Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Specjalistów prosze o informację, jaką najlepiej miec szybę, żeby nie było widac z zewnątrz co dzieje się w srodku przy zapalonym świetle

Tak jak powiedział Brass - nieprzeźroczystą. A więc może matową?

Zapomnijcie, że szyba może być zawsze lustrzana! W słynnych BigBrother`ach były najbardziej "lustrzane" szyby, a było wyraźnie widać, że kamery schowano w ciemnych pomieszczeniach a sale uczestników były rozświetlone do granic możliwości.

Chociaż jest pewien patent - czasem przechodzę obok bocznego wejścia do zakładu karnego i tam są drzwi z efektem lustra. Ciemny przedopokoik (tak przypuszczam) a drzwi wyklejone "na grubo" folią lustrzaną, a do tego całą dobę na drzwi jest skierowany halogen dający różnicę świateł :) - wygląda to obrzydliwie, ale efekt jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach wejściowych mam mieć szybe, potem drzwi wiatrołapu - i tu chciałam szklane (może jakies mleczne) i dalej na prosto mam korytarz na końcu którego jest łazienka. Nie chciałabym, żeby z drogi przez te kolejne drzwi ktoś mnie widział, jak chodze po korytarzu. Czy jezeli drzwi wiatrołapu beda "mleczne" to jest szansa, że nie będzie mnie widać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega konserwacja drzwi drewnianych?

Obstawiałam CAL albo AFB. Co jeszcze?

Ale mogą być w sumie metalowe - grunt, aby były ciepłe, z wąskim pionowym przeszkleniem, nowoczesne, otwierane na zewnątrz.

 

Konserwacja polega na okresowym myciu drzwi oraz pielęgnacji w postaci naniesieniu warstwy ochronnej. Przy zakupie każdy "mający wiedzę" sprzedawca powie Ci jakiego produktu należy użyć. Producenci używają różnych lakierów i tym samym sposoby ich konserwacji będą różne. Lakier pozostawiony samemu sobie, zakurzony, zabrudzony, nie konserwowany zużywa się w zastraszającym tempie i już po kilkunastu miesiącach mogą pojawić się pierwsze oznaki zużycia.

 

Prawidłowa konserwacja wydłuży jego żywotność o kilkaset procent. Dotyczy to nie tylko drzwi ale każdego produktu wykonanego z drewna i polakierowanego o czym niestety 80% użytkowników zapomina. ...a tak wogóle to każdy lakier należy konserwować. Wyraźnie widać to na samochodach.

 

O metalu radzę zapomnieć... No chyba że myślisz o aluminum "ciepłym" z panelami Adecco czy podobnymi - wtedy ma to sens.

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine,

Ja w piątek mam montaż drzwi Stolpaw FAV 15/1 inox, które generalnie chyba spełniają Twoje wymagania.

Cena moich z górnym naświetlem i szyldami Prestige wraz z montażem to 5900.

 

W związku z powyższym pytanie do speców z tego wątku: na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Rozumiem, że wszystko ma mieć "pion i poziom" :-), ale może jakieś inne niuanse, na które powinienem zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym pytanie do speców z tego wątku: na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Rozumiem, że wszystko ma mieć "pion i poziom" :-), ale może jakieś inne niuanse, na które powinienem zwrócić uwagę?

Może to na pierwszy rzut okna dziwne ale pion i poziom nie jest najważniejszy. Pion w obu płaszczyznach musi mieć ościeżnica po stronie zawiasów. Drugą stronę dopasowuje się do skrzydła (oczywiście ideałem jest też pion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ten pion i poziom w cudzysłowie i z uśmiechem, bo zapewne są ważniejsze rzeczy.

 

Madeleine

Jak będą zamontowane, to wrzucę fotki. Moje będą w kolorze złoty dąb, choć też myślałem w pewnym momencie nad grafitem / antracytem pod kolor dachówki.

ale nie jest tak łatwo znaleźć coś ciekawego w tym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robespierre, dzięki :) Na drzwi chciałabym wydać 5 tysięcy, no maksymalnie 6,5 - więc Adeco raczej poza moim zakresem cenowym jest.

 

Z moich ofert wynikało (drzwi z naświetlami), że Adeco było tańsze od CAL'a o około 20-25%, dokładniej to już nie będę liczyć. Może zależy gdzie to "adeco" kupowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...