Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możecie polecić jakieś drzwi zewnętrzne na otwór około 101 cm x 205 cm (w razie potrzeby można podwyższyć bo pod nadprożem jest spory kawałek styroduru). Interesuje mnie coś w prostym-nowoczesnym kształcie o dobrej izolacji termicznej. Materiał wykonania obojętny.

Najchętniej coś w okolicach 2 tysięcy z montażem, maksymalnie 3 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mam w orzechu, więc myślałem, żeby drzwi takie same zrobić. Nie mam kompletnie rozeznania w rynku producentów drzwi, a nie chcę wysyłać zapytań do wszystkich po kolei. Może polecisz jakąś firmę lub 2 które są w stanie wykonać względnie ciepłe drzwi za ok 2 tysiące maks 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wciśniesz, ale jak zapianujesz? Poza tym wg mnie ta ościeżnica ma 2059mm w najniższym miejscu... ;)

Druga sprawa - zawsze mam dylemat: czy podkuć otwór na klasyczną mocniejszą futrynę, czy męczyć się z ustawianiem jej wiotkości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie koledzy u jakiego producenta szukać takich drzwi? Czy w ogóle jest szansa na uzyskanie U na poziomie 1.0-1.3 W/m2K dla drzwi ze średniej półki 2-3 tyś zł? Do tej pory przepatrzyłem katalogi gerda i kmt i w obu tych firmach nic cieplejszego niż 1,7 nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Badania na poziomie U=1,1 do 1,3 dla skrzydła pełnego + ciepła ościeżnica ewentualnie z ciepłym progiem. Dodasz przeszklenie i zamienisz ościeżnicę na standardową pełną to U skoczy Ci do 1,7 lub więcej.

A producenci z ciepłymi ościeżnicami z ludzką kwotą za drzwi to KMT i Wikęd. Gerda i ościeżnica "perforowana" to szczerze nie wiem jakie parametry i nie chcę wiedzieć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Obecnie mam na budowie tynkarzy. Lada moment będą robili wiatrołap i pojawiło się pytanie o końcową szerokość otworu dla drzwi wejściowych. W projekcie wymiary w świetle muru (So) to 1100mm. Aktualnie przed tynkiem jest tam 1110mm. Czy to nie za mało dla standardowych wymiarów? Domyślam się, że dojdą narożniki no i tynki po obu stronach. Ściany z Solbetu więc jakby co łatwo poszerzyć.

 

Z drugiej strony doczytałem, że firma AFB z Krakowa za dopłatą +8% oferuje drzwi w tzw. II standardzie wymiarowym wynoszącym 108 x 209 cm - wówczas wymiary światła ościeżnicy wynoszą 94 x 200 cm. Drzwi w tym wymiarze przeznaczone są do zabudowy w otworze o wymiarach 110 x 210-212 cm.

 

Czyli jak zostanie 1090mm po tynkach na gotowo nie będzie chyba źle?

Edytowane przez zaworek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moim wybawcą ;-) dzięki

 

Dokładnie. Badania na poziomie U=1,1 do 1,3 dla skrzydła pełnego + ciepła ościeżnica ewentualnie z ciepłym progiem. Dodasz przeszklenie i zamienisz ościeżnicę na standardową pełną to U skoczy Ci do 1,7 lub więcej.

A producenci z ciepłymi ościeżnicami z ludzką kwotą za drzwi to KMT i Wikęd. Gerda i ościeżnica "perforowana" to szczerze nie wiem jakie parametry i nie chcę wiedzieć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikęd porównujesz z jaką firmą z PCV? Bo tu już trzeba porównywać nie dość, że parametry to i jeszcze ogólny profil jakościowy producentów. Wikęd sprzedaję, PCV nie więc ciężko będzie mi porównać. Sam zamontowałem u siebie teraz Wikędy do letniaka (raczej domek wypoczynkowy całoroczny), bo wiem że to dobre drzwi w rozsądnej kasie.

 

Do tego opisałaś za mało Twoich wymagań. Budżet do 3000,- i co dalej. Jak rozumiem jest to dom, jest tam jakiś wiatrołap? Z czego zbudowany dom, jakieś docieplenie ścian, jakie ogrzewanie, czy ewentualny wiatrołap jest ogrzewany (jaka temp w zimie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikęd porównujesz z jaką firmą z PCV? Bo tu już trzeba porównywać nie dość, że parametry to i jeszcze ogólny profil jakościowy producentów. Wikęd sprzedaję, PCV nie więc ciężko będzie mi porównać. Sam zamontowałem u siebie teraz Wikędy do letniaka (raczej domek wypoczynkowy całoroczny), bo wiem że to dobre drzwi w rozsądnej kasie.

 

Do tego opisałaś za mało Twoich wymagań. Budżet do 3000,- i co dalej. Jak rozumiem jest to dom, jest tam jakiś wiatrołap? Z czego zbudowany dom, jakieś docieplenie ścian, jakie ogrzewanie, czy ewentualny wiatrołap jest ogrzewany (jaka temp w zimie)?

 

Myślałam o Krispol - pcv ew. Aluplast - ale opinie ma różne...

 

Dom z wiatrołapem z porothermu + 20 cm styro. W wiatrołapie będzie podłogówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...