Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy drzwiach z PCV z wypełnieniem adeco czy innym ozdobnym z dostawką , problemem może być zbyt mała szerokość . Jeśli masz 140cm szeroki otwór to po odjęciu na pianę robi się 137 cm do tego w takim układzie dostawka musi być w osobnej ramie łączona najlepiej na specjalnym łączniku , do tego szerokość szyby w dostawce w stosunku do wysokości przy szkle nie hartowanym też musi się zawierać jak 1:6 . Więc biorąc to wszystko pod uwagę to przy tym układzie może się okazać że skrzydło czynne wyjdzie Ci z 75-80 cm a to trochą wąsko... Przy drzwiach otwieranych do wewnątrz można to zrobić w jednej ramie a wtedy skrzydło można zrobić już nieco większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja uważam, że za 10 lat wszyscy będą tu psioczyć na drzwi stalowe, że to g.. Całym sercem jestem za drewnem, ale to inne ceny.

Zawsze uważanie patrzę na "stalówki" użytkowane przez parę lat i nie ma się czym podniecać, bo wyglądają tak sobie. Szczególnie Gerda panelowa - wierzch nadaje się do wymiany, a że to kosztuje to w rękę idzie pędzel i farba.. i efekt.. brrrr!

 

Ps. Sprawdź jakieś lokalne firmy robiące drzwi (np. Zbigmet, w Kobyłce też jest jakiś producent). Może oni się podejmą tej wysokości.

I jeszcze Wiśniowski - rozwinął swoje drzwi z aluminium.

Aha - te wskazania nie oznaczają że "polecam" to drzwi.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach z PCV z wypełnieniem adeco czy innym ozdobnym z dostawką , problemem może być zbyt mała szerokość . Jeśli masz 140cm szeroki otwór to po odjęciu na pianę robi się 137 cm do tego w takim układzie dostawka musi być w osobnej ramie łączona najlepiej na specjalnym łączniku , do tego szerokość szyby w dostawce w stosunku do wysokości przy szkle nie hartowanym też musi się zawierać jak 1:6 . Więc biorąc to wszystko pod uwagę to przy tym układzie może się okazać że skrzydło czynne wyjdzie Ci z 75-80 cm a to trochą wąsko... Przy drzwiach otwieranych do wewnątrz można to zrobić w jednej ramie a wtedy skrzydło można zrobić już nieco większe.

 

O, i to są argumenty :)

Aczkolwiek wymiary drzwi to 140/235 a sam otwór ma aż 154 cm szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej żadne to argumenty

wykonanie takich drzwi w odpowiednim profilu PVC i mamy nawet ładną szybkę z boku, nawet w jednej tafli z obustronna hartowaną bądź laminowaną szybką

A jeśli szerokość jest tak jak piszesz będzie tylko lepiej

W załączonej poniżej wizualizacji :

światło przejścia przez drzwi - 870 mm

światło szyby - 270 mm

OFR-0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej żadne to argumenty

wykonanie takich drzwi w odpowiednim profilu PVC i mamy nawet ładną szybkę z boku, nawet w jednej tafli z obustronna hartowaną bądź laminowaną szybką

A jeśli szerokość jest tak jak piszesz będzie tylko lepiej

W załączonej poniżej wizualizacji :

światło przejścia przez drzwi - 870 mm

światło szyby - 270 mm

.. Jarooo jasne że stosując szkło hartowane zmienisz proporcje na bardziej użytkowe , tylko weź jeszcze pod uwagę że przy takim skrzydle nie każdy wzór adeco wejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy wzór wypełnienia się zmieści nie wiem dlaczego piszesz, że nie.

Nakładkowy wymusza zastosowanie aluminium - co nie zmienia faktu, że dalej doświetle jest wykonalne, mało tego, w tym wymiarze można zrobić drzwi bez doświetla, jako dwuskrzydłowe z wypełnieniem czy nakładką

 

Jareko, czyli że Adeco może zrobić takie drzwi otwierane do zewnątrz?

Ciekawe dlaczego usłyszałam że to niemożliwe przy drzwiach z naświetlem. Bez naświetla gdybym brała, standardowe 100 czy 90-wtedy nie będzie problemu-tak usłyszałam.

