Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"latanie klameczki" to inna przyczyna - zbyt słabe materiały użyte w klamce które sięwycierają albo za słaby montaż.

Za krótkie śruby zwyczajnie nie pozwolą na montaż klamki, czyli tak jakbyś chciał zapiąć w pasie spodnie o 5 rozmiarów za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"latanie klameczki" to inna przyczyna - zbyt słabe materiały użyte w klamce które sięwycierają albo za słaby montaż.

Za krótkie śruby zwyczajnie nie pozwolą na montaż klamki, czyli tak jakbyś chciał zapiąć w pasie spodnie o 5 rozmiarów za małe.

 

dokładnie tak, z tym, że wg producenta "to wina montażysty" :)

całe szczęście dostarczyli odpowiedni rozmiar spodni :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam, no chyba nie wg producenta, a jakiegoś mało błyskotliwego człowieka który w dodatku się nie wyspał dostatecznie i źle słyszał/czytał zgłoszenie.. Bo nie wierzę, że normalnie funkcjonujący mózg mógłby tak odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamontowane drzwi wejściowe cal z progiem aluminiowym...

Rama drzwi stoi na wylewce.Pod próg aluminiowy dałem pianę. żeby oceplić próg aluminiowy .Przy temperaturze zewnętrznej bliskiej zera wyraźnie zimno przechodzi na płytki w wiatrołapie mimo tego ze jest ogrzewanie podłogowe płytki są zimnawe..w wiatrołapie czuć chłodniejszą temperature.

Nie mam jeszcze schodów.

Jak można docieplić ten aluminiowy próg od którego ciągnie zimno?

 

 

Bardzo prosto - choć musisz włożyć to kilka godzin pracy. :)

Wydłub tę pianę i wykuj pod drzwiami miejsce pod firmowe docieplenie "podproża".

 

Progi CAL mają przekładkę termiczną lecz główną przyczyną jest przemarzanie podłoża bezpośrednio pod progiem i na tym radzę Ci się skupić.

 

Spójrz tutaj:

http://www.tynki.info.pl/aktualnosci/termiczna-oslona-podproza-eliminuje-mostki-termiczne-ponizej-poziomu-posadzki/

 

Jeśli nie dasz już rady wsadzić TOP to są jeszcze nieco mniejsze poszerzenia które także montuje się od spodu zapewniając większą szczelność i polepszając termikę tego miejsca.

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, po swojej analizie jestem zdecydowany na Cal arktyczne ze względów izolacyjnych ale pytanie - na ile one są dobre lub raczej BEZPIECZNE? pytanie do panów którzy montowali lub do innych znawców :)

 

no bo 3 zawiasy, wreg francuski, klasa 2 ALE CO Z TEGO ?:) wystarczy? moze byc lepiej ?

 

:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam drzwi Martom - poza tym, że nazwa mi się gdzies obiła o uszy, to nic wiecej, wiec siłą rzeczy nie mogą ich polecać:)

Z KMT mam doczynienia systematycznie - nie ma co narzekać.

Ps. Oczywiście tego typu drzwi wymagają doświadczonego, solidnego montazysty.

 

Znam firmę Martom bardzo dobrze - zamawiałem u nich drzwi. Lecz do końca zadowolony nie jestem.

Mogę z czystym sumieniem polecić za to firmę http://www.art-tom.pl/ (całkiem podobna nazwa), brat brał u nich i cena w obu firmach porównywalna za to Art-Tom świetne wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cal nie robił badań po to aby nazywać swój produkt "antywłamaniowy". Badana zostały zrobione z czystej ciekawości.

Generalnie 2 klasa świadczy o tym że byle kto bez sprzętu przez nie nie przejdzie.

 

Pytanie tylko czy jest Ci potrzebne coś więcej... ??

 

Doświadczony włamywacz z każdym domem i zabezpieczeniami sobie poradzi. :(

Statystyki Policji mówią jasno: 5% włamań odbywa się przez drzwi główne - reszta to włamania przez okna a głównie przez okno balkonowe/tarasowe/itp.

