Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jankes789 - odnośnie wyraszania się wody napisałem Ci w innym temacie bo też o to pytałeś.

Co do ościeżnicy Termo czy innej o tej konstrukcji - moim zadaniem warto dopłacić do niej (pisząc ogólnie). Są przypadki gdzie nie ma to sensu. Np. gdy wstawiasz te drzwi do domu z najtańszymi oknami, źle przemyślaną wentylacją i słabym ogrzewaniem. Ja też nie wstawiłbym ościeżnicy Termo do drzwi w kotłowni bo to strzelanie z armaty do wróbla.

W pozostałych przypadkach zachęcam do dopłaty, bo jest to cieplejsza ościeżnica, czyli przewodzi mniej ciepła na zewnątrz. Jest bardzo sztywna i nie odkształca się praktycznie przez cały sezon. Pamiętaj, że każdy materiał pracuje (lato-zima) i każdy materiał zmienia swoje właściwości.

 

Poza tym ja polecam poszerzenia boczne/górne oraz poszerzenie podprogowe (żałuję, że nie mam tego w oknach). Koszt nie jest duży a na prawdę robią robotę te elementy.

 

Może ktoś coś jeszcze dopisze o tej ościeżnicy. Fin? Nie chcę pisać elaboratu na 10 stron o różnicy pomiędzy standardem a termo.

 

mariusz2011 - ja nie z tego województwa. Napisz do Irka albo zadzwoń do niego. Kontakt masz na stronie Wikędu. Powinien podpowiedzieć do kogo się udać, bo to jego region jest. A już długo jest w Wikędzie w tym regionie kraju więc będzie wiedział co i jak.

Edytowane przez theme
dopisek dla Mariusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

 

mariusz2011 - ja nie z tego województwa. Napisz do Irka albo zadzwoń do niego. Kontakt masz na stronie Wikędu. Powinien podpowiedzieć do kogo się udać, bo to jego region jest. A już długo jest w Wikędzie w tym regionie kraju więc będzie wiedział co i jak.

 

Dzięki Theme, już mam namiary do właściwej osoby. Właśnie od Irka. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zbliżam się do chwili gdy będę musiał montować drzwi wejściowe. Będą od strony północnej pod daszkiem. Celuje w dom pasywny ,więc mszą być ciepłe.Budżet do 6000 zł. Proste drzwi 100. Drzwi drewniane ,ładne ,ale drzewo cały czas pracuje. Warunki szczególnie na zewnątrz się zmieniają ,temperatura ,wilgotność i jak czytam ,nawet te najlepsze mogą lekko się odkształcić. Myślę nad drzwiami kompozytowymi ,aluminiowymi ,ewentualnie jeszcze krytymi blachą nierdzewną. O te kryte nierdzewką wysłałem zapytanie ale mi nie odpowiedzieli. Moglibyście coś polecić z takich drzwi. Montowaliście takie ,jak się sprawują.

Miłego dnia J.Korona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OknoHouse, tylko czy takie drzwi kosztują 6.000. według informacji zebranych przeze mnie to kwota między 10-12tyś PLN (zlicowane :)e i kryte zawiasy).

 

Chyba że jestem w błędzie?

Wszystko zależy jakie wypełnienie i wyposażenie wybierzesz

ceny od 5,5 w górę za jednoskrzydłowe

Najlepszym rozwiązaniem jest wysłać zapytanie o wycenę do kilku producentów/handlowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post i chciałbym poradzić się w sprawie zamówienia drzwi zewnętrznych wewnątrzklatkowych.

