Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

Czy ktoś ma może drzwi firmy Lizurej? Czy wiadomo coś na temat ich jakości?

Strasznie mało jest o nich opinii a akurat ich wzory mi się podobają.

Wymyśliłam sobie drzwi drewniane i skoro już mam na nie wydać tyle kasy chciałabym żeby było to coś dobrego. Niestety "wychwalany" Cal nie ma nic jak dla mnie ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

potrzebuję merytorycznej porady:

deweloper w umowie budowy domu wpisał mi drzwi gerda tt max . Czytam komentarze na temat tego producenta i delikatnie pisząc szlag mnie trafia, że zaproponował mi takie drzwi.

Poradźcie proszę jakie drzwi wybrać - mają być niezawodne, ciepłe ( dom energooszczędny ), nowoczesny design, najchętniej z prześwietleniem pośrodku.

wymiary ( w świetle ościeżnicy ) :

drzwi główne 130x205

drzwi tylne 100x205

co do ceny, to oczywiście nie chcę przepłacać, ale wolę zapłacić za coś dobrego więcej niż kupić tanio byle co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja się decyduję na rc4, resztę zostawiam ubezpieczeniu :)

 

Chyba minęły już czasy gdzie ubezpieczyciel wymagał drzwi czy okien w jakiejś klasie? Przede wszystkim złodziej wchodzi rozwalając wkładkę i to ona odpowiada za 90% bezpieczeństwa. Nikt normalny nie będzie siekierą otwierał drzwi aby się włamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda rzeczywiście ma potężne kontakty na inwestycjach i wchodzi tam gdzie inni mogą pomarzyć. Szczególnie inwestycje typu nowe bloki czy całe osiedla lubi obstawić swoimi drzwiami. Resztę uwag sam sobie doczytałeś w sieci więc już jesteś jako tako zorientowany.

 

Jak to ma być dom wolno stojący czy też szeregowiec to zobacz sobie Wikęd Termo Prestige, lub tańsze Optimum (warto dopłacić do TP), albo KMT Plus 75 Passive. Wszystko oczywiście na ościeżnicach termo (ciepłych). To propozycje gdzie na prawdę warto wydawać pieniądze a jeszcze nie powalają ceną na kolana.

http://www.kmt.com.pl/drzwi/drzwi/kmt_plus_75_passive_pelne/index.html

http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe (budowa drzwi)

 

P.S. co znaczy drzwi tylne? Do kotłowni / garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda rzeczywiście ma potężne kontakty na inwestycjach i wchodzi tam gdzie inni mogą pomarzyć. Szczególnie inwestycje typu nowe bloki czy całe osiedla lubi obstawić swoimi drzwiami. Resztę uwag sam sobie doczytałeś w sieci więc już jesteś jako tako zorientowany.

 

Jak to ma być dom wolno stojący czy też szeregowiec to zobacz sobie Wikęd Termo Prestige, lub tańsze Optimum (warto dopłacić do TP), albo KMT Plus 75 Passive. Wszystko oczywiście na ościeżnicach termo (ciepłych). To propozycje gdzie na prawdę warto wydawać pieniądze a jeszcze nie powalają ceną na kolana.

http://www.kmt.com.pl/drzwi/drzwi/kmt_plus_75_passive_pelne/index.html

http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe (budowa drzwi)

 

P.S. co znaczy drzwi tylne? Do kotłowni / garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Przyszedł czas na drzwi i znowu można zgłupieć od wyboru :) Mam w swoim domu wiatrołap i chciałem kupić drzwi zewnętrzne 90-skrzydło i 210 wysokość z małym przeszkleniem(prostokątny pasek) i kolor winchester. Stalowe chyba najlepsze...dostałem w paru punktach sprzedaży wikędu katalogi ale trochę drogie te drzwi...czy Polecacie jakąś lepszą firmę pod względem cena/jakość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wikęd jest dla Ciebie za drogi, to powiedz do jakiej kwoty szukasz drzwi.

