Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Polskie, stalowe to nawet i z niedużym przeszkleniem da się kupić. Zwykle stalówki to koszt 1,5-2,5 tys. z montażem, chociaż można znależć i jakieś "okazje".

 

Wizjer zamontujesz praktycznie w każdych drzwiach. Koszt to od 5 zł za wizjer "luzem" do ok 30 za wizjer od producenta drzwi (często ten sam, ale gratis masz już dziurę na wizjer).

Dobry wizjer - o ile taki da się kupić - to koszt 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Jestem właśnie na etapie wyboru drzwi i bramy garażowej. Mój dylemat związany jest z tym, że drzwi zewnętrzne będą od strony południowej. Nie ma żadnych krzewów czy drzew. Jest wprawdzie mały ganek, ale wbrew pozorom to może powodować problem większego nagrzewania się dolnej części, a górna będzie kryta cieniem daszku. Pytanie które drzwi sprawdzają się w tej sytuacji najlepiej: pcv, drewno, stal. Mój warunek to co najmniej jakaś minimalna klasa antywłamaniowa na drzwi, zamki, etc. Planuję zakup do kwoty raczej max. 5000 - 5500 zł z montażem. Co byście polecili jakieś dwa trzy typy. Jeśli to ułatwi sprawę dom jest w okolicy Wrocławia.

Drugie pytanie dotyczy drzwi od tyłu garażu, które nie mają w projekcie żadnego zadaszenia. Tu strona montażu jest północna, a więc stosunkowo najbardziej zimna. Garaż będzie ogrzewany. Drzwi będą montowane w potencjalnie najbardziej ustronnej części z większą szansą na włamanie. Ktoś zaproponuje kilka modeli?

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem pierwszy raz na forum i nie jestem pewna czy w dobrym miejscu poruszam moj watek;) Buduje domek na wsi i mial byc w stylu sielsko-anielskim, a .... hmmm z okiennic sie juz wyleczylam, bo Pan od okien powiedzial, zeby bylo bezpieczniej to juz w roletach montuje sie alarm, wiec beda rolety;(. Pozniej chcialam szare okna ze szprosami, ale mojemu mezowi sie kompletnie nie podobaja, wiec kompromis, czyli okna w Krispolu w kolorze dąb irlandzki (bez szprosow, bo juz jakos mi w tym kolorze poziome szprosy nie pasuja) i znow pod gorke bo wybor rolet. Po dlumi zastanowieniu wybralismy szare rolety, ale w prowadnicach w kolorze okien. Nio i zostaja drzwi zewnetrze. Wybor padl na szare, pod kolor rolet. Tylko niestety nie moge poszukac szarych drzwi, ktore nie beda nowoczesne. Stad moje pytanie, czy ktos zna firme w Poznaniu lub okolicach, ktora ma jakies sliczne, szare drzwi zewnetrzne w fajnym sielsko-anielskim klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

szkoda, że zrezygnowałaś z okiennic, jak domek na wsi to by były urocze. Roleta jako element bezpieczeństwa ? wg mnie lekkie nadużycie a kontraktony można zapewne zamontować w okiennicach.

 

Co do samych drzwi to chyba najszybciej będzie wybrać drzwi drewniane i pomalować w odpowiednim kolorze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też rolety nie pasują do określenia "sielsko-anielsko" ani słowa "bezpieczeństwo".

I faktycznie - teraz większość drzwi można pomalować na szaro - także tych stalowych. Chociaż dla mnie - sielsko - to drewno :)

Także - pozostaje wybrac model i zapytać o kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo dlatego moje sielsko-anielskie wyobrazenie o domku coraz bardziej sie oddala. No tak myslalam ze drewniane drzwi beda najfajniejsze, ale czy ktos zna z Poznania lub okolic firme, ktora w przystepnej cenie zrobi ladne drzwi? a jesli chodzi o rolety to Pan nam powiedzial, ze oczywiscie rolety nie sa antywlamaniowe itp. ale przy podnieiseniu ich robia halas nio i o tym alarmiku wspomnial, ze juz przy delikatnym uchyleniu rolet alarmik sie zalaczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo dlatego moje sielsko-anielskie wyobrazenie o domku coraz bardziej sie oddala. No tak myslalam ze drewniane drzwi beda najfajniejsze, ale czy ktos zna z Poznania lub okolic firme, ktora w przystepnej cenie zrobi ladne drzwi? a jesli chodzi o rolety to Pan nam powiedzial, ze oczywiscie rolety nie sa antywlamaniowe itp. ale przy podnieiseniu ich robia halas nio i o tym alarmiku wspomnial, ze juz przy delikatnym uchyleniu rolet alarmik sie zalaczy!

