Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

nie wiem czy w dobrym miejscu o to pytam, ale nie znalazłam podobnego tematu.

 

Będę miała drewniane drzwi wejściowe, dokładnie dębowe.

A mój problem polaga na tym, że są one robione na zamówienie dość daleko ode mnie, ok 400km. Nie chciałabym żeby były od razu malowane, bo nie wiem czy okna którę kupię będą do nich pasowały itd. Mąż mówi, żeby zamówić i sami pomalujemy kiedy będą okna, wtedy idealnie dobierzemy odcień.

 

Tylko mam wątpliwości czy to się uda? Czy malowanie dębowych drzwi nie lepiej zlecić stolarzowi, który je wykona? Chodzi mi o to czy w sklepach są dobre farby, oleje czy inne bejce tak żeby drzwi wyglądały ładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis drzwi niewiele mówi. Może to być zarówno coś za tysiąc złotych (raczej jedynie okleinia) lub za kilak tysięcy. Malowanie zleciłbym jednak wykonawcy, bo zrobi to fachowo, pistoletem, w dobrych warunakach (mam nadzieję???).

W moim wyobrażeniu Inwestor maluje zamontowane drzwi pędzelkiem.. a to nie daje żadnej gwarancji sukcesu - zaczynając od właściwego doboru powłok (grunt+lakier) oraz estetyki - jeśli drzwi będą miały szybki, zamki to trzeba być bardzo dokładnym by nie zamalować tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz jeszcze czas. Poczekaj może do tego czasu KMT wdroży do produkcji modele PLUS w grubości 74 mm.

 

fajnie by było.

 

Kolego Autorus, wczesniej mowiles ze to maja byc drzwi garaz/dom i zgodziles sie z theme ze nie ma co sie tak pchac w super cieple drzwi. Dlaczego wiec mialbys kupowac te grubsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drzwiami bez powłoki lakierniczej miałem swego czasu nie lada zagwozdkę. Jeden z producentów po 2 tygodniach od zamówienia przekazał informacje, że drzwi nie posiadające powłoki lakierniczej nie będą objęte gwarancją. Całość zamówienia opiewała na niemałą kwotę i przyznam, że bałem się reakcji klienta. Podszedł do tematu na luzie i wynegocjowaliśmy wspólnie gwarancję z wyłączeniem uszkodzeń powłoki, której de facto nie było. Mowa o drzwiach wewnętrznych z litego drewna.

Jeśli będziesz chciała dobrać kolor samodzielnie na 99% nie uda Ci się to, a do tego ładne pokrycie drzwi powłoką w domowych warunkach jest niezwykle ciężkie. Nawet jak masz kompresor z pistoletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Autorus, wczesniej mowiles ze to maja byc drzwi garaz/dom i zgodziles sie z theme ze nie ma co sie tak pchac w super cieple drzwi. Dlaczego wiec mialbys kupowac te grubsze ?
\

 

Drzwi garaż dom zrobiłbym cieńsze, ale też dokupiłbym takie same tylko cieplejsze drzwi frontowe do domu :) Wszytko jednej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że opisałam dokładnie jakie to będą drzwi:) drzwi będą drewniane z dębu, żadna okleina, normalnie w sklepie kosztują prawie 6000 zł, dlatego robię na zamówienie bo mamy w rodzinie lasy i swoje drewno. Ale dziękuję za odpowiedź, jest tak jak myślałam, nie zrobimy koloru ładnie sami. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że na odległość uda się trafić z odcieniem:)

Twój opis drzwi niewiele mówi. Może to być zarówno coś za tysiąc złotych (raczej jedynie okleinia) lub za kilak tysięcy. Malowanie zleciłbym jednak wykonawcy, bo zrobi to fachowo, pistoletem, w dobrych warunakach (mam nadzieję???).

W moim wyobrażeniu Inwestor maluje zamontowane drzwi pędzelkiem.. a to nie daje żadnej gwarancji sukcesu - zaczynając od właściwego doboru powłok (grunt+lakier) oraz estetyki - jeśli drzwi będą miały szybki, zamki to trzeba być bardzo dokładnym by nie zamalować tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to styropian na ościeżnicy pełnej na łączenie garażu i wiatrołapu. Do tego Premium na piance + ościeżnica termo + próg ciepły lub aluminiowy. Wsio jednej firmy.

 

Ze u mnie podobny przypadek to poglebiam temat:

Garaz nieogrzewany oddylatowany od budynku, z garazu ( kotlowni na koncu w zasadzie) drzwi na ogród. Jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że garaż wolno stojący? O tej godzinie takie sformułowania dajesz ;).

Jeśli z garażo-kotłowni (w jednym pomieszczeniu) masz wyjście na ogród to tam z chęcią pokusiłbym się o coś cieplejszego z pianą na pewno po to aby część ciepła była "odbijana" do wewnątrz pomieszczenia w celu samoistnego ogrzewania.

Plus piankowych drzwi jest taki, że mają pełną ramę z drewna więc mniej będą chodziły pod wpływem temperatury i wilgotności powietrza. Warunki nie są co prawda jakieś bardzo skrajne dla drzwi ale ciężko na odległość ocenić jak to dokładnie jest u Ciebie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał kilka stron wcześniej, zapytam od Siebie: jak wykonać "podmurówkę" pod drzwi wejściowe?

W przyszłym tygodniu mają dotrzeć drzwi z Mikei do sklepu w którym je zamawiałemj. Drzwi metalowe z drewnianą ościeżnicą.