 

P.S. w katalogu ich masz kilka serii o tym samym wyglądzie ale z diametralnie różną ceną. Od najtańszych po najdroższe (najlepsze):

 

Normal (to do bloków czy przejść między garażem a domem)

Premium

Premium + ościeżnica Termo

Optimum

Optimum + ościeżnica Termo

Termo Prestige (tu jest w komplecie grubsza ościeżnica termo).

 

Ja mam Premium na ościeżnicy 11 i u mnie sprawdzają się wyśmienicie. Starszy budynek więc nie było sensu pakować czegokolwiek lepszego. Teraz pokusiłbym się o Premium na Termo, ale jakoś nie mam głowy do tego. Wiadomo - szewc w dziurawych butach chodzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wikęd jest dla Ciebie za drogi, to powiedz do jakiej kwoty szukasz drzwi.

 

P.S. w katalogu ich masz kilka serii o tym samym wyglądzie ale z diametralnie różną ceną. Od najtańszych po najdroższe (najlepsze):

 

Normal (to do bloków czy przejść między garażem a domem)

Premium

Premium + ościeżnica Termo

Optimum

Optimum + ościeżnica Termo

Termo Prestige (tu jest w komplecie grubsza ościeżnica termo).

 

Ja mam Premium na ościeżnicy 11 i u mnie sprawdzają się wyśmienicie. Starszy budynek więc nie było sensu pakować czegokolwiek lepszego. Teraz pokusiłbym się o Premium na Termo, ale jakoś nie mam głowy do tego. Wiadomo - szewc w dziurawych butach chodzi ;).

 

Tak do 2,5 tyś. zł ...Premium 54 mm to nie jest za cienko dla nowego budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu są zamontowane drzwi antywłamaniowe firmy Juwent. Po prawie 4 latach użytkowania, na drzwiach nie widać ani śladu zużycia, nic nie skrzypi, nie obciera, po montażu nie było nic regulowane, praktycznie bezobsługowe. Pomimo poważnych testów przez naszego psa, który od samego początku skacze z radości po nich, gdy wracamy do domu po kilka razy dziennie, to można powiedzieć, że wytrzymałe. Przez 4 lata to będzie parę tysięcy skoków 50 kg. psiuńka. Jak za 2 tysiące zł to raczej dobrze; w każdym bądź razie my jesteśmy zadowoleni :) :) Futryna zwykła, docieplona przez montażystów styrodurem i pianką. Nic nie przemarza, nawet w tym roku a było już u nas poniżej -20 st. W kotłowni mamy natomiast drzwi firmy Martom, kosztowały chyba ok.1200 zł, również całkowicie bezproblemowe, pomimo braku zadaszenia, nie ma na nich śladów zużycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 500 to nic dobrego się nie kupi...

 

Ja też jestem na etapie drzwi i mam 140/210 cm z dostawką. Miałem w budżecie 6 000 i się nie zmieszczę;)

 

Ze stalowych to Wikęd wygląd przyzwocie, później drewno jak ktoś lubi, później aluminium....ja po zobaczeciu na żywo aluminiowych....już żadne inne mi się nie podobają...

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosjia - ciesz się, bo nie warto się smucić:) Swego czasu bardzo polecałem Juwenty. Teraz już nie, bo mam też i gorsze doświadczenia, a o najwyższej klasie firmy decyduje to, jak się zachowa w sytuacjach problemowych a nie tam, gdzie wszystko jest ok.

