Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba w ostatnich czasach liczą się tylko 3 parametry. Pierwszy i najważniejszy to współczynnik U. Tyle, że można go podać dla skrzydła lub ościeżnicy i będą wtedy znaczne różnice. Później "dźwiękoszczelność", która wałkowana jest przez cały spamowy klub. Ma ona znaczenie ale czy jest to priorytet? No i na końcu drzwi "antywłamaniowe" tylko jednego producenta.

 

W stalówce parametr U=1,8 w zupełności powinien wystarczyć dla ciepłego domu (zbudowanego z głową a nie z marketingiem i współczynnikami U to i U tamto). Oczywiście zawsze kluczem i absolutną podstawą jest poprawny montaż!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ościeżnica ta bardziej podobna jest do podsufitki perforowanej niż do durszlaka :) Jakie to ma uzasadnienie termiczne - do dzisiaj nie mogę tego pojąć.

Wnikliwy_obserwator chyba cytuje ten "poradnik":

http://www.liderbudowlany.pl/artykul/126/Na_co_zwraca%C4%87_uwag%C4%99_przy_zakupie_drzwi%3F

 

Profil a'la rama okienna znajdziesz w Wikędzie lub w KMT:

http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolory-3

 

Zdjęcie profilu ościeżnicy TERMO z Wikędu (jakość słaba ale chyba każdy dojdzie gdzie co jest :) ):

123456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co on miał na myśli, ale na pewno nie zna się na tym, czego promowania się podjął. Kilka dni byłem na "urlopie" i nie widziałem że nie tylku tu się tak samo produkuje.

Swoje zdanie o ciepłych ościeżnicach już wyraziłem, ale musze jeszcze dodać: takie słabe merytorycznie reklamy oznaczają brak szacunku dla Klientów a to na dłuższą metę dyskredytuje producenta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, gdyby te informacje były w jakiś sposób pomocne ale ogólnikowe hasła zubożałe merytorycznie nikomu nic nie dają poza zaśmiecaniem forum (nie tylko tego, bo chyba są wszędzie - ciekawe czy też działają na forach dla hodowców trzody chlewnej).

Ostatnio zauważyłem, że wartościowych producentów praktycznie nie widać w sieci a ten, kto traci pozycję w branży krzyczy coraz głośniej.

 

Mniej najbardziej zastanawia jak ludziki z Wikędu pakują to tworzywo wewnątrz aluminiowej kanapki. Wtrysnąć się nie da bo trzeba byłoby wyciągnąć coś ze środka. Gotowy profil z tworzywa montowany przez wsunięcie - niemożliwość. Ostatnio mam rozkminę nad tym tematem.

 

P.S. zauważyliście, że ostatnio zaproponowanie Klientowi drzwi marki G. wiąże się z uśmiechem i tym, że przeczytał na forach i nie chce ich kupić bo nie znalazł żadnej konkretnej informacji. Dzięki temu sprzedaż robi się jeszcze trudniejsza, bo nieraz wręcz się prosi o montaż drzwi z panelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja też wiem i dobrze, że wspomniałeś o tym, że Wikęd sporą część produkcji ma u siebie. Ościeżnice 9 i 11, czyli narożna i pełną okleja i profiluje u siebie. Mnie zastanawia jakim cudem montują przekładkę z tworzywa wewnątrz aluminiowych zagłębień. Z resztą ... ważne że działa. To tak jak z telewizorem - nikt nie wie jak działa ale najważniejsze że wieczorem można obejrzeć wiadomości :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też chodzi o coś takiego aluminium na zewnątrz, a drewno od środka, czy Hormann coś takiego robi?

 

Takie rozwiązanie znajdziesz między innymi w Stolpawach w serii Aluwood ale nie będzie ono opierało się stricte na drewnie, bo w przekroju znajdziesz (kolejno): płaszcz aluminiowy, sklejka drewniana, pianka (lub na obrzeżach ramiak z drewna), znowu sklejka i płaszcz alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za namiary,trochę daleko ta firma, pod nosem mam Hromanna, trzeba będzie porównać i zobaczymy.A Stolpaw tańszy?

 

Zależy który model w jednej i w drugiej firmie. Na stronach internetowych masz podane ceny (sprawdź co będzie w cenie a za co dopłacisz oraz czy mowa o cenach netto czy brutto - zazwyczaj netto).

Z ciekawości podpytam, dlaczego zależy Ci na aluminiowym płaszczu na drewnianej bazie? Może w tym budżecie (ile chcesz przeznaczyć na drzwi???) znajdziesz coś ciekawszego z klasycznych stalówek bądź z grupy drzwi drewnianych?

 

EDIT:

P.S. przedzwoń do producenta i zapytaj gdzie w Twojej okolicy jest najbliższy dystrybutor - najszybsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi głównie na ciepłych drzwiach i najczętniej drewno-ale wiele osób nie poleca,bo ''sie wypacza'', trzeba konserwoać itp. Zwykłe stalowe to dla mnie trochę ''sklepowe'', więc może coś psredniego? W mojej okolicy jest Hormann więc tu chyba pojadę bo np.Stolpaw 100-60km ode mnie przedstawiciel. Znalazłam jeszcze AKSANT)Weissner-ale to też daleko.

Natomiast wewnętrzne tylko drewniane i u lokalnego stolarza zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Stalówka w cale nie musi wyglądać jak "sklepowa" (nie wiem do końca co masz na myśli pod tym pojęciem - czy chodzi o to, że każdy ma takie drzwi "ze sklepu" czy o to, że wyglądają jak wejście do sklepu?).

 

Ciekawe optycznie (bynajmniej mi się podobają) ze stalówek:

http://kmt.com.pl/drzwi/kmt_plus/#4 (zakładka "tłoczenia" - na samym dole po lewej: Tłoczenie XIs10)

http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolory (wzór 26 oraz trochę mniej 25A)

W zasadzie dwa prawie takie same wzory.

 

Oczywiście kwestia gustu i tego z jakiego materiału chcesz mieć drzwi. Na prawdę jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Państwa spotkał się z drzwiami kompozytowymi Madix

http://www.madix.pl/drzwi-zewnetrzne/6-kompozytowe

zastanawiam sie nad wyborem tych drzwi zew...ale mało o nich znalazłam opinii....może ktoś z was użytkuje te drzwi,

czy w woj. dolnośląskim są dostępne?

z góry dziękuje za wszelki podpowiedzi

kaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mikea.pl/aktualnosci.php?wid=7&news=15

Możecie coś o tym producencie napisać?

2,4k z montażem, stalowe z drewnianą ościeżnicą.

 

Ten model:

http://www.drewpan.sklepna5.pl/towar/61/drzwi-thermika-ii-elevado-inox-80prawadostawa-4-7-tydzien.html

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikea thermika to bardzo przyzwoite drzwi. Stalowe skrzydło, drewniana ościeżnica. Konstrukcja zaczerpnięta z Ameryki Północnej. Tam ościeżnice metalowe stosuje się jedynie do magazynów. Obrazek deczko nieaktualny bo obecnie dostępna jest już wersja przylgowa, która bardziej podchodzi inwestorom mającym drzwi otwierające się na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...