Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moze nie doceniam Capka (zawsze miałem go oferowanego jako tanie drzwi stalowe) ale mam wrażenie że z ceną 2500 to ten model ktoś Ci drogo wycenił (na oko powinien kosztować moze ok 2 tys... ).

Tak na prawdę to nie zaszalejesz. 2,5 to całkiem sporo na stalowe, ale mało na wyższy standard niż stal. Dobre drewniane zaczną się pow. 3 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem temat drzwi stalowych zew. z przeszkleniem różnych firm i po doliczeniu ościerznicy progu lepszych klamek i wkładek cena wychodziła ok.2.5tys. a nawet więcej ... Zdecydowałem sie na drzwi o które pytałem kilka postów wyżej i czekam na dostawe....A co do sklepów z drzwiami w których byłem to odnioslem wrażenie że klijent który przychodzi i chce przeznaczyć 2,5tys. na drzwi to słaby klijent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie doceniam Capka (zawsze miałem go oferowanego jako tanie drzwi stalowe) ale mam wrażenie że z ceną 2500 to ten model ktoś Ci drogo wycenił (na oko powinien kosztować moze ok 2 tys... ).

Tak na prawdę to nie zaszalejesz. 2,5 to całkiem sporo na stalowe, ale mało na wyższy standard niż stal. Dobre drewniane zaczną się pow. 3 tys. zł.

 

Capka z przeszkleniem mogę kupić nieco poniżej 2000 PLN, ale jestem w stanie dorzucić jeszcze jakieś 500 PLN za inny jakiś trochę lepszy produkt.

Jeśli chodzi o drzwi drewniane za 3000 PLN to wydaje mi się, że warto dorzucić 500-800 PN i kupić drzwi z włókna węglowego.

Jeszcze takie pytanko: czy stalowa ościeżnica spawana jest dużo lepsza od ościeżnicy sładanej?

Tak na marginesie, to zaproponowano mi jeszcze drzwi Sputnik ( http://www.sputnik.stg.pl/drzwi-zewnetrzne-z-przeszkleniem.html )model Teneryfa za 1200 PLN, wie może ktoś co one są warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sputnik to typowa chińszczyzna i w marketach, np. Nomi kupisz ją od 500do 1000zł.

 

Nie jestem przekonany do drzwi z włókna, ale sceptyczny jestem do każdej nowości.

 

Twoje +500zł można wykorzystać np. na wyższej klasy zamki, wkładki, klamkę. Drzwi stalowe to zasadniczo podobna budowa. Ciut lepszy standard /wizualnie/ prezentuje Gerda serii WX / GWX - czyli drzwi z panelami. Niektórym się to podoba, dla innych zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Sputnik to typowa chińszczyzna, ale czy jakość tych drzwi bardzo odstaje od stalowych drzwi produkowanych w Polsce?

Jesli chodzi o Gerdę, to nie ma ona owalnego przeszklenia i dlatego odpada.

+500 zł lepiej przeznaczyć chyba na alarm niż na zamek, bo jak dom wyposazony jest w plastikowe okna i tak łatwiej je sforsować niż średniej jakości drzwi z 2 zamkami.

finlandia możesz podpowiedzieć czy dużo lepsza jest oscieżnica spawana od składanej jaką ma np. KMT? I jeszcze jedno pytanie - jaki najlepiej wybrać próg (drewniany, alumniniowy, czy stalowy z nierdzewki.

Drzwi z KMT są przyzwoitej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając budżet ok. 2500 zł. ja zainwestowałem w Deltę Premium z przeszkleniem, z ramką ze stali nierdzewnej Inox, -2300 zł. Drzwi w kolorze orzech ze stalą prezentują się rewelacyjnie, wykonane bardzo estetycznie, standardowo mają 9 rygli, środek drzwi wzmocniony 4 prętami, wkładka atestowana, więc wszystko to co powinno być. Do tego mam poszerzoną ościeżnicę 15 cm, przy montażu wypełnili ją styropianem i pianką. Jak na drzwi stalowe to zdecydowanie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMT - da się przeżyć. Jak zwykła stalówka. Kiedyś uważałem je za słabsze, ale jak mam w ofercie i co raz je zamontuję (czyli praktyka czyni mistrza) to i wady już tak nie bolą. Chwaliłem kiedyś bardzo Juwenty, ale nie wiem czy to oni się nie zepsuli, czy może KMT je dogoniło, ale teraz już uważam, że to podobny standard drzwi. Z tym że firmy mają mocno różniącą się ofertę.

 

Ps. Dalej uważam, że drzwi stalowe to nie jest rewelacyjny produkt. Ale sam nie wiem czy (np. remontując stary dom) kupiłbym jedne solidne drzwi drewniane, czy może od razu dwie pary stalówek (druga na zapas).

W nowym domu wiem co będę miał i tu nawet nie dopuszczam innej możliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zapytam o drzwi zew. do domu energooszczędnego. Drzwi pełne, klasyczne modele. Materiał (drewno, PCV, kompozyty) nie jest dla mnie kluczowy. Ma być ciepło i bardzo szczelnie.