Pytałem o tę konstrukcję minimum dwa razy w tym wątku. Nikt się nie wypowiedział.

W zasadzie to mam kilka pytań:

-czy montować je przed tynkami i wylewkami?

-jak wykonać prawidłowo podmurówkę?

-jak wykonać połączenie drzwi ze schodami zewnętrznymi z kostki brukowej?

-jak ma wyglądać połączenie samego progu (obróbka) z kaflami na wylewce od wewnątrz domu?

Drzwi otwierane do wewnątrz zgodnie z projektem, oraz zgodnie z opinia kominiarza (podobno rozporządzenie to reguluje).

 

Dziękuję za wszyskie podpowiedzi :)

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz... ale zauważ, że żadne z Twoich pytań nie dotyczy drzwi czy ich montazu a rozwiązań projektowych czy wykończeniowych :)

U nas jest raczej stan wiedzy zgodny z dyskusją prowadzoną tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?185848-Ekspert-Zrzeszenia-Montażystów-Stolarki-odpowiadał-na-Wasze-pytania/page28

- my mamy znać się na stolarce i nie brać odpowiedzialności za tematy, które leżą w gestii projektanta czy kierownika budowy. Dlatego nie dostałeś odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że garaż wolno stojący? O tej godzinie takie sformułowania dajesz ;).

Jeśli z garażo-kotłowni (w jednym pomieszczeniu) masz wyjście na ogród to tam z chęcią pokusiłbym się o coś cieplejszego z pianą na pewno po to aby część ciepła była "odbijana" do wewnątrz pomieszczenia w celu samoistnego ogrzewania.

Plus piankowych drzwi jest taki, że mają pełną ramę z drewna więc mniej będą chodziły pod wpływem temperatury i wilgotności powietrza. Warunki nie są co prawda jakieś bardzo skrajne dla drzwi ale ciężko na odległość ocenić jak to dokładnie jest u Ciebie rozwiązane.

 

To moze bardziej sprecyzuje:

1. Garaz jest przyklejony do budynku, nieogrzewany. Konstrukcyjnie jest to odzielny budynek, z tarasem na dachu.2. Kotlownia - tam bedzie albo PCi albo piec gazowy. Za cieplo tam wiec nie bedzie. Rysunek dla jasnosci.

Garaz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję to co napisałem. Drzwi z pianką. Różnica około 150zł pomiędzy styropianem a pianką. Do tego pianowe drzwi mają pełny ramiak.

Dla zobrazowania ramiaków zobacz sobie na 6 stronie na dole:

http://wiked.pl/images/katalog/katalog%20polski%20drzwi%20KWIECIEN%202014.pdf

Punktowy ramiak trzyma tylko zawiasy i zamki oraz zamyka dół skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chciałbym podsumowac:

1. Na ogród drzwi z pianka.

2. Do garażu ze styropianem

 

Ale nie rozumiem twojej wypowiedzi o drzwiach dom/garaż a szczegolnie tego o braku pelnego ramiaka i potencjalnie olbrzymiej wilgosci. To jest w twojej wypowiedzi o drzwiach garaz/dom atut czy wada ? :o

 

Prosze, usystematyzuj to jakoś.

 

U=1,1 jest dla skrzydła pełnego klasy premium (z pianką) + ościeżnica termo i próg ciepły. To jest wynik dla takiego zestawu. Dla ościeżnicy pełnej (u nich nazywa się to "11") + skrzydło premium pełne + próg aluminiowy wynik jest U=1,7

 

Nie pamiętam jak ma się to do drzwi klasy normal (ze styropianem). Parametry stosownie "gorsze" choć u Ciebie nie będzie to miało aż takiego znaczenia w przejściu garaż / wiatrołap. Plus taki, że nic się stanie się z nimi w wilgotnym pomieszczeniu, bo:

-styropian nie odkształci się

-brak pełnego ramiaka drewnianego (wokół całych drzwi) więc w teorii może być olbrzymia wilgoć

-blacha i laminat nieczułe na takie warunki

 

Plus, że w stalówkach masz jakieś zabezpieczenie dodatkowe jak już ten złodziej miałbym przejść bramę to nadzieje się na kolejne drzwi. Zawsze to kilka minut czasu.

 

P.S. nie wiem do końca jaki masz cel poza zabezpieczeniem domu dla takich drzwi przewidziany, ale ościeżnica TERMO będzie chyba przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek75

 

Może inaczej. Ramiak z drewna usztywnia konstrukcję - czyli lepszy na złe warunki atmosferyczne, nie pozwoli odkształcić się za nadto na pełnym słońcu itd.

Brak ramiaka pełnego (jest punktowy) w drzwiach normal nie będzie przeszkadzał w połączeniu garaż / wiatrołap, bo nie ma tam jakiś katastrofalnych warunków (wspomniałem o wilgoci w kontekście drzwi wewnętrznych, które szlag by trafił w takich warunkach). Można dać Premium z ramiakiem i pianką i ościeżnicą termo ale w tym miejscu to będzie przesada. Tam wystarczą "lżejsze" drzwi - wewnątrzklatkowe (normal). Różnicę stu-paru złotych można wrzucić w lepsze wkładki i klamkę z zabezpieczeniem - tak w razie czego jakby ktoś miał przez bramę garażową wejść.

Można za tą różnicę również zabrać Żonę do kanjpki aby zrelaksowała się po budowie ;).

 

Z garażo-kotłowni na ogród lepiej zastosować jak pisałem piankowe z pełną ramą (premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...