Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wg mnie skrzydło grubości 4-5 cm jest pomyłką. Minimim 6-7cm, bo wtedy jest szansa, że płyciny będą wśrodku ocieplone czymś więcej niż styropian 1cm.

Nie podejmuję się instruuowania stolarza. On ma swoją technologię, więc musisz mu zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

jeżeli tak to jaki jest współczynnik tych szybek ? albo może szerzej jaka jest cała konstrukcja ? gr. szkła rodzaj i szerokość ramek, wypełnienie między szybami ?

 

Pozdrawiam

 

Informacje są zamieszczone na stronie, jednak nie mówi nam to nic, cytuję ze strony salonu, w którym znaleźliśmy drzwi:

" W skład kompletu wchodzą:

- skrzydło przeszklone, wykonane w wersji przylgowej o grubości 55mm. Wykonane z blachy ocynkowanej ogniowo o grubości 0,7 mm i pokryte drewnopoczodną folią PVC. Wypełnienie termoizolacyjne stanowi styropian FS-15. Wyposażone jest w trójbolcowy zamek górny i dolny, trzy zawiasy i trzy bolce antywyważeniowe. Szyba wykonana jest ze szkła hartowanego, wzbogacone witrażem.

- ościeżnica stalowa, wykonana z blachy o grubości 1,5 mm, ocynkowana ogniowo pokryta folią drewnopochodną PVC. Wyposażona jest w uszczelkę, która zapewnia idealną szczelność oraz pracę drzwi.

W drzwiach Jowisz stosuje się wkładki o wymiarach 31/51"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Informacje są zamieszczone na stronie, jednak nie mówi nam to nic, cytuję ze strony salonu, w którym znaleźliśmy drzwi:

" W skład kompletu wchodzą:

- skrzydło przeszklone, wykonane w wersji przylgowej o grubości 55mm. Wykonane z blachy ocynkowanej ogniowo o grubości 0,7 mm i pokryte drewnopoczodną folią PVC. Wypełnienie termoizolacyjne stanowi styropian FS-15. Wyposażone jest w trójbolcowy zamek górny i dolny, trzy zawiasy i trzy bolce antywyważeniowe. Szyba wykonana jest ze szkła hartowanego, wzbogacone witrażem.

- ościeżnica stalowa, wykonana z blachy o grubości 1,5 mm, ocynkowana ogniowo pokryta folią drewnopochodną PVC. Wyposażona jest w uszczelkę, która zapewnia idealną szczelność oraz pracę drzwi.

W drzwiach Jowisz stosuje się wkładki o wymiarach 31/51"

 

no i jedyne co tutaj o szybie to, że wykonane ze szkła hartowanego i NIC nie ma o współczynniku U - z moich informacji to nikt nie produkuje takich szybek o niskich współczynnikach, po prostu jest tam powietrze nie gazy szlachetne.

 

W sumie to akurat nie jest jakiś bardzo istotny problem, dużo ważniejsza jest kwestia OŚCIEŻNICY z moich informacji na rynku są bodajże 3 wersje ościeżnicy "ciepłej" i na tym bym się bardziej skupił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety - powiedz czemu nie zapytasz sprzedawcy??? Kto ma to wiedzieć lepiej jeśli nie on?

Pewnie satysfakcjonuje Was cena/model. Boisz się ze nie uzyskasz odpowiedzi i z kazdym pytaniem sprzedawca będzie coraz bardziej na cenzurowanym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję drzwi do domciu , standardowe 100x220 , ale mam problem bo niewielu producentów podaje właściwości cieplne. Na allegro znalazłem nawet dość fajne drzwi firmy domino ale niestety ni jak nie mogę otrzymać danych dotyczących parametrów drzwi :( Poza tym firma nie ma własnej strony www, wiec dałem sobie spokój.

Dodatkowo interesuje mnie aby miały zamontowany zamek elektroniczny .

 

Finlandia jakie drzwi sprzedajesz? Mozesz podrzucic link na priv :)

 

Autorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję drzwi do domciu , standardowe 100x220 , ale mam problem bo niewielu producentów podaje właściwości cieplne. Na allegro znalazłem nawet dość fajne drzwi firmy domino ale niestety ni jak nie mogę otrzymać danych dotyczących parametrów drzwi :( Poza tym firma nie ma własnej strony www, wiec dałem sobie spokój.

Dodatkowo interesuje mnie aby miały zamontowany zamek elektroniczny .

 

Finlandia jakie drzwi sprzedajesz? Mozesz podrzucic link na priv :)

 

Autorus

 

Na allegro takich drzwi nie znajdziesz...

 

Ale tutaj owszem. Spójrz na stronie 16-tej.

 

http://www.drzwi-cal.pl/files/file/cenniki/CAL_cennik_drzwi_zewnetrznych.pdf

 

Pozdrawiam całą ferajne z FM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie poradzcie mi jakieś drzwi (dodam, że czytałem trochę temat i mniej więcej wiem co i jak) zewnętrzne do kotłowni oraz garażu (garaż jako osobny budynek) max.2 tys.PLN za sztukę.

Co do wejściowych to rozmawiałem z moim stolarzem i powiedział że zrobi mi dębowe w cenie 2.5 tys.PLN. Powiedzcie na co zwracać uwagę przy produkcji takich drzwi.

 

:)

Żeby mieć taką wiedzę trzeba mieć dziadka, ojca i wujka stolarza.

Punktów na które należy zwracać uwagę jest tak wiele że nie sposób Ci nawet w 100 zdaniach streścić. To temat rzeka...

