Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie drzwi polecacie ?

 

mam do wybory firmy AFB- Kraków czy CAL z Suwałk?

ceny są przybliżone w granicach 4600 brutto.

 

Ja polecam Ci Cala.

Znam ten produkt od kilkunastu lat i widać ogromny postęp technologiczny jaki się w tych produktach dzieje.

Na dziś drzwi są bardzo dopracowane a ilość reklamacji spadła poniżej 1%.

 

Jedynie co ważne - myj drzwi 2-3 razy w roku i konserwuj je środkami do pielęgnacji zewnętrznych lakierów akrylowych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za temat, bo sporo światła mi rzuciliście na temat jakby nie było bardzo istotny (ostatnio same takie mam... ta wykończeniówka...).

 

Tak poczytałem, poczytałem i jakoś mnie przekonaliście do tego CALa i AFB (taki lokalny patriotyzm ;). A jeśli będzie bardzo słabo z ceną, to spróbuję wycenić też w K&P lub KMT, może wyjdzie lepiej...

 

Mam zatem pytanie, które po Waszym podkreślaniu wagi dobrego montażu staje się wyjątkowo istotne - czy znacie na krakowskim rynku dobrych dystrybutorów tych firm? Z AFB najmniejszy problem pewnie będzie, bo zawsze mogę sprawdzić fabrykę, ale z takim CALem już większy problem. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zatem pytanie, które po Waszym podkreślaniu wagi dobrego montażu staje się wyjątkowo istotne - czy znacie na krakowskim rynku dobrych dystrybutorów tych firm? Z AFB najmniejszy problem pewnie będzie, bo zawsze mogę sprawdzić fabrykę, ale z takim CALem już większy problem. Pomożecie?

 

Niestety ale rzadko kumpluję się z konkurencyjnymi firmami i nie polecę Ci żadnego sensownego montera z tamtych stron.

Ale poczekaj pewnie ktoś się odezwie. :)

http://www.drzwi-cal.pl/dystrybutorzy/malopolskie#1

Może listwa dystrybutorów rozwieje Twoje wątpliwości.

Dwa salony mają autoryzację i nie popełnią błędów montażowych... Ważne aby montażu dokonywał monter z dokumentu który widnieje na stronie Cala.

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale rzadko kumpluję się z konkurencyjnymi firmami i nie polecę Ci żadnego sensownego montera z tamtych stron.

Ale poczekaj pewnie ktoś się odezwie. :)

http://www.drzwi-cal.pl/dystrybutorzy/malopolskie#1

Może listwa dystrybutorów rozwieje Twoje wątpliwości.

Dwa salony mają autoryzację i nie popełnią błędów montażowych... Ważne aby montażu dokonywał monter z dokumentu który widnieje na stronie Cala.

Dzięki, wpadłem na to wcześniej, ale mimo wszystko potwierdziłeś sens (ograniczonego) zaufania do autoryzowanych punktów. A na wejściu będzie "Dowodzik proszę" ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

fakt faktem. Autoryzacje to w większości pic na wodę. Owszem, lepszy dealer z papierkiem niż bez (jeśli fabryka takie przyznaje) ale w praktyce - autoryzacje dostaje firma, w miedzyczasie montażyści się zmieniają i... klapa.

Takie imienne autoryzacje to coś więcej i godne jest naśladowania to co zrobił CAL wpisując imię i nazwisko montera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze do nastepnego tygodnia zamówić drzwi wejsciowe. Wybieram po miedzy dwoma firmami i profilami.

Drzwi o wymiarach 220x150 ze stałym fix (podzial 100 na 50)

 

1. Kapica (u nich juz bralem okna)

system: Schuco (chyba profil 7cm; maja mi zrobic tez wycene taniej ale na gorszym profilu 6cm)

szyba matowa

kolor: obustronny złoty dąb

klamka nierdzewna (od srodka) / pochwyt nierdzewny 500 (od zew)

rygiel "dzien noc"

gwarancja 2 lata

cena 5900 tys brutto z montazem

 

2. Marko - plast (lokalna firma);maja drzwi firmy Dorpol

system: REHAU Brillant-Design (szer. rofila 7 cm)

szyba matowa

kolor: obustronny złoty dąb

klamka nierdzewna (od srodka) / pochwyt nierdzewny 500 (od zew)

elektrozaczep

gwarancja; 3 lata

cena 5350 tys brutto z montazem

 

Firma nr 2 moze zrobic tez drzwi na profilu 9cm z wzmocnieniem ale cena 6 tys. warto??

 

Czy warto doplacac te 550 zł do profilu Schuco?

Jak oceniacie te profile?

Moze uda mi sie urwac w kapicy 100 zl wiec roznica bedzie tylko lub nadal az 450zl?

Edytowane przez leniin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Schuco. :)

Rok różnicy w gwarancji przy produkcie PCV raczej niewiele zmienia.

Gdyby Marko dawała choć 5 lat to skłoniłbym się w ich stronę... Ale nie dają więc dalej stoję przy Schuco.

Potrzebny Ci elektrozaczep?? Będziesz miał tam instalację domofonową?? Czy jakieś inne zabezpieczenia planujesz??

 

Profil 9 cm byłby pewnie zdecydowanie cieplejszy ale często bywają problemy z utrzymaniem wymiarów przy tak grubych profilach więc tu raczej bym uważał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o drzwiach z oknoplastu?

 

chodzi ci zapewne o wypełnienia?

bo nawet jak kupisz w oknoplascie drzwi adeco to rama i skrzydło jest oknoplastu adeco daje tylko wypełnienie.oknoplast jest samowystarczalny i sam robi od jakiegoś czasu wypełnienia(jak jeszcze byłem blisko to było to kilka wzorów)

cenowo wychodzi lepiej jakość jak bym nie wiedział że to nie adeco to nawet bym nie zwrócił uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie drzwi polecacie ?

 

mam do wybory firmy AFB- Kraków czy CAL z Suwałk?

ceny są przybliżone w granicach 4600 brutto.

 

Ja wybrałem AFB - częściowo dlatego, że mogłem zamówić bezpośrednio w fabryce i wszystko z nimi dogadać - fajnie, bo są bardzo otwarci na wszelkie zmiany, ew. dodatki są dużo tańsze niż w Calu (np. antaba). Standardowe drzwi są też chyba nieco cieplejsze (U ok 1.0), te nowsze konstrukcje skrzydła mają chyba U coś ok. 0.8. Fakt faktem nie mają czegoś takiego jak ciepły próg - tu niestety trzeba sprawę rozwiązać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze dodatki nie muszą oznaczać że ktoś kogoś chce oskubać.

To jak z klamkami - chińczyki w Biedronce widziałem na wyprzedaży po 5 zł, w normalnej ofercie są warte ok 50zł, ale w katalogach niemieckich cena ok 100zł to super promocja.. mimo że klamka wygląda tak samo.

Tak jak części do auta - mogę kupić coś za 50zł, ale i za 200zł. Niby to samo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze dodatki nie muszą oznaczać że ktoś kogoś chce oskubać.

To jak z klamkami - chińczyki w Biedronce widziałem na wyprzedaży po 5 zł, w normalnej ofercie są warte ok 50zł, ale w katalogach niemieckich cena ok 100zł to super promocja.. mimo że klamka wygląda tak samo.

Tak jak części do auta - mogę kupić coś za 50zł, ale i za 200zł. Niby to samo ..

 

Zgadza się. No ale mówimy tu o antabach np. z Axy itp. firm a nie chińszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...