Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

finlandia,

 

Zgadza się, że wpływa ilość przeszklenia oraz rodzaj szklenia, ale zazwyczaj tych przeszkleń jest kilka rodzai, także Ud producent mógłby policzyć :). Teraz właśnie pytanie jak to się ma z tą aluminiową czy drewnianą ramką oraz czy w połączeniu z drzwiami obniży czy raczej podwyższy współczynnik.

 

Odnośnie różnic w ogrzewaniu to w moim przypadku U 1.6 vs 0.8, bo i tak o ile pamiętam liczyłem to różnica 35zł, więc pułap podałeś dobry :) + tak jak piszesz komfort psychiczny, czy byędzie szron czy nie, czy będzie od nich "wiało" czy nie, itd.

Przepuszczalność z tego co patrzyłem to jak podają to zazwyczaj jest kl 2 lub 3 a że montaż to podstawa to oczywista oczywistość ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

karolek,

na głównej stronie masz ze 2 wątki nt bram. Sam przerabiałem temat 2 tyg temu, ponieważ zamawiałem bramę 5x2,25, po rozmowach z trzema firmami instalacyjnymi + lekturze forum doszedłem do wniosku, że Hormann, Wisniowski i Normstahl to bardzo zblzone produkty pod wzgledem wlasciwosci jak i ceny :): Roznice w moim przypadku bylo 100 i 150zl pomiedzy tymi trzema produktami (gdyby roznica byla wieksza ulatwila by wybor :rolleyes:). Mowa oczywiscie o segmentowych. Z montazem tez tu nie wiele nawymyslasz jak to bywa w przypadku okien czy drzwi wej.

Sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram drzwi zewnętrzne stalowe pełne - z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz.

Mam trzy oferty, wszystkie zawieraja się w 1760-1860zl

 

1. Komsta K1000 TI/56

2. Delta Premium gładkie z aplikacjami inox

3. KMT Plus antywłamaniowe kl.2, tłoczenie wzór XIV

 

Wsp. U 1.3-1.45, standartowe ościeżnice

 

W Delcie kuszą zamki z bolcami w górnej, centralnej i dolnej części skrzydła, klamki i wkładki w standardzie.

W KMT takie same bolce, plus wypelnienie z pianki, za to wkładki i klamki to dodatkowy wydatek...

Co wybrać ? :)

 

Czy warto dopłacać ok 250zl do ościeżnicy z przekładką termo ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Krispol?

Znalazłem coś takiego, z życia wziętego - http://jareko.wix.com/strona#!untitled/zoom/cjah/image1mfn

jednego z nas

 

W poniedzialek zamontowano u mnie podobne drzwi z Krispola (chba ztej samej serii). Nie wiedziec czego przetloczenia sa w innm kolorze niz reszta drzwi?

Prawa I lewa strona skrzydla nie sa do siebie podobne. Przed zamowieniem tychze drzwi widzialem je na stronie firmowej producenta.

Takich niespodzianek nie zuwazylem. Bylem przekonany iz beda w jednym kolorze:(

PS

Wyslalem juz meila z zapytaniem do firmy.

 

http://images54.fotosik.pl/354/7774f693c365e577gen.jpg

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs131 może nie są dokładnie takie jak zamówiłeś ale wygląda to całkiem fajnie :)

 

 

Czy do drzwi KMT Plus klasa 2 wystarczy ościeżnica z przekładką termiczną ( żeby wyeliminować roszenie futryny) , czy może warto brać ościeżnicę energy 60? (trochę duża ta dopłata do niej :()

 

Czy ma może ktoś zdjęcie tych drzwi ( tego tłoczenia ) w kolorze złoty dąb ?

http://kmt.com.pl/drzwi/plus-b/

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs131 może nie są dokładnie takie jak zamówiłeś ale wygląda to całkiem fajnie :) Czy do drzwi KMT Plus klasa 2 wystarczy ościeżnica z przekładką termiczną ( żeby wyeliminować roszenie futryny) , czy może warto brać ościeżnicę energy 60? (trochę duża ta dopłata do niej :() Czy ma może ktoś zdjęcie tych drzwi ( tego tłoczenia ) w kolorze złoty dąb ? http://kmt.com.pl/drzwi/plus-b/
Mam podobne drzwi (brak pionowego przetloczenia) w tym kolorze, firmy Wikend. Kolor w rzeczywistosci, znacznie rozni sie od wzornika. W kwesti doboru koloru badz ostrozna, nie polegaj na wzornikach zwlaszcza tych z internetu. Najlepiej zobaczyc je na zywo.
Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs131 dziękuję za ostrzeżenie :yes: ,

 

Czy KMT skrzydło 100cm ( razem z futryną około 110 cm ) nie rozleci się :D:rolleyes: .:

Czy jest ewentualnie jakiś sensowny sposób zwężenia otworu drzwiowego o 10 cm ?