"Docieplenie" futryny to nic innego jak jej prawidłowe zapianowanie. Wkładanie tam styroduru to przerost formy nad treścią (a raczej oszczędność piany i wykorzystanie zbędnych kawałków materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się cieszę. Jakby nie uszy to śmiałabym się dookoła głowy :) :D Wracając do tematu. Teraz niestety takie czasy, że jak człowiek produkt kupuje to wielki szał jak będzie działał bezproblemowo. Tak samo powinny dobrze działać drzwi za dwa tysiące jak i te za 10 tysięcy, bo płacisz za produkt pełnowartościowy. Różnica w cenie to już kwestia estetyki, mody, (kwestia gustu), wodotrysków, dłuższej trwałości, nie jednak samej stricte trwałości, bo ta powinna być wymagana i obligatoryjna zarówno w tańszym jak i droższym produkcie inaczej mówimy o zwykłym oszustwie...Nowoczesna technika i technologia wystrzeliła do przodu a jakość mamy coraz słabszą...Pełno tylko wokół marketingowego bełkotu za którym bardzo często nie idzie nic poza wysoką ceną.Zamawiając rolety zewnętrzne do domu, celowo aby zaoszczędzić sobie kłopotów, wybrałam te ręcznie otwierane z wyjątkiem tarasowej, ze względu na jej wymiary. Oczywiście mechanizm tej tarasowej zepsuł się po roku kilkakrotnie. W końcu trzeba było wymienić napęd. I nie chodzi tu o parę stówek ale o stratę czasu, nerwów z powodu głupiej rolety, drzwi, okna, kibla itp...szkoda zdrowia na myślenie o pierdołach. Zgadzam się z Tobą całkowicie co do tego, że o klasie firmy świadczy to jak się zachowa w sytuacji problemowej. U mnie po montażu okien, po około tygodniu zauważyłam, że w jednym miejscu zgrzewu listewek, przy szybie powstała kilkumilimetrowa szpara. Po telefonicznym zgłoszeniu do sprzedawcy, kilka dni później przyjechał serwisant z fabryki tych okien, z drugiego końca Polski, miły, fachowy, przeprosił za niedogodności i w parę chwil usterkę usunął. Następnego dnia zadzwonił sam z siebie sprzedawca, pytając czy usterka już usunięta, czy jesteśmy zadowoleni z usług serwisu...Firma od okien to Abakus a sprzedawca to Kobi. Co już raczej zupełnie niespotykane, po ponad roku od montażu, zadzwonił do mnie handlowiec z pytaniem jak się okna sprawują- Niesamowitości :) Można?- można! Rozmowa trwała może kilka minut ale za to jakie wrażenie! Lepsze to po stokroć niż wymyślanie fikcyjnych promocji zimowych (jak dla mnie to wręcz obraża inteligencję klienta...) a potem unikanie napraw, bo takie rzeczy jak tu ludzie opisują, wydając kilkadziesiąt tysięcy za okna, że się im wyginają itp., itd... i czekają miesiącami na naprawę, sprzedawca z fabryką kombinują jak mogą, wszak kasę już wzięli to co im zależy... W naszym kraju wciąż jeszcze więcej ludzi się nabiera na marketingowy szajs typu -50% w zimie zamiast skupić się na referencjach. Duża rola fachowców- pasjonatów jak Ty, by pomagać ludziom dokonać właściwego wyboru aby wszystkim żyło się lepiej i zdrowiej :)ps. ostatnio przerabiałam temat kostki brukowej.. brukarze uświadomili mi, że praktycznie nieważne jaką kostkę wybiorę (chodziło o betonową), bo ta jakość i tak nie będzie nawet zbliżona do jakości sprzed 10 lat. Cytuję: Potentaci podzielili rynek i robią badziewie jak leci, rozpadające się w rękach. Ewentualną jakość można jeszcze poszukać u małych, lokalnych producentów. Jeśli trwała kostka to tylko granitowa.. Pozdrawiam serdecznie życząc każdemu samych dobrych wyborów :) Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 500 to nic dobrego się nie kupi...

 

Ja też jestem na etapie drzwi i mam 140/210 cm z dostawką. Miałem w budżecie 6 000 i się nie zmieszczę;)

 

Ze stalowych to Wikęd wygląd przyzwocie, później drewno jak ktoś lubi, później aluminium....ja po zobaczeciu na żywo aluminiowych....już żadne inne mi się nie podobają...

 

Jak się poszuka to kupi...:) dostałem wycenę z montażem właśnie wikedu w cenie okolo 2,5 tyś. Tylko zastanawiam się nad sensem dopłaty do ośnieżnicy termo premium bo kosztuje ponad 600 złotych...Warto? Współczynnik U zmienia się tylko o 0,2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosja - z pierwszą częścią do końca nie mogę się zgodzić. Cena na pewno zawiera bełkot marketingowców w przypadku droższych produktów (czytaj np. wyższa seria drzwi) ale za tą ceną w 90% idzie też jakoś produktu. Wyżej kolega pyta czy jest sens dopłacić ponad 600zł (raczej prawie 700zł) do ościeżnicy termo Wikędu. Pomijając pytanie ta ościeżnica to przepaść w porównaniu do tej ze standardowego kompletu. Inny materiał, znacznie bardziej skomplikowana w produkcji, a zatem droższa. Cena wynika z jakości.

