Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZBIORNIKI NA GAZ PŁYNNY -NAJNIŻSZE CENY GAZU


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 641
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja jestem po spotkaniu z redrum'em

Moje przemyślenia z punktu widzenia klienta:

 

1. Guzik mnie obchodzi że NEN nie ma własnych baz zbiornkowych, tak na prawdę jest w stanie kupować gaz np od gaspolu, shella, orlenu itp i sprzedawać w cenie niższej niż te firmy oferują swoim klientom - moze mieć po prostu niższe koszty obsługi i transportu - wbrew pozorom transport najemny jest często tańszy niż własny. Pojedźcie do pierwszej lepszej fabryki materiałów budowlanych i zobaczcie jaką cenę dostaniecie jako klient indywidualny - za pewne dużo taniej kupicie od pośrednika (który wcześniej kupił od regionalnego dystrybutora, a każdy z nich musiał zarobić)

2. Podstawową zaleta jest gwarancja ceny w stosunku do cen konkurencji (ogłaszajacej swoje ceny w piątkowej rzeczpospolitej)

3. Nie jestem zwiazany z umową na minimalną ilosć gazu - co świadczy że firma długofalowo chce mieć ceny konkurencyjne i tym chce przyciągnąć klienta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Przypuszczam jednak, że firma NEN wciąż generuje jedynie koszty i może nie uda im się wyjść na +.

Właściciel NEN-u może poprostu w pewnym monecie powiedzieć (więcej kasy nie damy) i firemkę sprzedać wraz z klientami. Z jedną firmą tak chciał zrobić. Na szczęście za dużo chcieli dostać kasy i nie znaleźli klienta).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gazio pewnie masz rację - świat polega na ty ze ktoś coś sprzedaje a inny kupuje. Ale dziękuję za zwrócenie uwagi - jak dostanę umowę to zwrócę uwagę czy coś jest zapisane o wypowiedzeniu umowy przez dostawcę itp - póki bedą działać jako NEN to muszą sie chyba wywiązywać z gwarancji ceny (zapis w umowie). Jeżeli chca wejść na rynek to Ci pierwsi klienci mogą na tym wygrać

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

firma Orlen Gaz wystawiła na sprzedaż segment butli 11 kg oraz segment tzw małego luzu czyli klientów którzy posiadają instalacje zbiornikowe do ogrzewania domów (info w Rzeczpospolitej bodajże z kwietnia)

Orlen Gaz jest na rynku jakieś 4-5 lat i twierdzą że ten biznes jest dla nich nieopłacalny (wywiad z prezesem T.Grzela)

Zarówno Orlen Gaz jak i NEN tworzyła ta sama osoba, ciekawe jak długo NEN będzie zdobywał klientów niskimi cenami aby ich później "sprzedać" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu piszesz że bzdura?

przecież to prawda,

chodzi o K.K. waszego już byłego pracownika z którym rozwiązano kontrakt menedżerski, oficjalnie odszedł chyba na koniec kwietnia, ale nie pełnił obowiązków od marca

 

a wcześniej tworzył działkę zbiorników w Orlenie (która jest w tej chwili na sprzedaż)

 

wiem że boli taka perspektywa ale takie są realia biznesu, zdobyć klientów a później z zyskiem sprzedać, trochę to nieuczciwe wobec klientów ale kto by się przejmował ich oceną...

 

 

Tak mamy z tym problem jak się wyraziłeś - otóż pragnę poinformować że Orlen działa na rynku od wiosny 2003 - w tym czasie zdobył ok 5% udziałów w rynku (wypowiedź T. Grzela). Oceń sprawiedliwie jakie wy macie udziały? 1%, 1,2%, 0,8%? Niemcy w końcu nie wytrzymają...

 

pa, znowu zamilknę na kilka miesięcy bo przez taką polemikę tu na forum twoja firma może zostać uznaną za wybryk natury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu piszesz że bzdura?

Bo to bzdura i to nie jedyna - Tworzyć a Uczestniczyć przy..

To różnica jak prowadzić a posiadać Mercedesa.

Tak było W N.EN-ie w wypadku Orlenu czynnika Tworzyć było jeszcze mniej.

Może jeszcze Tworzył Gaspol?

wiem że boli taka perspektywa ale takie są realia biznesu

KOGO BOLI ? :D buchacha mnie boli ? :D buchacha

zdobyć klientów a później z zyskiem sprzedać,

Użyje truizmu którym się posługujesz takie są realia biznesu

trochę to nieuczciwe wobec klientów ale kto by się przejmował ich oceną...
Powiedz to klientom Ideii,Shella i 100 innych firm.

Każdy rozsądny forumowicz widzi że nieuczciwość przyświeca Tobie - rejestracja na forum po to aby mi szkodzić i przy okazji sprzedać dom. To się nazywa wiarygodność !!!!

Tak mamy z tym problem jak się wyraziłeś

Tak jest macie!!

 

bo przez taką polemikę tu na forum twoja firma może zostać uznaną za wybryk natury

Taki wybryk przy userach typu Mat1 Ty, Gazio MO - (zresztą powinniście się znać) to nie wybryk. Polemika to jest w dziale wymiana doświadczeń etc. A to co robisz tu nie jest godne słów polemika ,raczej szkalowanie , obrażanie,a tak naprawdę celowe działanie oblicze na utratę wiarygodności N.EN-u w oczach potencjalnych klientów

znowu zamilknę na kilka miesięcy

Obejrzyj sobie Władcę pierścionka i spełnij prośbę Goluma który prowadzi dyskusje z samym sobą -zacytuje Ci końcóweczkę:

" i nigdy nie wracaj".

pozdr ol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja chciałam dorzucić słowko do siebie.

 

Zdecydowaliśmy sie na NEN. Zebraliśmy umowy od większości dostawców i ostatecznie do przedstawiciela nen dostalismy najlepsza ofertę.

 

W piatek odebarliśmy papiery, zadzwoniłam do firmy i w poniedziałek wieczorem już stała u nas butla, chociaz mieli na to 1,5 tygodnia (zalezalo nam na czasie bo kłada nam podjazdy).

 

Zobaczymy jak się będzie dalej układala współpraca, ale jak dotąd jest wzrorowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...