Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo dziękuję za porady . Idę w takim razie rozbić świnkę i wysupłać skądś te 700zł .

 

Czemu czas oczekiwania aż 6 tygodni :bash: Ja bym je potrzebowała " natentychmiast " :D

 

Zażyczyłam sobie dwa zamki ,wkładki i klamkę klasy C . Czy warto w drzwiach wejściowych dać zamki i klamkę klasy C ?

Zaproponowano mi też ciepły próg ( ciepłe podproże ?) to se zaszaleje i dam zrobić :D , bo wydaje się to fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w standardzie Cal Rycerskich jest zamek listwowy ?

 

Poprawcie się jeśli się mylę, ale od niedawna (jakoś od wiosny) jest w standardzie (przynajmniej tak mi to wyglądało jak ostatnio coś wyceniałem,a posługiwanie się programem nie jest moją mocną stroną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi też ciepły próg ( ciepłe podproże ?) to se zaszaleje i dam zrobić :D , bo wydaje się to fajne.

 

Ciepły próg jest dobrym rozwiązaniem do podniesienia parametrów, bo trochę ogranicza się przez to ucieczkę ciepła mówiąc najogólniej ale ma też swój jeden minus - wyciera się znacznie szybciej od aluminiowego. Reszta to już kosmetyka czyli kolor progu (zazwyczaj coś czarnego, ciemno brązowego itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie się jeśli się mylę, ale od niedawna (jakoś od wiosny) jest w standardzie (przynajmniej tak mi to wyglądało jak ostatnio coś wyceniałem,a posługiwanie się programem nie jest moją mocną stroną).

 

W cenniku w standardzie zamek listwowy ma kolekcja Luksusowa i Arktyczna. Może cos się zmieniło, ale poki co nie zostalo to ujete na www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w standardzie Cal Rycerskich jest zamek listwowy ?

Podobno od wiosny zmieniły się zamki i teraz jest zamek listwowy .Taki mam zamówiony do modelu Zyndram z kolekcji Rycerskiej. Domówiłam sobie do tego jeszcze drugi zamek ( dodatkowy ,w systemie jednego klucza ) Nie wiem czy dobrze zrobiłam czy źle ?

 

Drzwi wyglądają super :yes: :rolleyes: , mąż jak je obejrzał i pomacał to porzucił pomysł drzwi stalowych jako wejściowe :rolleyes:

 

Ten próg to jest nie tyle ciepły próg co raczej ciepłe podproże , takie coś: http://www.drzwi-cal.pl/na-skroty/termiczna-oslona-podproza.html

 

Theme czy to podproże też się będzie wycierać ?

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli do zamka listwowego jest możliwość drugiego zamka, to po prostu bedzie i nie powinien przeszkadzać:)

Podproże idzie "pod próg", wiec ono ma tylko zabezpieczyć poprawny montaż. Wycierać się może próg, ale to już zależy od użytkownikówi tego jak wysoko podnoszą nogi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycierać się może próg, ale to już zależy od użytkownikówi tego jak wysoko podnoszą nogi. :)

:)

Jak mi ktoś stanie na próg to już po nim ;)

 

Dziękuję finlandia i theme za porady :yes: Bardzo mi pomogliście :) Bardzo się cieszę że chce się Wam pisać , bo bardzo na tych poradach skorzystałam:wiggle: , drzwi wreszcie zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wycierać się może próg, ale to już zależy od użytkownikówi tego jak wysoko podnoszą nogi. :)

 

To również, ale zawsze na progu jest kilka ziarenek piasku i nawet przy zwykłym zmywaniu podłogi można łatwiej zarysować tworzywo niż aluminium.

Do tego aluminiowy próg, choć też nie jest doskonały, można lekko zregenerować pastą polerską a progu ciepłego z kompozytu już się nie da, bo będzie wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również, ale zawsze na progu jest kilka ziarenek piasku i nawet przy zwykłym zmywaniu podłogi można łatwiej zarysować tworzywo niż aluminium.

Do tego aluminiowy próg, choć też nie jest doskonały, można lekko zregenerować pastą polerską a progu ciepłego z kompozytu już się nie da, bo będzie wszystko widać.

 

A on nie jest barwiony w masie ?

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale to jakbyś ramę okienną np. brązową potarł papierem ściernym. Niby barwiona w masie ale będą widoczne ślady. Poza tym mankamentem to próg ciepły jest dobrą propozycją ale zawsze warto też wspomnieć o minusach aby później nie było rozczarowania.

Poniżej fotka jak to mniej więcej wygląda (bez uszczelki). Jakość zdjęcia słaba ale widać, że jest barwiony w masie. Standardowo cięty ze sztangi.

 

64564646.jpg

Edytowane przez theme
coś ze zdjęciem nie wchodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale to jakbyś ramę okienną np. brązową potarł papierem ściernym. Niby barwiona w masie ale będą widoczne ślady. Poza tym mankamentem to próg ciepły jest dobrą propozycją ale zawsze warto też wspomnieć o minusach aby później nie było rozczarowania.

Poniżej fotka jak to mniej więcej wygląda (bez uszczelki). Jakość zdjęcia słaba ale widać, że jest barwiony w masie. Standardowo cięty ze sztangi.

 

[ATTACH=CONFIG]263880[/ATTACH]

 

Nie widziałem tego progu, ale jakoś nie mam do niego przekonania. Boję się, że będzie nienaprawialny. Drzwi dobrej klasy powinny mieć możliwość wyboru progu z aluminium z ciepłą przekładką, takie jakie robi choćby GU, Aluron, Roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...