Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale chciałbym wiedzieć kto wprowadza te drzwi na rynek polski. Poczytać trochę więcej o parametrach, wyborze, zobaczyć katalogi.

W końcu gdy coś jest z reklamacją to na końcu odpowiada producent czy dystrybutor.

Zresztą znalezieni dystrybutorzy są z polski południowej, więc w moim przypadku odpadają.

 

O którego producenta pytasz?

 

Odpowiedzialność jest taka:

Sprzedający - pośrednik - pośrednik ... pośrednik - producent

Ty składasz reklamację w miejscu zakupu, bo oni dla Ciebie są stroną prawną (stosunek handlowy). Oni składają oczko wyżej itd, aż dotrze do producenta.

Producent natomiast odpowiada prawnie za towar, który sprzedaje - jak się nie mylę tu działają przepisy kodeksu cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rayden Przepisów takich nie ma. Widziałem sporo domów, gdzie z zewnątrz fasada, dach, drzwi itd. były robione na styl nowoczesny, a wewnątrz właściciele robili sobie takie przytulne gniazdko (bliżej wiejskiej chatki).

 

dzięki za odpowiedź....my właśnie chcemy taki klasyczny wystrój .....

 

co myślicie o takich drzwiach???....

http://www.baranskidrzwi.pl/glowna.php?id=wewnetrzne&typ=classic&expanddiv=classic&n=xerton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , poproszę o poradę lub przekierowanie do odpowiedniego wątku :) :jak powinien być przygotowany otwór pod drzwi zewnętrzne , a także przejściowe do garażu ?

Czy one mają stać na wylewce ( styropian 20 cm + wylewka 7 ? Czy wcześniej można podmurować cegłą ? na jaką wysokość ( do docelowej podłogi będzie 29 cm)

Wymiar otworu na drzwi to już jest podane z progiem( ile zajmuje próg)?

Pozdrawiam

:)

Mogą stać na wylewce dlaczego nie. Jak podmurujesz też nie zaszkodzi tylko moim zdaniem zbędne. Wysokość drzwi oraz szerokość znajdziesz na stronach danego producenta do tego trzeba luz montażowy dać. progi są dostępne o różnych wysokościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Twoją opinię co do działania serwisu Krispolu. Jeżeli chodzi o dział handlowy oraz oferowane produkty to firma jak najbardziej ok, ale jeżeli już trzeba wezwać serwis to zaczynają się schody. Brak działania pro klienckiego :(

 

Odswieżę troszkę temat - jaki producent ma serwis prokonsumencki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie firmy. Nie wymienię nazwy, ale serwis przyjeżdża w ciągu 2 tygodni (chociaż 14 dni to w tym przypadku ŻADEN WYMÓG USTAWOWY) kontakt następuje jeszcze szybciej a nastawienie jest na załatwienie sprawy a nie jej odrzucenie z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinieneś podac nazwy tych firm :)

 

Ja szukam drzwi między domem a garażem. I nie mam pojęcia co tam dać.

- nie muszą być mocno ocieplone bo w garażu temperatura dodatnia, wiec nie koniecznie zewnętrzne

- ale w garażu może być sporo wilgoci

- jednocześnie muszą odpowiednio chronić więc nie mogą być zwykłe wewnętrzne

:confused::confused::confused: bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś mam zakorzeniony brak zaufania do bram garażowych (choć nie wiem skąd to się wzięło), stąd do siebie wybierałbym drzwi zewnętrzne lekkiej konstrukcji na styropianie. Warunki komfortowe dla takich drzwi, więc nic z nimi nie może się stać. Wilgoć dla mnie trochę ogranicza wybór w drzwiach wewnętrznych. Ledwie kilka modeli Porty jako drzwi specjalistyczne "basenowe" ;).

http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolory

Wzór 13 i 14 trąci wyglądem drzwi wewnętrznych - byle na styropianie, bo z pianką to strzelanie z armaty do wróbla.

Z resztą - producentów, wzorów i kolorów jest teraz aż za dużo.

 

Popatrz jeszcze dobrej jakości drzwi drewniane (zewnętrzne). Mogą jeszcze lepiej pasować do wnętrza domu niż stalówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie firmy. Nie wymienię nazwy, ale serwis przyjeżdża w ciągu 2 tygodni (chociaż 14 dni to w tym przypadku ŻADEN WYMÓG USTAWOWY) kontakt następuje jeszcze szybciej a nastawienie jest na załatwienie sprawy a nie jej odrzucenie z góry.

 

To napisz mi priv. A ja to napisze na forum - nikt nie oskarzy cie o krypto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, nigdy o tej firmie nie myślałem. Nigdy też nie miałem drzwi stalowych. Piszą że ma parametry cieplne 1.1. Jak to wygląda w praktyce?