Byłam na budowie, zmierzyłam otwór i ma dokładnie 154 cm szerokości (a wymiar drzwi w projekcie 140/235-czemu projektant dał aż tyle cm luzu???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeco to wypełnienie bądź nakładka - i nie ma znaczenia czy otwierane na zewnątrz czy do środka

W domkach jednorodzinnych i nie tylko dąży się do tego, by drzwi otwierały się na zewnątrz - dlaczego?

Okno ma wiele miejsc dociskających skrzydło do ościeżnicy - jak wieje wiatr nic się nie dzieje.

Drzwi natomiast tych punktów ma mniej i wystarczy lekki podmuch wiatru by przy drzwiach otwieranych do środka stały się one nieszczelne - przy otwieranych na zewnątrz skrzydło wiatrem dociskane jest do ościeżnicy dodatkowo się uszczelniając

W domkach jednorodzinnych przepis ppoż mówiący o sposobie otwierania drzwi nie ma zastosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeco to wypełnienie bądź nakładka - i nie ma znaczenia czy otwierane na zewnątrz czy do środka

W domkach jednorodzinnych i nie tylko dąży się do tego, by drzwi otwierały się na zewnątrz - dlaczego?

Okno ma wiele miejsc dociskających skrzydło do ościeżnicy - jak wieje wiatr nic się nie dzieje.

Drzwi natomiast tych punktów ma mniej i wystarczy lekki podmuch wiatru by przy drzwiach otwieranych do środka stały się one nieszczelne - przy otwieranych na zewnątrz skrzydło wiatrem dociskane jest do ościeżnicy dodatkowo się uszczelniając

W domkach jednorodzinnych przepis ppoż mówiący o sposobie otwierania drzwi nie ma zastosowania

 

Ok. Czyli gdybym się zdecydowała na Adeco to zrobią mi otwierane na zewnątrz i nawet będzie to miało ręce i nogi? :) W sensie, drzwi będą nadal proporcjonalne i ładne....?

 

Kolejne pytanie w związku z tym, pewnie głównie do Jareko bo wiem że masz w ofercie Adeco-na stronie Adeco zmienili teraz kolekcje. Część w ogóle wypadła, przybyło innych, część kolekcji jest dostępna tylko przy drzwiach nakładkowych, kolekcje nazwijmy je "wsadowe" nie mają opcji koloru w okleinie, a taka mnie interesowała. Ja robiłam wycenę trochę wcześniej, czy wg tej konfiguracji, sprzed 2-3 miesięcy zrobią mi "moje" drzwi? Czy muszę na nowo konfigurować z nowych kolekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankladkowe wymusza konstrukcje z aluminium - to podstawowa roznica takze w cenie. Natomiast obustronna nakladka to drzwi najcieplejsze z cieplych, do domow energooszczednych i pasywnych rozwiazanie idealne

 

 

Aspiracji na wybudowanie domu pasywnego to ja nie mam :)

 

A co z poprzednim pytaniem o kolorystykę? Bo na stronie Adeco w konfiguratorze już tylko niektóre kolekcje w wersji nakładkowej mają okleiny, a wsadowe nie mają. Ja jakiś czas temu zrobiłam konfigurację na drzwi z wypełnieniem wsadowym z okleiną orzech. I takie bym chciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem praktycznie cały wątek w poszukiwaniu opinii na temat drzwi Nicewicza, ale tylko na pierwszych stronach znalazłem wzmiankę, że są ładnie wykonane i na tym koniec. Fakt "macałem" te drzwi i robią wrażenie.

Drzwi występują w wersji 59mm i 72mm oraz sosna lub meranti. Przykładowo meranti w wersji 72mm z klamką za 100zł (:confused:), wkładkami na jeden klucz, czyli gotowe do używania wycenili mi na 4400zł. Planowałem przeznaczyć na drzwi max 4k. Jest sens pchać się w tak grube drzwi?

Dla porównania sosna 59mm prawie 1k taniej.

Dodam, że chodzi o drzwi 90

Edytowane przez Tysonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...