 

Nie do końca czuję to co piszesz, że tani produkt ma być tak samo dobry jak drogi. Tani samochód też będzie jeździł jak ten drogi z punktu A do punktu B. Musi być sprawny, jeździć, skręcać, hamować - jednak tani nigdy nie będzie tak dobrze jeździł jak ten droższy. Jego żywotność też będzie krótsza.

 

Co do drugiej części - tak, teraz robi się z Klienta idiotę dając mu 1% upustu z takim przekonaniem, że zaraz zsika się w majtki ze szczęścia. Większy producent robi taniej nie dlatego że ma upusty większe (związane z ilością jaką kupuje) tam gdzie się zaopatruje, a dlatego że sprzedaje badziew. Przyzwyczaja Klienta, że można mieć coś za 1000 a nie za dwa więc później ciężko takiej osobie przetłumaczyć, że niższa cena to zdecydowanie niższa jakość.

 

Czasem człowiek się denerwuje na to wszystko. Też cały czas urządzam dom i szlag mnie trafia gdy człowiek kupi meble, a w domu okazuje się że już nie robią ich z płyty 18mm a z płyty 16mm. Cena ta sama co jeszcze 3-4 lata temu, a już cieńsze materiały. Ehhhh - szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosja - z pierwszą częścią do końca nie mogę się zgodzić. Cena na pewno zawiera bełkot marketingowców w przypadku droższych produktów (czytaj np. wyższa seria drzwi) ale za tą ceną w 90% idzie też jakoś produktu. Wyżej kolega pyta czy jest sens dopłacić ponad 600zł (raczej prawie 700zł) do ościeżnicy termo Wikędu. Pomijając pytanie ta ościeżnica to przepaść w porównaniu do tej ze standardowego kompletu. Inny materiał, znacznie bardziej skomplikowana w produkcji, a zatem droższa. Cena wynika z jakości.

 

Nie do końca czuję to co piszesz, że tani produkt ma być tak samo dobry jak drogi. Tani samochód też będzie jeździł jak ten drogi z punktu A do punktu B. Musi być sprawny, jeździć, skręcać, hamować - jednak tani nigdy nie będzie tak dobrze jeździł jak ten droższy. Jego żywotność też będzie krótsza.

 

Co do drugiej części - tak, teraz robi się z Klienta idiotę dając mu 1% upustu z takim przekonaniem, że zaraz zsika się w majtki ze szczęścia. Większy producent robi taniej nie dlatego że ma upusty większe (związane z ilością jaką kupuje) tam gdzie się zaopatruje, a dlatego że sprzedaje badziew. Przyzwyczaja Klienta, że można mieć coś za 1000 a nie za dwa więc później ciężko takiej osobie przetłumaczyć, że niższa cena to zdecydowanie niższa jakość.

 

Czasem człowiek się denerwuje na to wszystko. Też cały czas urządzam dom i szlag mnie trafia gdy człowiek kupi meble, a w domu okazuje się że już nie robią ich z płyty 18mm a z płyty 16mm. Cena ta sama co jeszcze 3-4 lata temu, a już cieńsze materiały. Ehhhh - szkoda gadać.

 

Jakoś nie mogę doszukać się dużych korzyści przy tej ościeżnicy...czy warto za tą przepaść dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam w tym temacie również ,bo ważne i pilne:

 

Witam, szukam dobrego montażysty do drzwi Wikęd thermo prestiz z woj,zachodniopomorskiego ok. Kołobrzeg,Koszalin. Tzn. takiego który wstawiał już takie drzwi w ciepłym montażu. Drzwi jeszcze nie zakupione. Zakup, usługa wstawienia, gwarancja. Dom w technologii energooszczędnej /pasywnej.

Czy ktoś może kogoś polecić?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...