Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę postępy w reklamie. Firma się uczy (celowo nie wymieniam ich nazwy).

Co Cię tak cieszy w tych drzwiach Ślimaku ?

 

Jakiej znowu reklamy!!!

 

Sprzedawcy dobrze doradzili - drzwi faktycznie są lekkie, ciepłe i co najważniejsze się nie rozsychają i nie zchodzi z nich okleina jak w moich poprzedniach drzwiach z OBI ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a może to jakiś ministrant? (zartuje)

wypełnienie hmmm no jak powiedział jareco kazdy moze wybrac jakie chce,tylko jak zapalisz swiatło w srodku to wszystko bedzie widać!

a ja czasami lubie sobie pochodzić w gumofilcach nago po domu! i co teraz aby isc je załozyc przy takich drzwiach musiałbym sie ubierac:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pomoc proszę :)

otwór pod drzwi wejściowe mam jakieś 124 cm (z możliwością poszerzenia go o dosłownie 2-3 cm z obu stron). Chciałam mieć drzwi z naświetlem bocznym. Jeden producent drzwi drewnianych stwierdził, że na drzwi szerokości 120cm (90 skrzydło i 30 doświetle) potrzebuje ok 140 cm otworu. Jak to możlwie?

Czy nie da się z tym nic zrobić? podpowiedzcie co z takim "otworem" można wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam odradzić firmę Stolpaw. Nie mam ich zamontowanych bo są w ciągłej reklamacji:( Przychodzą uszkodzone, niedokładnie wykończone, z popękanym lakierem i pękającym silikonem. A może ktoś mi podpowie bo się na tym słabo znam - jak pęka silikon (widoczne dziury) przy naświetlu i pęka lakier to co to może oznaczać? Bo ja myślałam, że to znaczy, że drewno było niezbyt dobrze wysuszone i teraz pracuje, ale w sklepie mi nie chcą tej teorii potwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pomoc proszę :)

otwór pod drzwi wejściowe mam jakieś 124 cm (z możliwością poszerzenia go o dosłownie 2-3 cm z obu stron). Chciałam mieć drzwi z naświetlem bocznym. Jeden producent drzwi drewnianych stwierdził, że na drzwi szerokości 120cm (90 skrzydło i 30 doświetle) potrzebuje ok 140 cm otworu. Jak to możlwie?

Czy nie da się z tym nic zrobić? podpowiedzcie co z takim "otworem" można wykombinować?

90+30 może i daje 120... ale tak umownie mówi się o światle przejścia. Na drzwi składa się jeszcze oscieżnica która zwykle zajmuje ok 5-6cm na stronę..

Ta niemożliwość wynika też z "typowości" rozwiązań. Część masowych firm robi drzwi i naświetla w określonych wymiarach i nie chce im się /nie opłaca/ robić rzeczy nietypowych.

Nie powinnaś mieć z tym problemów u innych Producentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Staram się wybrać jakieś drzwi prowadzące z kotłowni do garażu nieogrzewanego. Zależy mi na tym aby były w miarę możliwości "ciepłe". Skłaniam się ku drzwiom stalowym. Firma KMT ma drzwi KMT PLUS ale znalazłem nieco niepochlebnych opinii co do obsługi reklamacyjnej, no i jak na razie nie udało mi się znaleźć dystrybutora w okolicy. W materiałach KMT nie ma informacji na temat wsp. U, telefonicznie uzyskałem informację iż dla drzwi pełnych KMT PLUS U = 1,5 W/m2K.

Lokalnie mogę zakupić drzwi Delta, gdzie producent deklaruje dla drzwi pełnych U = 1,35. Czy to jest wartość realna ? Wydaje się, że przy podobnej grubości skrzykdła (różnica 2mm) drzwi KTM PLUS powinny być cieplejsze bo mają ramiak drewniany i wypełnienie z pianki poliuretanowej ? Poza tym czy realne jest uzyskanie U = 1,35 czy 1,5 przy zalaniu ościeżnic betonem - a taki montaż (drzwi antywłamaniowe) zaleca (nie wiem czy wymaga) producent ? Ja raczej skłaniam się do montażu na kotwy i dyble oraz piankę (będę miał alarm więc nie ma aż takiego zagrożenia, że "ktoś" będzie sobie spokojnie mógł majstrować przy tych drzwiach będąc w garażu.

Oraz generalnie czy drzwi Delta (seria Premium) są dobrym produktem (chcę je również zamontować jako boczne do garażu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w zeszłym tygodniu miałem okazję regulować drzwi firmy KMT (kolega prosił bo miał duży problem dwa dni po montażu) nie chcę o nich źle pisać bo nie o to mi chodzi. Natomiast uważam że drzwi Roma Premium Porty byłyby lepsze. Proponowałbym obejrzeć jedne i drugie i porównać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich.

Postawiłem dom i chciałbym go zamknąć (okna już zamówione) i dowiedzieć się, co sadzicie o takich drzwiach:http://www.fabryka-drzwi.com/drzwiintarsio-i-2.htm.

, ewentualnie firmy Stolpaw lub Wiatrak firmy z okolicy.

Kwota to ok 3,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Postawiłem dom i chciałbym go zamknąć (okna już zamówione) i dowiedzieć się, co sadzicie o takich drzwiach:http://www.fabryka-drzwi.com/drzwiintarsio-i-2.htm.

, ewentualnie firmy Stolpaw lub Wiatrak firmy z okolicy.

Kwota to ok 3,5 tys.

U mnie będą drzwi zewn. Stolpaw. Na razie ich nawet jeszcze nie widziałem, ale firma (polecana) która ma je u mnie zamontować poleca te drzwi - montują je od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Przymierzam się do kupna drzwi wejściowych ale jest tego tyle że zupełnie nie wiem na co się zdecydować.

Budżet to 4tys. i nie za bardzo chciał bym go przekraczać. wymiary otworu drzwiowego to 1000x2200 nie wiem za bardzo czy to typowy czy trzeba będzie dopłacić za niewymiarowe?

Przejrzałem ofertę Porty, K&P, Royal(KLIMA) ale nadal jestem w kropce.

Czy mogli byście doradzić na jaką firmę zwrócić uwagę?

Drzwi drewniane przeszklone z jak najmniejszym współczynnikiem przenikania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...