Dopiero co pewien stolarz zrobił mi drzwi wewnętrzne do mieszkania, dębowe, bardzo fajnie wyszły i chyba w dobrej cenie, bo 8K za 4 pary drzwi i z jedną wnęką (jak na zdjęciu, załączam zdjęcie). Z góry mówię że namiarów na stolarza nie będę podawał, to tak żeby nie było, że to jakaś kryptoreklama. I teraz stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych (mieszkanie). Ogólnie lubię drewno, zrobiłem drewnianą podłogę, drewniane okna i teraz te drewniane drzwi. Rozmawiałem z tym stolarzem nt. drzwi zewnętrznych i po targach udało się ustalić cenę na 3500. I teraz mam dylemat, czy w tej (lub najlepiej niższej) cenie nie zamówić jednak drzwi firmowych, Zależy mi oczywiście na bezpieczeństwie i też na akustyce, to znaczy nie zależy mi na jakimś nieziemskim wyciszeniu, bo ściany w mieszkaniu i tak nie są grube, więc bez przesady, ale lepiej, żeby nie było lipy w tym względzie, co najmniej przyzwoicie. Co do bezpieczeństwa to podobnie, jak najlepiej, ale bez przesady, jakichś klejnotów nie przechowuję, skarbca nie mam, mimo wszystko jednak oczywiście jest to ważny aspekt. Kwestia wyglądu - ma znaczenie i tak jak pisałem lubię drewno, ale z drugiej strony patrzę na sąsiadów i wszyscy prawie mają podobne (brzydkie) drzwi, więc bym się wyróżniał, co nie byłoby niczym dobrym. Zaś od wewnątrz by było ładniej i to na plus.

Doradźcie proszę na co się zdecydować, i które drzwi będą lepsze ze względu na powyższą sytuację faktyczną :) Wygląd nie jest dla mnie kluczowy, o ile zależało mi na drzwiach wewnętrznych, to zewnętrzne przełknąłbym seryjne i bardziej typowe o ile:

1)będą tańsze i/lub

2)będą bezpieczniejsze i/lub

3)będą bardziej dźwiękoszczelne i/lub

4)czas realizacji będzie szybszy (u stolarza to ok. 2-3 tygodnie)

 

a zarazem będą nieźle wyglądać, nie przepadam za materiałami drewnopodobnymi, udającymi drewno, niezbyt orientuję się jakie rozwiązania są w tego typu drzwiach seryjnych.

 

 

Będę wdzięczny za wnikliwą analizę i odpowiedź z argumentacją :) Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

unnamed.jpg

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hop hop, poradzi ktoś?

 

Zażyczyłeś sobie odpowiedzi z argumentacją, a wymagających lepiej omijać;)

Nie wiem co to za mieszkanie z "niezagrubymi" ścianami, jak na zdjęciu widać ok 30cm ściany wewnętrznej..

Ok, może stare budownictwo. Więc jaki masz otwór ? bo to może być kluczowe...

Za 3,5 tys. możesz przebierać w drzwiach (chyba że są np. dwuskrzydłowe?)

Mogą mieć potwierdzoną dobrą klasę antywłamaniową (stolarz tylko da obietnice)

Mogą być przebadane pod względem akustyki i dostaniesz wynik. A u stolarza?

Dwa tygodnie to ekspress nawet jak dla kogoś, kto nie ma aktualnie innych zleceń. Produkty firmowe robią się ok miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas poszukiwań drzwi zewnętrznych i to tempie ekspresowym, bo ocieplenie budynku niedługo. W przyszłym tygodniu będę miał wyceny drzwi KMT, Wikęd, Mar-Tom, Wiśniowski plus Parmax, ale tu będę musiał chyba jeszcze raz się wybrać bo widzę, że sprzedawca nie do końca wiedział co ma w ofercie ;)

 

Ogólnie drzwi wejściowe do domu oraz do pomieszczenia gospodarczego przy garażu. Niestety oba otwory niestandardowe. Do domu otwór 110x250, garaż 140x250. Założeniem jest, że do garażu mają iść drzwi bez wodotrysków (podchwytów, specjalnych wkładek itp.). Do domu trochę lepsze, zarówno jedne jak i drugie płaskie i gładkie, bez żadnych przetłoczeń w kolorze antracytu. W związku z tym moje pytania do Was z prośbą o odpowiedź do czego warto dopłacić? Wkładki, zamki, grubość drzwi? Jeżeli tak to co wybrać?

 

Czy jest możliwość zainstalowania podchwytów z dwóch stron, lub z jednej ale tak żeby nie było widać tych "kapiszonów" ;), czyli montaż podchwytu nie na przestrzał. Taki montaż był np. w drzwiach firmy Parmax, o której wcześniej nie słyszałem, ale zwykły obywatel nie musiał ;) Może ktoś ze sprzedawców tutaj obecnych współpracuje z tą firmą i na "szybko mógłby mi napisać jaki jest koszt drzwi wysokich (o których nam nie powiedziano dzisiaj w salonie), czyli jak dla nas 250 cm, byłaby to jedyna opcja bez montowania naświetla - przynajmniej jedyna o jakiej wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażyczyłeś sobie odpowiedzi z argumentacją, a wymagających lepiej omijać;)

Nie wiem co to za mieszkanie z "niezagrubymi" ścianami, jak na zdjęciu widać ok 30cm ściany wewnętrznej..

