Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!!

 

Firma CAL od stycznia wprowadziła nowy super ciepły próg termoizolacyjny. Opcjonalnie do niego możemy dokupić element dodatkowy który wygląda tak jak poszerzenie dolne ram PCV w oknach lecz występuje tylko w jednej wysokości 35 mm - można łączyć kilka w jedną całość uzyskując dowolny wymiar. Ma to duże znaczenie dla wszystkich dla których "mostki termiczne" mają znaczenie i spędzają im sen z oczu. Dodatkowo znacznie ułatwi montaż drzwi w przypadku różnic poziomów - wewnętrznego i zewnętrznego.

 

Montaż poszerzenia wykonuje się wcześniej. Zalewamy je wylewką i wykonujemy do niego podłogę. Drzwi montujemy w późniejszym etapie "wklikując" się w niego.

 

Przed montażem poszerzenia należy je zaślepić i uszczelnić masą bitumiczną. Najlepiej nie pianką gdyż może wilgotnieć.

 

Jedno poszerzenie kosztuje 30 zł netto, zamawiając kilka sztuk zwielokrotniamy wartość. Wartość niewielka a korzyści ogromne.

 

Polecam to rozwiązanie!!!! :yes:

 

WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!! WAŻNE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

przeszukuję sieć od paru dni, ale nie znalazłam tego czego potrzebuję dlatego proszę o pomoc. Jestem teraz na etapie zakupu drzwi wewnętrznych wraz z montażem do nowo wybudowanego domku. Zastanawiamy się nad trzema firmami Dre, Porta oraz Polskone. Poradźcie proszę której firmy drzwi byłyby najlepsze oczywiście w rozsądnej cenie, bo sztuk jest sporo oraz gdzie warto je zakupić z montażem (Kraków i okolice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słabe te poszukiwania:)

Najlepszy temat o drzwiach wewnętrznych jest w dziale Wnętrza, o tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWNĘTRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materiały&p=5196403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam:)

większa część mniejszych producentów używa klamek przeznaczonych do drzwi wewnętrznych, z chwalonym to ostatnio Doorsystem na czele.

Sam miałem taką u siebie, ale wynikało to kiedyś z kompletnego braku świadomości, ale na dzień dzisiejszy oznacza, że firma która coś takiego proponuje równie łatwo może robić "skróty" w innych, wazniejszych aspektach konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki wybrałbym LIZUREJA choć może być najdroższy ale jest to produkt wart polecenia.

 

Polecam Ci także CAL-a a wyprzedzając FIN-landię spójrz także na ofertę Urzędowskiego z którego on jest zadowolony. :)

 

O K&P słyszałem wiele opinii - pozytywnych ale także negatywnych więc w ciemno nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam:)

większa część mniejszych producentów używa klamek przeznaczonych do drzwi wewnętrznych, z chwalonym to ostatnio Doorsystem na czele.

Sam miałem taką u siebie, ale wynikało to kiedyś z kompletnego braku świadomości, ale na dzień dzisiejszy oznacza, że firma która coś takiego proponuje równie łatwo może robić "skróty" w innych, wazniejszych aspektach konstrukcyjnych.

 

No właśnie o tym aspekcie myślę...

Skoro ktoś nie ma wiedzy jak bezpiecznie wyposażyć drzwi to znaczy że jego wiedza na temat konstrukcji drzwi zewnętrznych jest minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje :)

Faktycznie drzwi Lizurej są w cenie, dostałem już ofertę i droższe niż CALa

 

Ale taki produkt kupuje się na lata, więc musi spełniać swoją rolę przez długi okres czasu do tego przydał by się aby izolował temperaturę zewnętrzną oraz zatrzymywał ciepło w domu.

W tym temacie lepiej dołożyć niż później żałować.

Jeszcze raz dziękuję za porady.

 

p.s

Jeszcze jedno pytanko.

Co możecie powiedzieć o drzwiach firmy "Gidanex" czy ktoś z was coś w ogóle słyszał o tej firmie?

Edytowane przez knz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gidanex" jest OK.

http://www.gidanex.pl/drzwi-zewn%C4%82%C5%9Etrzne-drzwi-zewn%C4%82%C5%9Etrzne-c-90_95_97.html

 

a także GLUMATEX:

http://www.glumatex.com.pl/c419,drzwi

(drzwi które sprzedawałem w latach 1997-2005 - i które już wtedy cechowały się bardzo dobrą konstrukcją jak i trwałością)

 

ciekawe drzwi produkuje KMW Format:

http://www.kmwformat.pl/lang.pl/no/drzwizewnetrzne/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci także CAL-a a wyprzedzając FIN-landię spójrz także na ofertę Urzędowskiego z którego on jest zadowolony. :)

 

A wcale nie :) ...

mi już się nie chce podawać swoich propozycji - lubię mieć święty spokój (tylko po co jestem na forum?).