Myślałem o CAL seria Arktyczne oraz o Vikkingach. Oba wg parametrów są OK. I teraz 3 pytania:

1. Czy w cenie 3 - 4 tys. brać któryś z powyższych, czy znajdzie się coś lepszego?

2. Który z modeli zapewnia lepszą szczelność?

3. Czy da się je montować w warstwie ocieplenia (tak mam zamontowane okna)?

Pozdr, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze będę powtarzał, że nici po ciepłym i bardzo szczelnym, jeśli sprawią problemy eksploatacyjne.

Minimalne odkrzywienie da większe straty, niż oszczędność na dobry współczynniku. Może się zdziwicie, ale dużo takich dziur widuję przy tanich klamkach i wkładkach made in Ch.

Do montażu w wartwie ocieplenia nie mam zaufania (brak odpowiednio dużego doświadczenia), ale warunkiem koniecznym wydaje się być pełna ościeżnica (drewno).

 

Ktoś pytał wyżej czy lepsza ościeżnica spawana czy składana? Zależy dla kogo. Dla fabryki i transportu składana. Dla montażu, sztywności lepiej sprawdzi się dobrze/ dokładnie zespawana (ale spaw zwykle oznacza, że ościeżnica nie będzie w oklienie jak drzwi, a będzie polakierowana (bo jak okleić spaw?) No chyba że technologia poszła dalej niż mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia - zastanawia mnie kiedy zauważysz że drzwi stalowe, to nie tylko supermarketowe chłamy za 1000zł...

 

Nie wiem czy supermamrketowe - ale kupiłem sobie niedawno na allegro za 900 zł stalówki do magazynku za garażem - bo lepszych w teorii nie trzeba. I powiem Ci tak. Otwory - niestety przy montowaniu klamek musiałem lekko skorygować, górny zamek - cóż jakby to powiedziec - ciężko jest go skręcić z wkładką - ile bym nie kręcił jest luz. Pomijam fakt że otwory na bolce do górnego zamka znalały się jakby 5 cm niżej niż powinny być...... Ogólnie drzwi ocieplone ale już futryna paliła ogniem w te upały. Okleina - się zobaczy. Zatem nie mów mi że za 1000 zł to nie jest chłam. Widziałem niedawno w Praktikerze drzwi wewnatrzlokalowe za 300 zł - tam nawet uszczelki wisiały w powietrzu......... Nie ma nic za darmo. Nie twierdze że nie można znaleść produktu w dobrej cenie za w miare dobra jakość. Ale nie oszukujmy się za 1000 zl to drzwi nie będzie dobrych. Jak pisałem wcześniej kupiłem drzwi drewniane debowe za 2700 netto ale to po znajomości i przy zamówieniu wszystkich wewnętrznych i schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał wyżej czy lepsza ościeżnica spawana czy składana? Zależy dla kogo. Dla fabryki i transportu składana. Dla montażu, sztywności lepiej sprawdzi się dobrze/ dokładnie zespawana (ale spaw zwykle oznacza, że ościeżnica nie będzie w oklienie jak drzwi, a będzie polakierowana (bo jak okleić spaw?) No chyba że technologia poszła dalej niż mi się wydaje :)

Nawet tanie drzwi jak Capek, czy Sputnik mają okleinowaną ościeżnice pomimo, że jest ona spawana a zatem specialnie dużą barierą techniczna to nie jest, co nie znaczy, że w tym miejscu szybciej nie pojawisie korozja.

Cennikowo KMT i Juwent prezentują się podobnie a które znich polecacie?

salik jakie Twoim zdaniem stalowe dzrzwi są warte polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Mowiac o stalowce mam na mysli taka w przedziale 1,5-2 tys zl z montazem i osprzetem. Te za tysiac strach dotknac, bo blacha na nich tak cienka i calosc lekka jak piorko.

Nie znam specjalnie lepszego standardu drzwi stalowych (Zbigmet zdaje sie takie robi) ale dla mnie popularna stalowka jest siebie warta. Co z tego, ze sa modele z ramiakiem drewnianym (najtansze to tylko pianka lub styropian przykryty blacha), co z tego ze drozsze maja w srodku prety metalowe, jak sie okazuje, ze calosc jest tak ponawiercana, ze nie pasuje, bolce nie trafiaja w otwory, zamki tez..

Ja ogolnie mam zle zdanie o stalowkach. Nadaja sie wg mnie do kotlowi, do garazu, do budynkow gospodarczych no i tam, gdzie oczekiwania nie sa zbyt wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drzwi stalowe, ciepłe, spawana ościeżnica itp.

Nie było żadnych problemów z niepasowaniem otworów, zamków i innych rzeczy o których piszesz.

Jestem na 100% pewien że bez otwarcia skrzydła ciężko komukolwiek poznać konstrukcję drzwi.

Ale też niestety nie kosztowały one 1500 (acz nie były dużo droższe od często polecanych tu drewnianych CAL-ów i innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chwaliles Delte? To stara marka, trzyma sie w kraju, chociaz rynku nie zdobywa (czytaj ceny musi miec "nieatrakcyjne" )

Ps. To ze pisze iz cos nie pasuje nie znaczy, ze dot. to wiekszosci drzwi, a jedynie znacznego udzialu procentowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...