Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chcesz Wikęd do takiej ściany to polecałbym Ci kupić już na ościeżnicy TERMO. Jaki montaż? Normalnie po Bożemu czy w warstwie ocieplenia?

 

P.S. miał ktoś okazję montować drzwi 2-skrzydłowe w ociepleniu?

 

Montaż chyba po bożemu ... Ale ogólnie to iść w te aluminiowe czy lepiej jednak pcv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witajcie

w końcu nadszedł dzień zamawiania drzwi wejściowych do domku...

 

w tej chwili rozważamy:

-stolpaw

-cal

-porta

 

jakieś plusy i minusy ich znacie? na którego producenta się zdecydować???

 

 

Z tych firm mogę się wypowiedzieć jedynie co do porty. Mam Eco Polar i polecam Ci je jak najbardziej. Solidny kawał drzwi. No i (ku mojemu zaskoczeniu) kolor biały nie brudzi się tak bardzo jak się spodziewałem, a jak pojawi się jakieś "zakurzenie" to łatwo się to zmywa. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) To dwa nicki gadają ze sobą. Ciekawe czy z jednego komputera, czy moze z "aż" z jednego biura? Tym bardziej że nie tylko na tym forum. Miesiącami nie było tu slowa o tym producencie, ale jak sie rozkręcili to fiu fiu ;)

Nie mam nic specjalnie przeciw obecnosci tu producentow (chyba ze wlasciciel forum wymaga np wykupienia płatnego profila). Parę lat temu byłtu Robert Antczak- autor bloga Porty .Sensowny , rzeczowy, pomocny. A i tak zsotał w niektórych miejscach zbanowany, bo jednak uprawiał rekalmę której forum nie nie chciało.

Ps. Ale kłamstw nie cierpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot ludzie małej wiary. To już nie można napisać, co się chce? Mam takie drzwi i jestem zadowolony z nich, więc napisałem o tym. To już wszędzie musi być reklama? Ale jak ma być to jak najbardziej: POLECAM DRZWI PORTA, bo są to bardzo dobre drzwi, sam się przekonuję od paru lat, bo takie posiadam.

A tak marginesie: napisałeś na tym forum 6053 postów. Trochę mnie to zastanawia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamerom mówimy nie :)

 

 

To byłby PR-owski majstersztyk, żeby założyć konto w 2009r, rozmawiać o czyszczeniu dywanów, kuwecie dla kota, itp i nagle, po sześciu latach baz odwiedzania tematyki stolarki przejść do meritum - czyli marketingu szeptanego Porty.

Prawdziwy agent - śpioch.

 

Więc wyluzujcie czasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim roku obserwuję dużo takich niby starych ników ktore raptem się budzą.. 5lat temu rozmawiają o duperelach, a teraz nagle przypomnieli sobie że mają drzwi... i chwalą się tym na każdym forum?

Nie słyszeliście o przejmowaniu nieaktywnych nicków? Admini forum mają narzędzia by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też potrzebuję waszej pomocy.... :)

wymieniam 7miesięczne drzwi drewniane i chce je zmienić na PVC - po analizie rynku myślę nad profilem Brugman AD lub aluplast ideal 4000.

Choć Brugman chyba nowszy, to Idela w ręku wydaje się sensowniejszy.

Profil AD to jakieś 80 kilka mm, a Ideal to ponad 100mm.

 

Coś doradzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada w zamian za informację : co się stało starym drzwiom, że je wymieniasz? Jaka to marka? Bo w tej chwili kladziesz cień na każdych drzwiach drewnianych. By było proporcjonalnie powiem, że - uogólniając - wg mnie PCW jest słabszym materiałem.

O ile drewno jest wrażliwe na wilgoć to PCV na temperaturę. Jeśli już ma być, że zamienił stryjek siekierkę, to raczej niech wybierze aluminium.

 

System nie ma wiele do rzeczy. Ważniejsze będzie jego wykonanie przez producenta - czy użyje odpowiedniej stali, kości łączących itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze starymi, w sumie nowymi.... wykrzywiły się.

w takie łubudu, że strach opowiadać.

nie wiem czy akurat tak trafiło na mnie, czy może to częstsze wpadki - nie chciałbym oczerniać producenta.

drzwi mają 82mm grubości, w środku mają metalowe sztaby wzmacniające, ale mimo to podczas ostatniej kiepskiej zimy miałem mega sopelki przy dolnej uszczelce drzwiowej - drzwi odgięły się na 70cm od spodu drzwi do wewnątrz. przy dwuskrzydłowych zrobił się łuczek po środku i za nic w świecie nie można ich było docisnąć - inna kwestia, że dostawka (ruchoma) wygięła się w drugą stronę - co zdwoiło siłę podmuchów....

 

aluminium.... marzenia można mieć :) ale przy moich potrzebach - 2 szt, z czego jedne 2-skrzydłowe - to koszt na poziomie 20tyś. pytałem... oglądałem.

na takiego maybacha ze świata drzwi mnie na razie nie stać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...