Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt kuchni- proszę oceńcie i doradźcie


MałaR.

Recommended Posts

Bylam kiedys w podobnym mieszkaniu, w miejscu gdzie stoi lodowka zrobiono blat, tak jak bys miala barek. Czyli dodatkowa szafka na dole i dodatkowy kawalek blatu. W tedy jednak lodowka musi powedrowac pod okno. Zlew jednokomorowy przesunelambym leciutko w lewo i powinna Ci sie zmiescic zmywarka z prawej strony zlewu. A rurki obudowalabym plyta. A parapet jest Ci niezbedny? Nie mozesz go obciac na calej dlugosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny problem z lodówką. Nie widziałam innego miejsca dla niej niż przy oknie, a w takim wypadku nie dość, że przysłaniała skrzydło okna, to jeszcze przeszkadzał parapet. Ale znalazłam rozwiązanie - wymyśliłam wąską szafkę ~ 17 cm - odsuwa ona lodówkę od ściany na bezpieczną odległość. Poza tym to świetne miejsce na książki kucharskie. Sięga ona do wysokości parapetu. Same okno trochę zmniejszyłam - wstawiliśmy 10 cm węższe, ale u Ciebie nie będzie to potrzebne.

A tak to wygąda:

http://foto.onet.pl/upload/47/48/_396379_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/43/47/_396384_n.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wymyśliłam wąską szafkę ~ 17 cm - odsuwa ona lodówkę od ściany na bezpieczną odległość.

 

Uważam, że fajny pomysł, ja też przesunęłabym lodówkę pod okno, nawet zastanawiałam się tak jak ktoś wcześniej, czy nie mogłabyś obciąć tego parapetu, który naprawdę tu niepotrzebnie wystaje (nie ma grzejnika). Lodówka przytłacza w tym miejscu. Na pewno coś wymyślisz :) Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mam taką propozyzję: ścinasz paraper na całej długości, od lewej wysokie cargo możesz podzielić go na 2 częsci góra-dół - 30cm, potem lodówka,zlew 1komorowy, blat do rogu.

Od rogu - szafka albo 45cm, albo 30cm- to zależy od szerokości zmywarki, zmywarka, kuchenka i na końcu mureczek z płyty o szerokości 5-10cm, wys.ok 50cm nad poziom blatu-żeby gości nie zaglądali do garnków.

Jeżeli boisz się ustawienia zmywarka-kuchenka zapytaj na innym forum ekspertów. U mnie stoi zmywarka-piekarnik od wielu lat, nic się nie dzieje.

Szafka cargo to skarb, prawdziwa spiżarnia w tak małej kuchni. Wysokie szafki popieram. Co do zmywarki nas w domu jest 5, mam 60 wstawiam mycie raz dziennie, gary myję ręcznie. Co do zlewu dałabym z ociekaczem małym zawsze się przyda.

Kolorki, przy tak malutkij kuchni bardzo jasne, może nie białe, ale coś w kolorze płłytek na podłodze, jakiś seledynek? Do tego białe dodatki-zlew, okap itp, białe drobne płytki na ścianie.

Oświetlenie pod szafkami i 1 górne. Zastanów się jeszcze czy nie podwiesić mikrofali-to parę cm wolnego blatu!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MałaR

 

Co do 2 zdjęcia - przy szerokim cargo zostaje bardzo mało blatu roboczego. Zwęz cargo na 30-35cm, odwróc zlew o 90 stopni i zobacz jak to będzie wyglądac.

 

3 zdjęcie - bardzo fajne ustawienie, dużo blatów! Musisz tylko sprawdzić czy bez problemu otworzysz piekarnik i wyciągniesz z niego ruszt!

 

1 - mnie się nie podoba przez tą lodówkę "w drzwiach"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się najbardziej podoba projekt 3, ale z proporcjami to jest chyba trochę oszukany, bo piekarnik ma głębokość 60 cm, tyle co lodówka w tyle, więc będzie wystawał w przejście. Przejście będzie na szerokość szafki (80-90 cm?) Ja też mam piekarnik w przejściu (90 cm) i jest dostępny całkowicie, chociaż wtedy nie ma przejścia dla innych :)

Poza tym, w projekcie nr 3 jest chyba zaplanowana płyta ceramiczna, bo nie widzę gazowej, i przez to jest wrażenie większej ilości blatu. Ale i tak myślę, że kuchnia będzie wygodna w urzytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...