Trzeba by zacząć od wędrówki po lesie w poszukiwaniu odpowiedniego drzewa...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

 

Fuhr? a czym się wyrózniają poza tym, że są pewnie stosowane przez firmę z którą sympatyzujesz?:)

Zamek wg mnie ma spełniać deklarowane normy i być niezawodny. Nie słuszałem nic złego na tą markę, ale.. jak widzę, to wiele firm stosuje w drzwiach zamki GU (podobnie w przesuwkach) mimo iż okna okuwa na konkurencyjnych markach :)

 

Słuchaj - nie mów, że nie ogarniasz.

Zamki te lepsze są w zasadzie bezawaryjne, dodatkowo są CICHE.

Acha, są jeszcze bardzo dobre zawiasy do drzwi firmy BAKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus,

Twoje oczekiwania spełni na bank CAL. I przebadane, i sprawdzone, i z dużymi możliwościami, czyli przede wszystkim możliwa wysokość 220cm (na tym odpada 90% masowych produktów) a i te elektroniczne zamki też są.

Moje drzwi - moja mala, slodka tajemnica:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając fakt, że większość ciepła i tak ucieka ci przez okna, to z punktu widzenia całości jest to raczej bez znaczenia. Przeszklenie w tym modelu wydaje się być dość spore, ale nie sądzę, aby należało sobie tym zawracać głowę. Bardziej znaczenie ma materiał. Producenci drzwi jak podają parametry dla całości, to już z uwzględnieniem takich elementów, dlatego po prostu porównaj sobie współczynniki. Pamiętaj też, że one raczej dotyczą samej płyty drzwi, a ciepło może ci przecież uciekać dookoła - zatem, zależy jak zamontujesz. Stalowe drzwi to raczej nie jest najlepszy wybór, jeżeli zależy ci na cieple, bo one generalnie będą równie lodowate jak ta szybka ;) - chyba, że mają drewno w środku. Ja jestem zwolennikiem drewna, ewentualnie drewna + płyta metalowa na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uwzględniając fakt, że większość ciepła i tak ucieka ci przez okna, to z punktu widzenia całości jest to raczej bez znaczenia. Przeszklenie w tym modelu wydaje się być dość spore, ale nie sądzę, aby należało sobie tym zawracać głowę. Bardziej znaczenie ma materiał. Producenci drzwi jak podają parametry dla całości, to już z uwzględnieniem takich elementów, dlatego po prostu porównaj sobie współczynniki. Pamiętaj też, że one raczej dotyczą samej płyty drzwi, a ciepło może ci przecież uciekać dookoła - zatem, zależy jak zamontujesz. Stalowe drzwi to raczej nie jest najlepszy wybór, jeżeli zależy ci na cieple, bo one generalnie będą równie lodowate jak ta szybka ;) - chyba, że mają drewno w środku. Ja jestem zwolennikiem drewna, ewentualnie drewna + płyta metalowa na zewnątrz.

 

proponuję poczytać http://termodom.pl/buduj/drzwi/drzwi_i_bramy_garazowe__tedy_ucieka_cieplo

2 sprawy, które wpływają na "ciepłotę" odpowiednie uszczelnienie i montaż przy drzwiach stalowych dochodzi jeszcze problem z ościeżnicą, jeśli jest stalowa to będzie miała tendencję do przemarzania ale są rozwiązania "ciepłych" ościeżnic więc to też można załatwić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja wraz z mężem zakupiłam drewniane drzwi wejściowe i są prześliczne tutaj link do nich http://123budujemy.pl/drzwi-wejsciowe/ nie są antywłamaniowe bo mam taras i jeśli ktoś miałby się włamać to nie okłamujmy się nie drzwiami tylko tarasem,,,,:(

 

a co na brak antywłamaniowości głównych drzwi wejściowych mówi Wasz ubezpieczyciel ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

podobają mi się drzwi firmy erkado http://www.erkado.pl/?lang=pl&page=zewnetrzne&id=15 może ktoś użytkuję drzwi tej firmy i podzieliłby się spostrzeżeniami na ich temat. Mam okna drewniane i drzwi też chciałbym żeby takie były ale.. obawiam się czy mi tego drewna nie pokręci - wejście od zachodu z poziomu gruntu obawiam się jak to drewno zareaguje na zawiewany śnieg. Mam się czego obawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o kolor (jak to kobieta :-) U którego producenta znajdę drzwi drewniane w kolorze maksymalnie zbliżonym do orzecha, który mam na bramie i oknach? Wszystko co oglądam różni sie bardzo, a chciałabym maksymalnie zbliżony...

Czy tylko stalowe drzwi mogą być w okleinie ozrechowej?

 

Jeśli jeszcze nie znalazłaś to 99% trafność koloru proponuje CAL. Kolor nazywa się "Stary dąb" i jest dostępny tylko na dębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

podobają mi się drzwi firmy erkado http://www.erkado.pl/?lang=pl&page=zewnetrzne&id=15 może ktoś użytkuję drzwi tej firmy i podzieliłby się spostrzeżeniami na ich temat. Mam okna drewniane i drzwi też chciałbym żeby takie były ale.. obawiam się czy mi tego drewna nie pokręci - wejście od zachodu z poziomu gruntu obawiam się jak to drewno zareaguje na zawiewany śnieg. Mam się czego obawiać ?

Drzwi które sprzedaję bez obaw wystawiłbym na takie działanie. Raczej bezpieczniej byłoby im z wyposażeniem w zamek listwowy. Śnieg na drzwiach to raczej będzie sporadycznie, bo chyba nie zapadasz w sen zimowy.. ?

Erkado nie znam na tyle by móc Ci ich polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...