Ale jak już padło: w najbliższych dniach wejdą jakieś zmiany konstrukcyjne. Niestety - jak to dziś usłyszałem - dobre jest to co tanie, więc zobaczymy - sam nie wiem czego się można spodziewać, aby tylko nie za bardzo je odchudzili. Cenowo będzie na pewno korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy. ;)

Drzwi będę zakładał dopiero okolice maja-czerwca, więc jeszcze troszkę czasu mi został na spokojnie do przeanalizowanie, obejrzenia różnych producentów.

 

Jak sytuacja wygląda z firmą STOLPAW, wyczytałem iż kiku forumowiczów posiada ich drzwi zewnętrzne, jakie opinie o tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz jeszcze tyle czasu to przeanalizuj najpierw to co Ci zaproponowaliśmy.

W przeciwnym razie uzbierasz 20-30 dobrych opinii o różnych produktach i nic z tego nie wyniknie.

 

Proponowałbym Ci rozejrzeć się w najbliższej okolicy i sprawdzić kto może sprzedać Ci drzwi z fachowym montażem. Bo na nic Twoje poszukiwania jeśli przysłowiowy "Pan Kazik - złota raczka" będzie Ci je wstawiał.

 

U nas 95% towarów jest sprzedawanych z montażem.

Produkt sprzedany z montażem jest problematyczny w 1 na 100 przypadków.

Produkt zamontowany samodzielnie przez klienta lub ekipę "od wszystkiego" jest problematyczny w 1 na 5 sztuk.

Tak więc widzisz procent reklamacji wzrasta z 1% do 20% i nie jest to zależne od producentów którzy najczęściej w takich przypadkach zbierają "baty" i złe opinie. Każdy kij ma dwa końce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolpaw jest tak zły że nikt nie chce o nim pisać??

Stolpaw miewa problemy z kontrolą jakości . Tak było w moim przypadku (podobno jest to pierwszy przypadek tego typu kłopotów jaki miał z drzwiami Stolpaw dealer, za pośrednictwem którego kupiłem drzwi). Obsługa dealera jak najbardziej ok, w tym przypadku zawalił producent. Więcej nie będę pisał dopóki sprawa się nie zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie jakieś porady odnośnie przeszklenia drzwi zewnętrznych? Nie chodzi mi o estetykę, bo każdy widzi jakie są, ale czy np. drzwi przeszklone są częściej wybieranym celem przez złodziei? Czy raczej się tym nie przejmować, bo i tak łatwiej włamać się przez okno tarasowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce łatwiej przez okno. Niekoniecznie tarasowe. Ostatnio oglądałem parę domów po wlamaniu. Złodzieje wybierali okno, które im pasowało (było nisko i do tego ukryte).

Ale też widziałem ślady łomu na drzwiach. Próbowali wyważyć.

Przeciętny złodziej nie patrzy co - próbuje wejść, wyważyć. Nie wybija szyby, chyba ze jest zdesperowany.

Ale lepsze szkło w drzwiach jest potrzebne, bo:

- wchodzisz z zakupami - często możesz uderzyć czymś o szybę.

- drzwi są narażone na przeciągi, trzaskanie, więc zwykła szyba może przy tym pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych policji wynika, że 80 proc. włamań dokonywanych jest przez okna. Najczęściej odbywa się to przez wepchnięcie całego skrzydła okiennego do wewnątrz, wybicie szyby albo wyważenie pozostawionego przez właścicieli uchylonego okna.

 

Nie znaczy to oczywiście że drzwi wejściowe mogą być zwykłe czy mieć wstawione zwykłe szkło. Oznacza to że nie musimy rozglądać się za drzwiami stalowymi z atestem kl.C a jedynie za drzwiami spełniającymi warunki drzwi antywłamaniowych które będą reprezentacyjne, trwałe, ciepłe i bezpieczne.

 

Szyby w drzwiach wejściowych z reguły nigdy nie są zwykłe. Praktycznie wszyscy producenci wstawiają szkło minimum kl. P2 a często nawet P4.

Tak jak wskazał Fin szkło nie tylko chroni przed próbami wtargnięcia przez osoby nie powołane ale także chroni przed przypadkowym wybiciem...

 

Często przedsionki (wiatrołapy, itp) są bez okien i drzwi są jedynym miejscem w którym mogłoby znaleźć się choć małe przeszklenia dla zapewnienia światła we wnętrzu przedsionka .

Klienci zbyt często boją się szkła i kupują pełne drzwi...

Wg mnie nawet mała szybka więcej przyniesie korzyści niż strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...