Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli chcesz drewniane to zobacz tu:

http://www.drzwi-cal.pl/files/file/cenniki/zewnetrzne.pdf

Metalowe mają zazwyczaj zimne ościeżnice i krawędzie. Czasem rdzewieją a ich estetyka jest dyskusyjna.

 

Dzięki wielkie. Całkiem niezłe te drzwi CAL. Coś by się wybrało. Cenowo są na podobnym poziomie jak Węgrzyn albo AFB. A jak z jakością? Też ta sama półka czy lepiej/gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania CALa wg mnie jest bez zastrzeżeń a ilość reklamacji znikoma.

 

OK. Dzięki.

Pozdrawiam,

No ale żeby kupić kompletnego CAL`a z montażem i osprzętem za 3000 tys. to wybór jest ograniczony tylko do tych tańszych modeli.

Za 2 tys. nie miałbym wątpliwości - wybrałbym drzwi stalowe, za 3... szukałbym jeszcze ze 300zł i kupił dobre drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania CALa wg mnie jest bez zastrzeżeń a ilość reklamacji znikoma.

 

OK. Dzięki.

Pozdrawiam,

No ale żeby kupić kompletnego CAL`a z montażem i osprzętem za 3000 tys. to wybór jest ograniczony tylko do tych tańszych modeli.

Za 2 tys. nie miałbym wątpliwości - wybrałbym drzwi stalowe, za 3... szukałbym jeszcze ze 300zł i kupił dobre drewniane.

 

Ale dobre drewniane to które?

 

CAL

Węgrzyn

AFB

Derpal ?

 

Jakieś jeszcze brać pod uwagę?

 

Są jeszcze lokalne zakłady stolarskie robiące drzwi drewniane, ale tam trochę się boje, że z jakością drewna i wykonania może być różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze powiedzcie z jakiego drewna te drewniane... bo chyba w chodzi w gre:

dab (ale "mówiają" ze kiepsko u niego z tolerancja na wilgoc)

sosona ( ta z kolei miekka)

marenti (ze to niby super hiper ekstra...)

 

no i? z tego co sie orientowalem to dab o 20-50% drozyszy od sosny, marenti ponoc ciut lansze od debu... i???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jakość wykonania CALa wg mnie jest bez zastrzeżeń a ilość reklamacji znikoma.

 

OK. Dzięki.

Pozdrawiam,

No ale żeby kupić kompletnego CAL`a z montażem i osprzętem za 3000 tys. to wybór jest ograniczony tylko do tych tańszych modeli.

Za 2 tys. nie miałbym wątpliwości - wybrałbym drzwi stalowe, za 3... szukałbym jeszcze ze 300zł i kupił dobre drewniane.

 

Ale dobre drewniane to które?

 

CAL

Węgrzyn

AFB

Derpal ?

 

Jakieś jeszcze brać pod uwagę?

 

Są jeszcze lokalne zakłady stolarskie robiące drzwi drewniane, ale tam trochę się boje, że z jakością drewna i wykonania może być różnie...

 

Dobre drzwi to Dierre, Pota i Cal

Dierre mocne antywłamaniowe w granicach 5.200 z montażem.

Cal drewniane technologia zwłaszcza felca trochę old school ale skuteczna cena około 3.300-3.500 niestety wzór tylko z jednej strony

Porta praktycznie ta sama metoda co w Cal-u tylko felc podwójny zamek listwowy i bolce antywywarzeniowe w standardzie cena też zbliżona natomiast wzór po obydwu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wysokości 2 100 mm proponuję Gerdę - solidna konstrukcja oraz sprawdzone rozwiązania.

 

A ja nie polecam:

 

http://forum.muratordom.pl/gerda-nigdy-wiecej,t124597.htm

też nie polecam straszna tragedia te drzwi te na klatki to na słowo honoru jeszcze ujdą chociaż ja bym ich nie kupił, ale te do domków to już wogóle masakra. Są dużo lepsi producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Temat ucichł po nieciekawym wpisie bez podania argumentów na wysuniętą tezę..

a ja wcale nie uważam by Gerda była złymi drzwiami. No może z ich serią TT i GTT nie każdy sobie radzi, ale to wcale nie powód by na firmę wylewać swoje żale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ucichł po nieciekawym wpisie bez podania argumentów na wysuniętą tezę..

a ja wcale nie uważam by Gerda była złymi drzwiami. No może z ich serią TT i GTT nie każdy sobie radzi, ale to wcale nie powód by na firmę wylewać swoje żale.

 

Nie wiem czy do mnie pijesz a`propos ostatniego wpisu ale...

w linku który podałem, opisałem reakcję pani z Gerdy na zarzuty użytkowników tych drzwi (przesłałem jej linka)...potwierdziła, że nie polecają swoich drzwi zewnętrznych a jedynie te do budynków - jako drzwi lokatorskie...no to jakich jeszcze argumentów można oczekiwać, jeżeli sam producent się przyznaje do partactwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam spory dylemat w związku z zamiarem zakupu drzwi zewnętrznych o wym. 100x210.

Do niedawna byłem zwolennikiem Gerdy, jednak po obecnej zimie zmieniłem zdanie po tym co zobaczyłem u znajomych w domu. Przy -15 st.C na zewnątrz drzwi od wewnętrznej strony przemarzły, dosłownie lało się po nich i miały coś w rodzaju szronu na sobie. Dodam, że dom ogrzewany (komfort cieplny).

Winą pewnie jest stalowa konstrukcja drzwi, która jest kiepskim izolatorem mimo zastosowania wewnątrz wstawek termicznych.

Gerda jest doskonała jeśli chodzi o patenty i rozwiązania antywłamaniowe, natomiast nie sadzę, aby takie drzwi wytrzymały kilkanaście sezonów.

 

Pytanie więc kieruję do osób, które są w stanie doradzić mi drzwi, cechujące się DOBRĄ izolacją termiczną i porównywalnymi parametrami z bezpieczną Gerdą oraz nienagannym wykonaniem (bez paczenia po 2 latach użytk, i rozjeżdżania się zawiasów).

Jakie ościeżnice są najlepsze i najbardziej praktyczne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Pytanie więc kieruję do osób, które są w stanie doradzić mi drzwi, cechujące się DOBRĄ izolacją termiczną i porównywalnymi parametrami z bezpieczną Gerdą oraz nienagannym wykonaniem (bez paczenia po 2 latach użytk, i rozjeżdżania się zawiasów).

Jakie ościeżnice są najlepsze i najbardziej praktyczne?

Pozdrawiam

 

..polecam zainwestować w drzwi PVC na profilu ciężkim jakiegos szanowanego producenta okien z PVC. Parametry cieplne napewno lepsze od stalowych ze stalową futryną a do tego nie trzeba się martwić o konserwację, rozsychanie czy wypatrzanie. Tanio jednak nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...