Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Popatrz w katalogi, wybierz interesujacy model, poszukaj dystrybutorow. Wyslij zapytanie. Potem mozna szukac roznic.

237 to caly wymiar na drzwi? czy zdjac z tego wylewke i zostanie 207cm?

W 5 tys. sie zmiescisz takze w wykonczeniu debowym. Raczej :) A proste i zarazem tansze drzwi robi sie drzwi w technologii plytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo proszę o opinię:

nr 1

System: Drzwi zewnętrzne (D1,DB7) PREMIUM

Kolor: D1 (G-7110+E-9757); drewno: dąb

Szyba: VSG P4+4 Planibel brąz ESG pakiet 36 mm.

Okucie: G-U SECURY Automatic

Profil usztywniający próg

Klamka HOPPE Verona F4 klamka+klamka

Wkładka 50/60 drzwi otwierane na zew.

Osłonki na zawiasy stare złoto

7 173,34 zł - cena z montażem

nr 2

System: Drzwi zewnętrzne (D1,DB7) PŁYTOWE

Kolor: D1 (G-7110+E-9757); drewno: dąb

Szyba: Szyba do wzoru 501

Okucie: G-U SECURY Automatic

Zawiasy : SIMONSWERK BAKA PROTECT 3D

Listwa podprogowa ATM 46

Klamka HOPPE Verona F4 klamka+klamka

Wkładka 50/60 drzwi otwierane na zew.

Osłonki na zawiasy stare złoto

4 169,91 zł - cena z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oceniając komponenty też muszę powiedzieć : dobre. Lub nawet bardzo dobre jeśli nie najlepsze (np.wg mnie zamek czy zawiasy ).

Sprzedawca też je nieźle wyposażył (szczególnie te tańsze), wiec wygląda ze się zna (a na ile ja się orientuję i wiem kto to, to mogę go polecić).

 

A co do porównania - dwa bardzo rożne produkty (widać to też po cenie, którą wg mnie można by trochę obciąć) - do żadnego nie mam większych zastrzeżeń. Na dzień dzisiejszy mają duże opóźnienie - trzy miesiące trzeba liczyć na realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię:

nr 1

System: Drzwi zewnętrzne (D1,DB7) PREMIUM

Kolor: D1 (G-7110+E-9757); drewno: dąb

Szyba: VSG P4+4 Planibel brąz ESG pakiet 36 mm.

Okucie: G-U SECURY Automatic

Profil usztywniający próg

Klamka HOPPE Verona F4 klamka+klamka

Wkładka 50/60 drzwi otwierane na zew.

Osłonki na zawiasy stare złoto

7 173,34 zł - cena z montażem

nr 2

System: Drzwi zewnętrzne (D1,DB7) PŁYTOWE

Kolor: D1 (G-7110+E-9757); drewno: dąb

Szyba: Szyba do wzoru 501

Okucie: G-U SECURY Automatic

Zawiasy : SIMONSWERK BAKA PROTECT 3D

Listwa podprogowa ATM 46

Klamka HOPPE Verona F4 klamka+klamka

Wkładka 50/60 drzwi otwierane na zew.

Osłonki na zawiasy stare złoto

4 169,91 zł - cena z montażem

 

Obie specyfikacje drzwi jak najbardziej trafne.

Dobre szyby, klamki, zamki, zawiasy... Progi są dla mnie pewną zagwozdką - i pytanie jak u nich z przenikalnością cieplną(??)

Nie mam w ofercie drzwi Urzędowskiego (a po symbolach widzę że o nich mowa) i nie wiem jak wygląda ta listwa ATM 46 (której nie ma także w katalogu progów producenta ALURON).

Profil usztywniający próg to dodatkowe pytanie z mojej strony - czy to jest sztywne i ciepłe czy tylko sztywne??

Jeśli Fin to widział i potwierdzi że jest OK to będzie komplet pozytywów.

Czy wkładka jest antywłamaniowa kl.C(6)?? W opisie o tym nic nie ma...

Zastosowany zamek jest przedni więc obsługująca go wkładka także powinna być pierwszego sortu...

 

Od ilu lat dla tego sprzedawcy pracuje ekipa montażystów?? To pytanie może niezbyt dokładne ale obrazuje stan produktowej wiedzy u nich i pewną świadomość...

