Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam !

 

Poszukuję ciepłych drzwi ale z doświetlem. Czy znacie produenta, który może pochwalić sie sprawdzonymi, dobrymi współczynnikami U (także na doświetle) ? Czy jest szansa na znalezienie drzwi stalowych równie ciepłych jak te lepsze drewniane (U min 1) ?

 

Jeżeli interesuje cie prawdziwe Ud a nie takie z czeskiego laboratorium, to drzwi metalowe będzie ciężko znaleźć. Natomiast drzwi drewniane znajdziesz bez problemu. Sprawdź drzwi: WIATRAK, ERKADO, CAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w drzwiach Wikęd może zamontować kontraktony? W ofercie tego nie znalazłem, jest tylko ten elektrozamek ale to trochę prymitywne jak na dziś rozwiązanie. W skrócie, muszę drzwi podłączyć do IB. Więc muszę dostać sygnały o stanie drzwi, i zamykać je także sygnałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje cie prawdziwe Ud a nie takie z czeskiego laboratorium, to drzwi metalowe będzie ciężko znaleźć. Natomiast drzwi drewniane znajdziesz bez problemu. Sprawdź drzwi: WIATRAK, ERKADO, CAL

 

Wlasnie z taka opinia sie spotkalem u jednego z instalatorow, ze niby to "U" podaja, ale nikt nigdy nei widzial na to papierka, lub podaja ale jak chce sie naswietle to juz nie ma na to wspolczynnika. Stad moje pytanie, czy rzeczywiscie nie mozna znalesc nic poza drewnem - co bybylo (rzeczywiscie) rownie cieple ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi PVC z wypełnieniem panelem, spokojnie zejdziesz poniżej 1,0 a jak np. dasz obustronną nakładkę Adeco to i 0,5 uzyskasz i będziesz miał cieplej jak w przypadku drewna. Musisz tylko poszukać rozsądnego sprzedawcę co Ci zaproponuje odpowiednie rozwiązania pod Twe wymagania

 

Ok dzięki za info, popytam o taką opcję. Jaki z producentów stosuje te panele, bo nie mogę sie doszukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze caly czas w temacie drzwi w "rejonie" garazu - jak wyglada paramter szczelnosci drzwi wikeda ? Z mojej sieci mi ich stronka nie dzial :(

 

http://wiked.pl/images/certyfikaty/Deklaracja%20w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci%20u%C5%BCytkowych%20drzwi%20stalowych%20PDF.pdf

Bezpośredni odnośnik do PDF'u z deklaracją właściwości użytkowych.

 

sherif - naświetla ciekawe robi Wikęd do ościeżnicy (i na niej) TERMO. Jutro jak będę w firmie to strzelę Ci fotkę przekroju jak to wygląda od środka. Parametry niestety mi są nieznane z pamięci więc nie będę strzelał. Samo pełne skrzydło premium + termo + próg ciepły ma U=1,1. Moim zdaniem dobrze jak na stalówkę w takiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w drzwiach Wikęd może zamontować kontraktony? W ofercie tego nie znalazłem, jest tylko ten elektrozamek ale to trochę prymitywne jak na dziś rozwiązanie. W skrócie, muszę drzwi podłączyć do IB. Więc muszę dostać sygnały o stanie drzwi, i zamykać je także sygnałem.

 

Wszystko nadprogramowe (poza katalogowe) należy pytać Wikęd czy będą chcieli coś takiego zrobić, czy w ogóle robią takie rzeczy, jak to wychodzi cenowo itd. http://wiked.pl/2011-10-11-08-27-41

 

Obsługa klienta/sprzedaż:

bezpośredni nr tel. 58 738 66 66 lub tel. 58 678 01 77, 58 678 00 98 wewn 1,

[email protected]

 

Ja u nich nie miałem okazji zamawiać drzwi z takim rozwiązaniem, ale na oko powinno się to jakoś upchnąć w ościeżnicę a tym bardziej w skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiked.pl/images/certyfikaty/Deklaracja%20w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci%20u%C5%BCytkowych%20drzwi%20stalowych%20PDF.pdf

Bezpośredni odnośnik do PDF'u z deklaracją właściwości użytkowych.

 

sherif - naświetla ciekawe robi Wikęd do ościeżnicy (i na niej) TERMO. Jutro jak będę w firmie to strzelę Ci fotkę przekroju jak to wygląda od środka. Parametry niestety mi są nieznane z pamięci więc nie będę strzelał. Samo pełne skrzydło premium + termo + próg ciepły ma U=1,1. Moim zdaniem dobrze jak na stalówkę w takiej cenie.

 

Orientujesz się czy mają to gdzieś przebadane lub przynajmniej jak to deklarują ? Jeżeli byłoby to rzeczywiście 1.1 to nie jest zle jak na stalowe. Na razie skupilem sie nad Stolpaw, CAL i Agmar. Ceny szczególnie pierwszego powalają 8300 :(, CAL trochę lepiej bo ok 6300 (brutto z montażem).

