Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

..

Ja ogolnie mam zle zdanie o stalowkach. Nadaja sie wg mnie do kotlowi, do garazu, do budynkow gospodarczych no i tam, gdzie oczekiwania nie sa zbyt wysokie.

 

Mam podobne zdanie z tym, że KMT raczej odradzam. Pisałem już o tym w wątku dotyczącym producenta. Moje doświadczenia po 3 latach użytkowania jako drzwi technicznych zewnętrznych - widoczne tandetne wykonanie, emalia odłażąca z szyldów i klamek, zacinający się zamek i niedomykające się drzwi (już raz były poprawiane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Xerses - nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Chodziło o to że finlandia zawsze pisząc o drzwiach stalowych, pisze tylko o takich właśnie jak Ty opisałeś.

A przecież jest sporo producentów którzy robią dobre drzwi stalowe, aczkolwiek fakt że kosztują one trochę więcej...

Właśnie, niestety za jakoś trzeba zapłacić......................... złotego środka nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało chciałbym się przypomnieć. Eksperci i użytkownicy - co warto wybrać?

 

Ja z kolei zapytam o drzwi zew. do domu energooszczędnego. Drzwi pełne, klasyczne modele. Materiał (drewno, PCV, kompozyty) nie jest dla mnie kluczowy. Ma być ciepło i bardzo szczelnie.

Myślałem o CAL seria Arktyczne oraz o Vikkingach. Oba wg parametrów są OK. I teraz czy w cenie 3 - 4 tys. brać któryś z powyższych, czy znajdzie się coś lepszego?

Pozdr, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje, ze 3-4 tys to arktyczne przekrocza, ale moge sie mylic:) Jesli sa w Twoim zasiegu to polecam. I mimo wszystko bralbym debowe, a nie arktyczne. Co z oszczednosci 20zl /rocznie, jak za 10 -20 lat sosna bedzie juz tak mocno zniszczona i bedziesz chcial ja wymienic na nowa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w markecie drzwi Sputnik Teneryfa i stwierdzam, że jako drzwi wejściowe do domu to się one raczej średnio nadają. Wygląd zewnętrzny niby OK ale dokładność wymiarowa i pasowanie poszczególnych elementów pozostawia wiele do życzenia. Uszczelki też są niskiej jakości i na drzwiach z wystawki się poodkleiały. Cena też jest różna, bo najniższa była w Liroj Merlin - 749 zł w promocji, w OBI kosztowały ok. 900 zł a w Praktikerze 1199 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje, ze 3-4 tys to arktyczne przekrocza, ale moge sie mylic:) Jesli sa w Twoim zasiegu to polecam. I mimo wszystko bralbym debowe, a nie arktyczne. Co z oszczednosci 20zl /rocznie, jak za 10 -20 lat sosna bedzie juz tak mocno zniszczona i bedziesz chcial ja wymienic na nowa..

A Arktyczne nie występuję w wersji dębowej?? Parametry wtedy ciut gorsze ale to ta sama seria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występują, ale z gwiazdką, że dąb nie był badany:)

Jeśli sosnowe mają U 0,8 to na dąb trzeba dołożyć nie więcej niż pogorszenie U o 0,2.

Od 1 sierpnia wchodzi nowy katalog CALA i arktyczne sa pogrubione na skrzydle do 90mm. Wygląda to ciekawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występują, ale z gwiazdką, że dąb nie był badany:)

Jeśli sosnowe mają U 0,8 to na dąb trzeba dołożyć nie więcej niż pogorszenie U o 0,2.

Od 1 sierpnia wchodzi nowy katalog CALA i arktyczne sa pogrubione na skrzydle do 90mm. Wygląda to ciekawie:)

 

Seria Rycerska też została pogrubiona, podobno od zeszłego tygodnia, bo jak w piątek składałem zamówienie na Mszczuja, to zostałem poinformowany, że będzie już nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatecznie CAL-owego Mszczuja wysokiego na 220cm z naświetlem bocznym i dla innych zainteresowanych CALami w tej wysokości (w sumie niewielka dopłata) wrzucam ciekawą rzecz, której jakoś w katalogu nie znalazłem wczesniej - drzwi 220cm mają w standardzie ZAMEK LISTWOWY. Montowany bez dopłaty, ale i bez możliwości zmiany na inne.