 

Ogólnie cena dość zachęcająca - choć nie odpowiedziałeś na zadane pytanie odnośnie wysokości otworu więc trudno jednoznacznie Ci podpowiedzieć i pomóc.

 

Bolączka to terminu - we Wro klient czekał na swoje zamówione w lutym okna do końca maja i nie był z tego faktu zadowolony, Ogólnie stolarka była OK więc troszkę mu nerwy odeszły... :)

 

Pozdrawiam.

 

 

uzupełnienie myśli:

 

Porównaj współczynniki przenikania - praktycznie u wszystkich producentów drzwi tzw płytowe mają lepsze parametry cieplne więc nie zawsze tańsze oznacza gorsze.

W tym przypadku drzwi mocno różnią się technologicznie - te droższe to tradycyjna konstrukcja wymagająca znacznie większych nakładów pracy. W tych tańszych 90% prac wykonuje CNC a jak wiadomo CNC nie woła o podwyżki i nie strajkuje... :)

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za cenne uwagi Otwór po pomiarze 100x227 (błąd mi się wkradł)

Otrzymałam wycenę z firmy Dziadek:

T68-005 Tymawa

Okucia stare złoto

szyba reflex brąz

materiał Meranti

wymiar skrzydła "90"

wymiar ościeżnicy 1030 X 2080

wym osć 65 x 100

2 X ZAMEK

ZAMEK LISTWOWY (615 zł)

z montażem 4098zł

 

drzwi Barański

DB 23

materiał Dąb

typ classic plus

szyba lustro weneckie

okucia stare złoto

wymiar skrzydła "90"

wymiar zewn ościeżnicy 1030 X 2080

wymiar ośc. 60 x 105

2 X ZAMEK

zamek listwowy (570zł)

z montażem 3670zł

Poprzednia oferta z Urzędowskiego na Prymasa

Czy rzeczywiście czeka się az 3 mies na drzwi?

Czy zamek listwowy warto jest założyć? Czytałam na wątku że zalecacie ale koszt jest znaczny w ostatnich wycenach

Czekam jeszcze na wycenę od stolarza (chociaż nie mam do końca przekonania) i z Cala

Czy ktoś z forumowiczów posiada drzwi firmy Dziadek lub Barański?

Cena płytowych z Urzędowskiego mieści się w zakładanym budżecie więc już sama nie wiem czy nie lepiej nie zdecydować się na sprawdzonego Urzędowskiego czy dalej szukać

Martwi mnie tylko okres oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przekonany, czy na pewno konieczne są zawiasy Simonswerka. Są sporadyczne sytuacje gdzie są niezastąpione, ale generalnie to bardzo eksluzywny dodatek. W drzwiach Premium są standardem, w płytowych opcją (skrzydło nie jest aż tak ciężkie).

Profil usztywniający próg - "zwyczajne" poszerzenie pod próg - często niezbędne - nie tyle ze względu na sztywność, co na ułatwienie prawidłowego montazu. Próg w drzwiach otwieranych na zewnątrz jest "ciepły", czyli aluminium z przekładką termiczną.

 

Jeśli pytasz czy warto zrezygnować z zamka listwowego Automatic to kategorycznie powinien zostać:) Jedyne drzwi z jakimi miałem jakieś tam powtarzające się problemy, to takie, które dostały w kość na budowie (brak tynków) a przy okazji nie miały Automatica. Tu dopłata to tylko ok 250zł, a zamek jest pierwszej klasy (to wg mnie najlepsza opcja spośród zamków listowywch) - i jak jesteś ciekaw, to popytaj u innych ile konkretnie ten kosztuje (podobnie jak zawiasy Simonswerk 3D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Simonswerk to jedne z najbardziej uznanych zawiasów na rynku, więc nie można wyciągać wniosków, że ich nie polecam (szczególnie że to dopłata rzędu 250zł - zapytaj ile sobie zażyczą za nie inni). Sprzedawca na Prymasa ma wieloletnie doświadczenie - dużo większe niż moje - także montażowe i nie raz już go polecałem.

Tu nie ma innego wyboru, bo standardowe to "kołkowe" ktorych używa zapewne więcej niż 90% polskich producentów drzwi, w tym liderzy rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...