 

Aha jak lepiej zrobić albo inaczej jak się robi: skrzydło 100 + doświetle 40 czy skrzydło 900 + doświetle 50 ? Otwór mam coś koło 147cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jak lepiej zrobić albo inaczej jak się robi: skrzydło 100 + doświetle 40 czy skrzydło 900 + doświetle 50 ? Otwór mam coś koło 147cm

 

Mówisz jak rozumiem o dostawce. Cenowo w Wikędzie wygląda to tak (netto):

skrzydło 100-ka = dopłata 180zł netto

różnica pomiędzy naświetlem bocznym 400-500 to 80zł netto.

Wyliczenia dla skrzydła czynnego + dostawki bocznej ze szkła (stałej)

 

Czy chcesz zrobić sobie drzwi 2-skrzydłowe 90-kę + (mniejsze skrzydło z możliwością otwierania) 40-kę szeroką (cały zestaw ma wtedy 1413 dla pełnej i narożne lub 1433mm dla TERMO).

 

Badania mają - mam to na mailu, że są zrobione wraz z informacją, że miały się pojawić na ich stronie. Czemu ich nie ma to nie wiem. Podpytam i jak coś to podkleję tu te badania, bo też wolę zobaczyć papier niż wierzyć w zapewnienia. Mowa o badaniach jak wcześniej pisałem na drzwi pełne premium + ościeżnica termo + próg ciepły. Jak dojdzie szklenie to tak jak u wszystkich te parametry spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak będę w firmie to strzelę Ci fotkę przekroju jak to wygląda od środka.

 

Przypomniało mi się o tym, że miałem dać fotki. Aby nie być gołosłownym poniżej przekrój połączenia ościeżnicy TERMO z ramą od naświetla.

123.jpg

 

321.jpg

 

Ostatnio znalazł się u mnie też wzór ramy do łączenia drzwi i okna w narożu budynku. Podobna zasada działania. Jak ktoś chętny to pisać - wtedy coś postaram się wrzucić jakby kogoś to interesowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki. W sumie drewno to nie jest, ale nie wyglada najgorzej, to srebne jak rozumiem to alu ?

 

Ze skrzydlem to chodzimo mi czy lepiej 90 czy 100 + odpowiednia dostawka, ale tak sobie mysle, ze wiele nie zyskam dajac 100 i tak pozostale drzwi w domu maja max 90.

 

Coraz bardziej skladniam sie jednak ku Wikendowi, dostalem wycene i jest to prawie dokladnie 50% drzwi drewniach (CaL i StolPaw). Jak dla mnie troche to nieporozumienie placic 1/3 ceny (dobrych) okien za jedne drzwi (w moim przypadku).

Z minusow niestety nie daja szklenia 3-szybowego, nie ma tez P4, nawet w opcji. Dostalem tez info ze realny wsp U dla takeigo skrzydla z dostwietlem to ok 1.7 W/m2K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - to srebrne to aluminium, a czarne (zaznaczone strzałką) to wkładka kompozytowa. Oczywiście nie ma uszczelek w tym przekroju w ościeżnicy i w naświetlu. P4 niestety brak - to fakt ale za tą cenę ciężko byłoby wymagać, choć przyznam że w opcji powinna być.

 

90ka czy 100ka to mała różnica. Pytanie raczej czy wolisz mieć drzwi jednoskrzydłowe + dostawkę szklaną (stałą, nieruchomą - witryna), czy wolisz drzwi 2-skrzydłowe w konfiguracji np. 90+40 (+ościeżnica to będzie jakieś 143cm otwór) - wtedy światło przejścia będzie 130cm i będzie wygodnie coś wnieść. Jeśli masz wiatrołap i dalej standardowe 90-ki wewnętrzne to i tak nic większego nie przeniesiesz, bo się zblokujesz przy tych drzwiach wewnętrznych.

Wtedy racjonalniej byłoby zamówić drzwi np 90ki + naświetle boczne.

Dostawka w drzwiach 2-skrzydłowych może być przeszklona również więc światła też coś wpadnie (kilka opcji przeszkleń bądź przetłoczenie mniejszego skrzydła)

 

Mała uwaga. Naświetla boczne (witryny stałe) są tylko do ościeżnicy TERMO, zaś drzwi 2-skrzydłowe możesz zamawiać na każdej ościeżnicy (narożnej, pełnej i TERMO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno jest dla mnie bardziej estetyczne i do niektórych projektów na prawdę pasuje. Ościeżnice ciepłe z firmy Wikęd czy KMT to jeszcze ewenement na rynku, choć są już od dłuższego czasu. Mnie ostatnio zachwycił łącznik w swej prostocie. Łączyć można np 2 witryny na narożu lub witrynę z drzwiami ... jakby powiedział to Jeremy Clarkson - brilliant :)

 

32131321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te piękne przekroje profili z ciepłego aluminium i nikt mnie nie przekona że drzwi z drewna będą lepszym rozwiązaniem.

To taka dygresja z mej strony :)

 

Tak na zdrowy rozum, jeżeli się porówna przekrój drewna, który ma kilka cm vs (subtelne) wkładki termiczne, które (na oko) mają 1-2cm to rozwiązanie z drewnem wydaje się być znacznie cieplejsze .. dobrze kombinuje :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...