Ok, może stare budownictwo. Więc jaki masz otwór ? bo to może być kluczowe...

Za 3,5 tys. możesz przebierać w drzwiach (chyba że są np. dwuskrzydłowe?)

Mogą mieć potwierdzoną dobrą klasę antywłamaniową (stolarz tylko da obietnice)

Mogą być przebadane pod względem akustyki i dostaniesz wynik. A u stolarza?

Dwa tygodnie to ekspress nawet jak dla kogoś, kto nie ma aktualnie innych zleceń. Produkty firmowe robią się ok miesiąca.

 

Dzięki za odpowiedź, nawiasem mówiąc liczyłem na Ciebie, dopiero się zarejestrowałem, ale forum już jakiś czas czytuję i cenię sobie Twoją opinię.

 

Czyli sugerowałbyś kierować się w stronę produktów firmowych, jeśli by przełknąć czas oczekiwania. Jakie marki poleciłbyś lub nawet jakie konkretnie modele uważasz za udane? Budżet elastyczny, bez ograniczeń ale i też bez szastania, to mieszkanie na 3 piętrze.

 

Ściana na zdjęciu jest gruba, ale np. już prostopadłe do niej są cieniutkie (chyba) i słychać jak sąsiad wzdycha sobie pod nosem, dramat. W drugim pokoju jest lepiej, bo sąsiaduje on jedynie z klatką schodową i myślę, że tam ściana jest już grubsza, ale i tak zastanawiam się, jak duża szczelność akustyczna drzwi jest potrzebna i na ile to może wpłynąć na ogólną szczelność mieszkania. Do tego pokoju sąsiadującego z klatką schodową przestawiam pianino i także kolumny, generalnie często będzie jak to mówią grać muzyka :) Nikt się nie skarży nawet teraz, gdy instrument jest w pokoju z sąsiadami z obu stron i tymi cienkimi ścianami gdzie słychać kichnięcie i telewizor, tak więc nie będzie problemu, mimo wszystko jeśli drzwi mają decydować o tym, jak mocno pianino będzie wyciekać na klatkę (i tu się właśnie zastanawiam), to wtedy zwróciłbym na to uwagę.

 

Czyli takie drzwi firmowe w tym budżecie powiedzmy 3-3.5 K dadzą lepsze wyciszenie niż drzwi z litego dębu od stolarza? Myślę, że byłyby grube, te co mi zrobił wewnętrzne naprawdę mnie usatysfakcjonowały w pełni, są masywne i chyba dość grube, więc pewnie lipy by nie było i w przypadku zewnętrznych.

Generalnie kusi ta opcja - na plus wygląd + drewno, które mi się podoba, spójność wnętrza (z drzwiami wewn.), szybsza realizacja i generalnie brak konieczności chodzenia, wybierania. Z drugiej strony właśnie na minus też wygląd zewnętrzny, nie chcę się wyróżniać i prowokować jakiegoś włamania (mała szansa, ale nigdy nie wiadomo), a także pewność - prawdopodobnie będą trwalsze i solidniejsze niż większość drzwi firmowych, bo stolarz wydaje się być pewny i już raz (wygląda na to, że) się sprawdził, ale to jednak nie jest pewność, jest szansa, że coś zacznie szwankować po jakimś czasie, choć się na to nie zapowiada, to zawsze jest to ryzyko.

 

Tak sobię tu gdybam i opisuję swoje rozterki, będę wdzięczny jeśli napiszecie (@finlandia i inni) swoje zdanie i to mnie na pewno jakoś skłoni do któregoś rozwiązania, oczywiście decyzję będę musiał podjąć sam, bo zawsze są plusy i minusy, zdaję sobie sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wymiarów otworu.. ale zakładając standard mam jedne typ: B30 od Polskone. Sprawdzone, dobra klasa anywłamaniowa, EI30, i dobre Rw. PRzy tym cena też ok i wykończenie też może być fornirem (myślę że ciągle w cenie ok 2,5tys).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...