprawdzie gazetki dostaje jak przychodzi rachunek za komorke...ale sorki ich nie czytam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić, czy jest możliwość połączenia za pomocą EDGE. Sam GPRS to myślę, że trochę wolno by to śmigało. Może się mylę. A może jest opcja testowa??? - fajnie by było - pomarzyć można.

Niestety, albo i stety jesteśmy już chyba "uzależnieni" od netu :) .

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbierałem laptopa w Vobisie i poprosiłem zeby zamontowali to cudo z Plusa, wszedzie klepią ze to predkosc modemowa jest ...a guzik było w granicach 20kb czyli dwa razy mniej niz modemowo.W pracy mam to samo tylko z Ery i podobnie to chodzi.

W sumie lepszy rydz niż nic, ale jak ktos nie ma wyjscia to warto sie wstrzymac do konca roku , ma sie poprawić szybkosc.

 

ps. jak ktos jest zainteresowany to moze sobie podejsc do salonu Vobisu lub plusa i poprosić o prezentacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zasieg plusa w miare dobry to ja nie sądze zeby Ci to spadło ponizej 20 kb - to juz jest minimum!!! W pracy chłopcy zamontowali sobie przegladarke Opera i wył. mozliwosc oglądania zdjęć i jakos im to chodzi .

 

ps. zadzwon sobie do punktu Plusa i popros zeby handlowiec Cie odwiedził w takiej i takiej sprawie ...i po kłopocie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...