Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać ani precyzować odpowiedzi z dokładnością do 1 sztuki i stosunku reklamacji do trzech miejsc po przecinku z ostatnich 10 lat.

Jeżeli moja odpowiedź, że "nie mam z nimi więcej problemów niż z pozostałymi" jest mało precyzyjna to sorki, innej nie otrzymasz i nie jest to mój problem.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolpaw jest tak zły że nikt nie chce o nim pisać??

 

Trudno mi oceniać firmę jako całość ale moje skrzydło to porażka na całej linii. Skrzydło nie przetrwało ani jednego okresu zimowego. Corocznie drzwi wyginały się w łuk i wiało mi do domu. Obecnie jestem na etapie wymiany drzwi na nowe po kilku nieskutecznych naprawy. Pierwsza naprawa to wymiana części ramiaka, druga to zwykłe odkształcanie w drugą stronę pod obciążeniem (prostownica/prasownica czy jakoś tak). Całość niekończącej się historii tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103532-Kto-ma-drzwi-zewn%C4%99trzne-quot-Stolpaw-quot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem drzwi. Nie chcę wydać na nie fortuny i postanowiłem kupić drzwi do max 4000zł. Chodzi o drzwi drewniane. Miejsce docelowe zadaszone dużym balkonem i od strony północno-zachodniej.

Najważniejsze, żeby drzwi się podobały :)

Wybrałem 2, ewentualnie 3 rodzaje, tylko teraz zastanawiam się czy te drzwi są dobrej jakości:

1. Drzwi firmy Agmar model Deon. Za dopłatą wierzchnia warstwa drzwi z dębu, reszta sosna. grubość 68mm

2. Drzwi firmy Wiatrak model nr 28, pełny dąb (podobno, albo coś źle usłyszałem), grubość 66mm

3. Drzwi firmy K&P model F-17. Podobno jakość poprawiła się po dołożeniu przez producenta stalowego profila, podobno od jesieni 2011 stosują takie rozwiązanie.

 

Czy pionowy ramiak wzmocniony stalowym profilem 40 mm x 4 mm to jest ten stalowy profil wzmacniający "zatopiony" w skrzydle?

Pomóżcie, bo chwilami głowa już mi pęka od tych drzwi. Gdzie nie wejdę (sklep) tam każdy czymś innym handluje i zachwala swoje - wiem to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja Ci doradzam obejrzeć na żywo drzwi Suwalskiej fabryki CAL.

 

Mam z tymi drzwiami do czynienia od kilkunastu lat i wiem że jest to bardzo dobry produkt.

Dodatkowym atutem jest nowo wprowadzony ciepły próg z możliwością dokładania poszerzeń dolnych zapobiegających przemarzaniu posadzki pod drzwiami.

 

Zajrzyj do Cala:

Na pewno w pobliżu swojej budowy znajdziesz dilera. Warto je obejrzeć i porównać z poprzednio wybranymi drzwiami.

http://www.drzwi-cal.pl/za_darmo.html tu jest najnowszy cennik.

 

Szukasz klasycznego wzoru czy czegoś nowoczesnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że CAL jest bardzo porządny, tylko problem w tym, że żaden wzór mi się nie podoba.

Drzwi, które mnie urzekły:

http://www.agmar.biz.pl/content/zdjecia/drzwi_wew/min/16_min.jpg

Są to drzwi firmy Agmar.

na 90% nie będę kładł w tym roku tynku strukturalnego, więc wstawienie drzwi docelowych może odsunąć się w czasie, prawdopodobnie do przyszłego roku, ale chciałbym już coś konkretnie wybrać, żeby za rok nie mieć takiego magla jak w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed kupowaniem produktow z firmy Perfect Dor, poniewaz kupilem drzwi typu Pekin. 3 pary dzrwi plus oscieznice regulowane. Podczas montazu okazalo sie, ze oscieznice sa niedosc, ze krzywe, to dlugosci pomiedzy wysokoscia boku jednej futryny, a drugiej jest nawet do ok 1,5 cm. Krzywizna oscieznicy jest na tyle duza, ze zeby je zmontowac trzeba uzyc wkretow do drzewa. Z trzech oscieznic jedna byla prosta. Drzwi boje sie nawet rozpakowac. Oczywiscie mozna reklamowac dany produkt pod warunkiem, ze ma sie na to czas, a nie jest sie zmuszonym do wprowadzenia jak najszybciej. Zeruja na tym, ze nie wszyscy maja czas na reklamacje. Dodaje, ze drzwi mialy byc w ciagu 2 tygodni, a byly w ciagu 3 ,5 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie, przywracam bo kwestia niewyjaśniona - jakie drzwi wejściowe, a konkretnie - jaki materiał. Zastanawiam się pomiędzy drewnem a aluminium. Czy mogę liczyć opinie na osoby które wstawiły sobie takie modele już jakiś czas temu? Dzięĸi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno po jakimś czasie może ulec zniszczeniu (przy nieodpowiedniej pielęgnacji) - dlatego bardziej wskazane są drzwi aluminiowe (lub inny metal). Ewentualnie - połączenie, tzn. na drewnianą ramę nałożona jest płyta aluminiowa. Sprawdź np. drzwi od Stolpaw, to dobra polska firma i nie powinni mieć wygórowanych cen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...