U=1,1 jest dla skrzydła pełnego klasy premium (z pianką) + ościeżnica termo i próg ciepły. To jest wynik dla takiego zestawu. Dla ościeżnicy pełnej (u nich nazywa się to "11") + skrzydło premium pełne + próg aluminiowy wynik jest U=1,7

 

Nie pamiętam jak ma się to do drzwi klasy normal (ze styropianem). Parametry stosownie "gorsze" choć u Ciebie nie będzie to miało aż takiego znaczenia w przejściu garaż / wiatrołap. Plus taki, że nic się stanie się z nimi w wilgotnym pomieszczeniu, bo:

-styropian nie odkształci się

-brak pełnego ramiaka drewnianego (wokół całych drzwi) więc w teorii może być olbrzymia wilgoć

-blacha i laminat nieczułe na takie warunki

 

Plus, że w stalówkach masz jakieś zabezpieczenie dodatkowe jak już ten złodziej miałbym przejść bramę to nadzieje się na kolejne drzwi. Zawsze to kilka minut czasu.

 

P.S. nie wiem do końca jaki masz cel poza zabezpieczeniem domu dla takich drzwi przewidziany, ale ościeżnica TERMO będzie chyba przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinieneś podac nazwy tych firm :)

 

Ja szukam drzwi między domem a garażem. I nie mam pojęcia co tam dać.

- nie muszą być mocno ocieplone bo w garażu temperatura dodatnia, wiec nie koniecznie zewnętrzne

- ale w garażu może być sporo wilgoci

- jednocześnie muszą odpowiednio chronić więc nie mogą być zwykłe wewnętrzne

:confused::confused::confused: bądź tu mądry.

 

Ja mysle o czyms takim ;)

http://www.novoferm.pl/pl/mz-1-mz-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór 13 i 14 trąci wyglądem drzwi wewnętrznych - byle na styropianie, bo z pianką to strzelanie z armaty do wróbla.

Z resztą - producentów, wzorów i kolorów jest teraz aż za dużo.

 

Popatrz jeszcze dobrej jakości drzwi drewniane (zewnętrzne). Mogą jeszcze lepiej pasować do wnętrza domu niż stalówki.

 

Zaciekawiło mnie to co piszesz i stąd pytanie, czy sensownym jest kupno drzwi zewnętrznych by wstawić je wewnątrz domu?

Czy są jakieś wielkie różnice w takich typach drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, termo będzie przesadą.

A jak działa system jednego klucza?

 

Masz 2 wkładki (góra i dół). W komplecie zestaw kluczy (np. 5 takich samych kluczy). Otwierając 2 wkładki używasz 1 klucza. Tego samego na górę i na dół.

Wygodne, szczególnie gdy masz 2 takie same klucze. Nie motasz się z tym, którym kluczem którą wkładkę masz otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać nie premium tylko zwykłe. wtedy maja w środku styropian. I są odpowiednio tańsze. Ja tak kombinuję.

 

Czyli ma to sens - będę pamiętał o tym na przyszłość, jak coś więcej będę remontował w domu ;)

 

Od siebie dam też plusik temu systemu jednego klucza - dobre i wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie 1 kluczem otwierasz drzwi wejściowe, do kotłowni, z garażu do domu itd?

Jak dobrze pamiętam AXA ma takie rozwiązania. Nie wiem jednak, czy dla różnych rozmiarów wkładek da radę to zastosować.

Pytasz też o Wikęd czy o same wkładki? Jeśli będziesz brał razem z drzwiami to najlepiej zapytać się w Wikędzie czy zrobią Ci taką opcję oraz o to ile producent (np. AXA) zażyczy sobie za takie coś.

Zazwyczaj nie ma problemu z Wikędem więc śmiało możesz do nich uderzyć:

Obsługa klienta/sprzedaż:

bezpośredni nr tel. 58 738 66 66 lub tel. 58 678 01 77, 58 678 00 98 wewn 1,

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Wikęd:) Chodziło o drzwi premium i normalne tego samego rodzaju.

 

Przyznam się, że im więcej pytań zadaję tym więcej mi się w głowie ich tworzy :)

 

Np. które drzwi normalne czy premium. Bo jeśli chce mieć elektrozamek, i sterować napięciem w celu otworzenia drzwi to ten 3 zamek może mi w tym świetnie przeszkodzić. Przy najmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Wikęd:) Chodziło o drzwi premium i normalne tego samego rodzaju.

 

Przyznam się, że im więcej pytań zadaję tym więcej mi się w głowie ich tworzy :)

 

Np. które drzwi normalne czy premium. Bo jeśli chce mieć elektrozamek, i sterować napięciem w celu otworzenia drzwi to ten 3 zamek może mi w tym świetnie przeszkodzić. Przy najmniej tak mi się wydaje.

 

Jak dobrze pamiętam szukałeś rozwiązania dla połączenia wiatrołapu z kotłownią. Tam zdecydowanie normal ze styropianem.

-szyba jest zbędne (normal jest bez szyb)

-utrzymanie ciepła na wysokim poziomie (niski współczynnik U) to bezsensowne działanie w tym miejscu

-2 zamki wystarczą w 100% na to miejsce

-elektrozaczep nie będzie gryzł się z zamkami - inaczej po co byłby on montowany ;)

 

Im więcej wiesz tym zdajesz sobie sprawę że nic nie wiesz :) - zawsze tak było, jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...