Mnie to bardzo nie pasuje, ale nie mam już siły ponowne zmiany koncepcji, więc pozostałem przy tym rozwiązaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mógłby mi doradzić, gdzie szukac dobrych drzwi o wys. 234 cm (to wys. otworu)? Szerokości otworu mam 159 cm, chcę skrzydło + doświetle boczne. Czy ktoś robi drzwi o takiej wysokości bez doświetla górnego? nie wiem od czego zacząć poszukiwania dzrwi (oprócz tego, że od forum :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnośnie ceny za drzwi drewniane- byliśmy wycenić drzwi o szer 2,14 m i wysokości 2,17. drzwi 90 cm po bokach dwa naswietla (szyba przejrzysta). drzwi zupełnie proste beż zadnych ozdób czy żłobień,pochwyt, elektrozamek, montaż ,VAT- po rabacie 9 tysięcy ( producent jastrzemski-kobiór). Czy to dobra cena?( słyszałam wiele dobrych opini na temat ej firmy) czy w tej cenie znajdziemy coś lepszgo czy nie ma sensu nawet szukać gdzieś indziej? Dodam, że chcę drzwi drewniane.( byliśmy jeszcze u Wiktorczyka w czarkowie-identyczne drzwi wycenione na prawie 15tys)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnośnie ceny za drzwi drewniane- byliśmy wycenić drzwi o szer 2,14 m i wysokości 2,17. drzwi 90 cm po bokach dwa naswietla (szyba przejrzysta). drzwi zupełnie proste beż zadnych ozdób czy żłobień,pochwyt, elektrozamek, montaż ,VAT- po rabacie 9 tysięcy ( producent jastrzemski-kobiór). Czy to dobra cena?( słyszałam wiele dobrych opini na temat ej firmy) czy w tej cenie znajdziemy coś lepszgo czy nie ma sensu nawet szukać gdzieś indziej? Dodam, że chcę drzwi drewniane.( byliśmy jeszcze u Wiktorczyka w czarkowie-identyczne drzwi wycenione na prawie 15tys)

Dobra cena zapewniam i nie szukać dalej bo nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz tylko wymiary i wyposażenie . Nie podajesz grubości, konstrukcji ani rodzaju drewna z którego mają być wykonane co ma bardzo duży wpływ na cenę . Zainteresuj się firmą Lupol . Nie zrobią co prawda na 2.17 tylko na 2.15 , ale cenę uzyskasz na pewno satysfakcjonującą, a jakość bez zarzutu . Od 11 lat mamy w ofercie i żadnych reklamacji .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU o cenie decyduje wielkość i jakoś nie widzę, by można było znaleźć coś specjalnie taniego..

A nawet jeśli, to tym bardziej bym nie ryzykowal, bo jak się coś sknoci, to będzie bolało, że drzwi za "10 tys! to bubel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długich poszukiwaniach i przeczytaniu całego wątku wybrałem dzwi dziadek ( głównie ze względu na ciekawy wzór :D ) . Może mi ktoś dokładnie wyjaśnić na czym polegają różnice w tych zamkach ?

- zamek listwowy ryglowany klamką na dwie wkładki + punktowa blacha zaczepowa + klamka 2-stronna z szyldem kl. „C”

- zamek listwowy ryglowany klamką na dwie wkładki + listwowa blacha zaczepowa + klamka 2-stronna z szyldem kl. „C”

- zamek listwowy „AUTOMATIC” ryglowany kluczem na jedną wkładkę + punktowa blacha zaczepowa + klamka-pochwyt z szyldem kl. „C”

- zamek listwowy „AUTOMATIC” ryglowany kluczem na jedną wkładkę + listwowa blacha zaczepowa + klamka-pochwyt z szyldem kl. „C”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówią w Dziadku? Domyślam się że nie masz koło siebie salonu, w którym mieliby takie drzwi...?

Zamek Automatic - najlepszy do drzwi drewnianych jaki znam.

Blacha listwowa - oznacza że na ościeżnicy, na całej wysokości będzie kawalisko stalowego okucia. Blacha punktowa - tylko tradycyjnie - tam blacha, gdzie zamek.

Kwestia gustu. Złodziej i tak wybierze okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest parę dobrych opinii o dziadku główne na forach. Koło łodzi w zgierzu jest sprzedawca który zajmuje się dziadkiem. Ciężko powiedzieć że to salon :) jedne drzwi mają i wyglądają w porządku. Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu drzwi ?

Na antywłamaniu specjalnie mi nie zależy, alarm z powiadomieniem jest a racje że i tak odpukać złodziej zrobi wejdzie jakimś tylnym oknem niż drzwiami.

Na początku chciałem porte, ale oni jakoś olewają drzwi zew. są dwa modele ani słowa o ciepłych listwach na dole, poszerzaniu itp, potem przerzuciłem się na CAL-a, ale niestety żona zobaczyła ten wzór http://www.dziadek.com.pl/images/com_katalog/clients/45_img.jpg i wierci mi drziure o tych drzwiach .

Dziadek w cenniku ma różne dodatki i opcje np poszerzenie drzwi w jednym wymiarze + 10% , w dwóch + 20%, szersza ościeżnica od 130 do 260 zł, zawiasy puszkowe Easy 3D 3 sztuki 360 zł, itp

 

Jeśli zamek listowy to rozumiem że z blachą na całej wysokości, pisałeś coś wcześniej , albo ktoś inny że zamek listwowy w pewnym stopniu zapobiega wypaczaniu się drzwi ? czy oferowane wzmocnienie w drzwiach tak zwane stalowe stabilizatory też ?

Edytowane przez MMart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...