 

W Wysogotowie - Pozbud. A jeśli rolety, to z automatyką - utrudnia włamanie . Czujnik i alarm - oczywiście TAK. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mieszkamy za granica w Niemczech i budujemy dom. Okna sprowadzamy z Polski. Chcialbym tez sprowadzic drzwi zewnetrzne, bowiem oczekuje, ze za te same pieniadze co bym wydal tutaj otrzymam w Polsce lepszy produkt. Generalnie nie znam sie na budowlance i jesli chodz i drzwi tez nie znam sie na jakosci itp.

 

Drzwi maja byc nowoczesnego designu, z szybka boczna rozmiary 153x211cm. Wazne jest dla mnie aby byly dosc masywne i aby dobrze trzymaly cieplo, zatem chcialbym aby U bylo <= 1,2.

Slyszalem o drzwiach hörmann, ktore ponoc sa dosyc dobre. Jakie firmy robia podobnie dobre drzwi w Polsce? i jak z gwarancja na takie drzwi?

 

Nasz budzet na takie drzwi to ok 10-12000 PLN, powinny miec przygotowanie na otwieranie elektryczne przez domofon. kolor zewnetrzny antracyt, wewnatrz bialy.

 

Myslalem o drzwiach aluminiowych lub drewnianych, jakie sugerujecie (mamy nowoczesny styl urzadzania, i drzwi tez maja byc proste, nowoczese)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hormann będzie bardzo dobrym wyborem ze względu na swoje parametry termiczne i akustyczne. Wizualnie to każdy ma swój gust :).

Ciekawa opcja ze sprowadzaniem stolarki do Niemiec - tak jak piszesz, jest to opłacalne nawet przy kosztach transportu.

Będziesz mógł poszukać w Stolpawach (niższe serie) lub Wikędach w kwocie do 12tys.

Odnośnie gwarancji to standardowo 2 lata ale pytanie czy znajdziesz chętnego na dostarczenie drzwi.

 

Co sugerujemy - na zewnątrz pochwyt zamiast klamki i będzie nowocześnie, prosto ale nie do końca jak w biurze :)

Zrób sobie wycenę, bo mi na szybko wyszło ok. 11.400,- ze wszystkimi bajerami.

http://www.stolpaw.com.pl/pliki-do-pobrania/cennik-drzwi

http://wiked.pl/nowe-zamowienie

http://www.hormann.pl/fileadmin/hormann.pl/Prospekte/85115-Tueren_fuer_Ihr_Haus-PL.pdf

Aż spodobały się takie drzwi. 2 skrzydła, 2 modne kolory, pochwyt i reszta gadżetów w komplecie :) :) :)

Pochwal się fotkami z realizacji, bo jestem ciekaw co dobrego stawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas przejrzane gwarancje zazwyczaj miały klauzulę o ważności gwarancji na terytorium Polski............

 

 

[quote=theme;6329323

Ciekawa opcja ze sprowadzaniem stolarki do Niemiec - tak jak piszesz, jest to opłacalne nawet przy kosztach transportu.

Będziesz mógł poszukać w Stolpawach (niższe serie) lub Wikędach w kwocie do 12tys.

Odnośnie gwarancji to standardowo 2 lata ale pytanie czy znajdziesz chętnego na dostarczenie drzwi.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba będzie sprawdzić konkretnego producenta aby zobaczyć czy udziela gwarancji poza PL oraz czy można taką opcję dokupić, bo tak jak pisał theme to jest to dwa lata. Osobiście nie sprzedawałem drzwi poza granicę kraju, także w tą część gwarancji się nie wczytywałem nigdy.

A to, że jesteśmy w UE tak jak Niemcy nie ratuje sytuacji? Kupno drzwi i wysyłka ich do Niemiec wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ich po drodze co jest oczywistością. Uszkodzone ewentualnie można reklamować (jeśli ktoś przyjmie taką reklamację) ale co będzie w przypadku gdy zostaną zamontowane i okaże się, że mają wadę fabryczną. Nikt z serwisu chyba nie przyjedzie aby to stwierdzić?

Oszczędności mogą okazać się pozorne i ulotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...