Cokolwiek by tam nie zrobić ( domurować ?) to nie ma możliwości solidnego przewiązania i po trzaśnięciu drzwiami i tak będzie pękać .

 

Może już lepiej pozostanę przy takich szerokich drzwiach

 

Tak to jest jak się otwór przygotowało pod inne drzwi ( weissner) ,które miały zawężone światło przejścia z powodu swej grubości .Niestety przestano je produkować w kolorze złoty dąb:(

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego firmy "stalowe" unikają robienia "setek"(tzn. są za dopłatą). Wydaje mi się, że materiałowo to kosztuje mniej niż w drewnianych.

Mam zamontowane kilka sztuk w tym rozmiarze. Żadne nie sprawiały jakichkolwiek trudności. Na "zwyklej" ościeżnicy z przekladką termiczną też mam realizcję - przyanjamniej w momencie montażu wygladało to bardzo dobrze i stabilnie, ale więcej przy tych drzwiach nie byłem ani telefonu z reklamacją nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego firmy "stalowe" unikają robienia "setek"(tzn. są za dopłatą).

 

Mniejsza sprzedaż, sami nie tłoczą więc muszą zamawiać mniejsze partie z tłocznika. Może jak Włosi przeprowadzą się do PL to będą jakieś zmiany w tym temacie???

 

Tomaszs131 - wzornik jest tylko poglądowy. Zawsze warto zapytać, czy nie mają takich drzwi dla innego klienta i czy nie mogliby otworzyć pudełka aby pokazać kolor. Choć jest folia zabezpieczająca więc i tak nie będzie dokładnie to co chcesz zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pelni sie z Toba zgadzam. Madry Polak po szkodzie.

Problem polega na braku rzetelnej informacji pomiedzy Krispolem a dystrynutorem. Rozmawialem z dzialem technicznym i poinformowali mnie o wielu istotnych rzeczach dotyczacych mozliwosci konfiguracji drzwi, o ktorych dystrybutor nie mial pojecia. Ta sama firma zamontowala mi troje drzwi Wiked i protokol zamowienia byl bardziej sprecyzowany i przejrzysty od tego z Krispola. W tej kwesti sa naprawde dobrzy, niestety w realizacji sa daleko w tyle. Maja ogromny balagan..

Drzwi o ktorych pisalem w poscie powyzej nie dawno zobaczylem na zywo. Wygladaja ladnie i calkiem solidnie. Po otrzymaniu od dystrybutora listew aluminiowych do przetloczen, problem roznicy koloru przestal miec znaczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W tej kwesti sa naprawde dobrzy, niestety w realizacji sa daleko w tyle. Maja ogromny balagan...

 

Mowa o Krispol czy Wikęd, bo zagubiłem się lekko :)?

 

 

Drzwi o ktorych pisalem w poscie powyzej nie dawno zobaczylem na zywo. Wygladaja ladnie i calkiem solidnie. Po otrzymaniu od dystrybutora listew aluminiowych do przetloczen, problem roznicy koloru przestal miec znaczenie .

 

To ciekawy przypadek. Dobrze, że dosłali listwy, bo przyznam że nie wyglądało to najlepiej w porównaniu do katalogu. Tam można coś podretuszować, uwydatnić co nieco, a zdjęcie od Ciebie to naga brutalna prawda. Cenna uwaga - plusik dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Krispol czy Wikęd, bo zagubiłem się lekko :)?

 

Chodzi o Wiked oni naprawde maja wporzadku formularz zamowieniowy, ich realizacja zamowienia daje wiele do zyczenia :(

Przepraszam jesli wczesnie nie za bardzo jasno sie wyrazilem.

 

 

To ciekawy przypadek. Dobrze, że dosłali listwy, bo przyznam że nie wyglądało to najlepiej w porównaniu do katalogu. Tam można coś podretuszować, uwydatnić co nieco, a zdjęcie od Ciebie to naga brutalna prawda. Cenna uwaga - plusik dla Ciebie.

 

Listwy aluminiowe to gest od dystrybutora. Koszt takich listew u Krispola to dodatkowe 500zl:(

Przy zamowieniu drzwi uwazalem to za zbedny koszt. Liczylem, ze beda w jednolitym kolorze. Ale pozniej listwy okazaly sie naprawde potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs131 - pamiętaj, że zanim drzwi trafią do Ciebie przechodzą przez kilka par rąk.

Producent - Hurtownia - Sklep1 - Sklep2 - Ty

 

Nie chcę bronić Wikędu, bo jeśli opóźnili zamówienie to nie ma żadnych usprawiedliwień (choć człowiekiem też trzeba być). Opóźnienie może wychodzić z każdego oczka łańcucha sprzedaży. Teraz nie dojdziesz kto i gdzie dał ciała.

 

P.S. życzą sobie za listwy trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...