Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wkładki na jeden klucz.. wnioskuję że drzwi na dwa zamki? Osobiście nie mam uznania dla takiego rozwiązania w drzwiach drewnianych. Pozostałe "parametry" które podałeś też szczególnie się nie wyróżniają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W drzwiach drewnianych ważne jest, aby zapewnić dodatkowe ryglowanie ("zamek") w dolnej części skrzydła. Osiąga się to poprzez zastosowanie zamka listwowego. Jednak choć zamek listwowy z dwoma zamkami jest bardzo dobry to często stosuje się wraz z nim wkładki w systemie "jednego klucza" w tym jedna jest zazwyczaj z gałką od środka pomieszczenia. Użytkownicy takich drzwi mają tendencję to zamykania takiego zamka tylko za pomocą wkładki z gałką (gdy są w domu). Gałka zazwyczaj jest zamontowana na górnej wkładce, a używając tylko górnego zamka nie rygluje się drzwi w ich dolnej części. Tak więc zamek listwowy z jednym zamkiem wymusza "lepsze" użytkowanie drzwi drewnianych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, ma to sens. Pytanie czy w drzwiach Nicewicza jest zamek listwowy, pewnie jest tylko za dodatkową opłatą i w taki oto sposób zbliżamy się cenowo do CALa...

Muszę podjechać do sprzedawców, żeby mi wycenili dokładnie Nicewicza i CALa.

Nasuwa mi się pytanie: Nicewicz 59mm w meranti, czy CAL 65mm w sośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję drzwi zewnętrznych drewnianych. Pomalowane mają byc na kolor grafitowy oraz posiadać mają pionową wstawkę o strukturze drewna.

Coś w tym stylu jak poniżej.

fav46-inox-ral9016.jpg

Czy widział ktoś takie drzwi u innych producentów? Może ktoś takie posiada u siebie?

 

Pozdrawiam,

maki

Edytowane przez maki112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie powala, ale nie powala też kwota, która chcę przeznaczyć na drzwi (kompletne) 4k.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeżeli chodzi o Nicewicza. Drzwi z drewna meranti to tylko wierzchnia warstwa? w środku i tak siedzi sosna?

http://www.nicewicz.pl/galeria/displayimage.php?album=4&pos=0

Przecież seria rycerska CAL gdzieś koło tego kosztuje 4-5K. Są oczywiście też droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję drzwi zewnętrznych drewnianych. Pomalowane mają byc na kolor grafitowy oraz posiadać mają pionową wstawkę o strukturze drewna.

Coś w tym stylu jak poniżej.

[ATTACH=CONFIG]182257[/ATTACH]

Czy widział ktoś takie drzwi u innych producentów? Może ktoś takie posiada u siebie?

 

Pozdrawiam,

maki

Którzy to są "inni" ?

Takie drzwi są w ofercie Stolpaw-u i z ich strony pochodzi ta fotka http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewnetrzne/favorit/fav-46-inox-ral9016

To co jest białe na zdjęciu może być w innym kolorze z palety RAL, np. zbliżonym do grafitu.

Tylko nie wiem czy on należy do tych "innych" czy nie...... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naćkali tych zawiasów w tych drzwiach - okropnie to wygląda.

Wg Ciebie powinny być może na dwóch zawiasach? bo przecież trzy też zwykle wyglądają niesymetrczynie (chyba że Simonswerki).

 

Wiekszość klientów którzy widzą u mnie drzwi na czterech zawiasach z uznaniem kiwa głową - bo wygląda to solidnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Ciebie powinny być może na dwóch zawiasach? bo przecież trzy też zwykle wyglądają niesymetrczynie (chyba że Simonswerki).

 

Wiekszość klientów którzy widzą u mnie drzwi na czterech zawiasach z uznaniem kiwa głową - bo wygląda to solidnie:)

 

Finlandia - cena, cena, cena. Reszty pewnie się sam domyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzieś za miesiąc będę zamawiał drzwi, ale też skłaniam się ku 72mm.

Czy jest sens dopłacać za meranti z zewnątrz?

 

to jest Twój wybór więc najlepiej sprawdź sobie jaka to różnica, mam zaprzyjaźnioną firmę gdzie na wystawce są okna sosnowe i dębowe i klienci ŚWIADOMIE dokonują wyboru, dla mnie sosna jest zbyt delikatna, miękka a to właśnie powierzchnia jest najbardziej narażona na uszkodzenia prawda ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, proszę o poradę w kwestii reklamacji drzwi zewnętrznych. Złożyłam druga reklamacje na drzwi u sprzedawcy, maila wysłałam

7 marca do wczoraj nie miałam odpowiedzi, dopiero po interwencji telefonicznej u sprzedawcy stwierdził ze wysłał już dawno reklamacje do producenta i był zaskoczony, że nikt nie pojawił się. Proszę napiszcie czy nadal obowiązuje rozpatrzenie reklamacji w ciągu 14 dni,i czy w związku z tym mogę domagać się wymiany drzwi na nowe, bez wad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to jest Twój wybór więc najlepiej sprawdź sobie jaka to różnica, mam zaprzyjaźnioną firmę gdzie na wystawce są okna sosnowe i dębowe i klienci ŚWIADOMIE dokonują wyboru, dla mnie sosna jest zbyt delikatna, miękka a to właśnie powierzchnia jest najbardziej narażona na uszkodzenia prawda ?

pozdrawiam

Zgadza się na pierwszy ogień idzie wierzchnia warstwa. Do tego struktura meranti jest ładniejsza niż sosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...