 

Atesty kl.C na dziś mają tylko drzwi o konstrukcji stalowej - ale im najczęściej brakuje urody i izolacji termicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No nie wyłapią. Ale wiatrołap to bufor. Wiec wnioskujac - jak nie ma bufora trzeba zainwestowac w lepsze drzwi. Szczelniejsze i cieplejsze.

Do drzwi Cal mozna dokupic TOP. Czy sa jakies alternatywne, rownie dobre rozwiazania ? Jak zabezpieczyc przestrzen pod taki podklad podprogowy? Bo drzwi zazwyczaj sa montowane dosyc pozno.

 

Co koledzy poleca ogolnie w temacie drzwi?

Wiem wiem monatz - oczywiscie, przy zalozeniu ze zalozy je wykwfalifikowana ekipa montazystow?

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

energooszczedność rozumiem np pralka, lodówka etc tak? czy kwestia np okien ?

Wiesz największy problem był i jest z drzwiami zewnętrznymi przez to że wejście jest od "galerii" która jest na zewnątrz- więc cały chłód leci tamtędy. I jest tragedia. Więc tak - moim priorytetem są drzwi o b. niskim współczynniku z tego co czytałem - wiec najchętniej poniżej 1,0 jest ok -arktyczna, fakt trochę droga ale to powiedzmy że jest plus. Ciężko mi powiedzieć jak wygląda sytuacja u twoich klientów ale w przypadku gdy za drzwiami PÓKI CO stalowymi gerdy zamarza mi mleko to..

Hmm idąc tym tropem mogę też stwierdzić, że to stalowe i swoje lata jeśli chodzi o montaż etc mają wiec np mógłbym spróbować z drzwiami 1,2-1,6 drewnianymi i może będzie fajnie ale co jeśli nie?W dupe 5tyś około + problemy w domu z kobietą ;]

 

:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Bardzo proszę o opinię znawców tematu co do jakości drzwi zewnętrznych. Po przeczytaniu forum nasz początkowy wybór padł na drzwi firmy KMT, drzwi KMT plus przeszklone. Ostatnio jednak zastanawiamy się nad drzwiami firmy Delta dokładnie takie: Delta Royal wersja 845 z progiem : Royal profil 1 Dębowy (wys. 35 mm) z uszczelką z przeszkleniem Drabinka Inox w kolorze słoty dąb. Drzwi zostały nam wycenione na kwotę 3800 razem z montażem. Drzwi będą od zachodu, pod daszkiem. Interesują nas drzwi ciepłe. Czy możecie polecić coś innego od Delty z podobnymi parametrami i cena i czy Delta to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o opinię znawców tematu co do jakości drzwi zewnętrznych. Po przeczytaniu forum nasz początkowy wybór padł na drzwi firmy KMT, drzwi KMT plus przeszklone. Ostatnio jednak zastanawiamy się nad drzwiami firmy Delta dokładnie takie: Delta Royal wersja 845 z progiem : Royal profil 1 Dębowy (wys. 35 mm) z uszczelką z przeszkleniem Drabinka Inox w kolorze słoty dąb. Drzwi zostały nam wycenione na kwotę 3800 razem z montażem. Drzwi będą od zachodu, pod daszkiem. Interesują nas drzwi ciepłe. Czy możecie polecić coś innego od Delty z podobnymi parametrami i cena i czy Delta to dobry wybór?

 

 

Weź Deltę, ale nie Royal-a tylko Maxim-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym wynalazku?

 

Mikea: http://mikea.pl/aktualnosci.php?wid=7&news=15

Dokładniej Linia Thermika II o współczynniku 0,7.

Drzwi kosztują około 2k (wzór i kolor które mnie interesują) + klamki, próg z 23% vatem.

Drzwi są metalowe z drewnianą ościeżnicą.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...