Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A w jaki sposób Wasze drzwi sie otwierają: na zewnątrz czy do wewnątrz ?

Nie do końca moge sie zdecydować: nie jestem tutaj ograniczony brakiem miejsca wewnątrz lub poza

Na pewno otwierane na zewnątrz nie będą narażone na niszczenie progu, czy wpadający śniego do środka.

A jakie są argumenty, by miały sie one otwierac do środka ?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A w jaki sposób Wasze drzwi sie otwierają: na zewnątrz czy do wewnątrz ?

Nie do końca moge sie zdecydować: nie jestem tutaj ograniczony brakiem miejsca wewnątrz lub poza

Na pewno otwierane na zewnątrz nie będą narażone na niszczenie progu, czy wpadający śniego do środka.

A jakie są argumenty, by miały sie one otwierac do środka ?

 

Andrzej

Zwolennicy drzwi otwieranych do środka mówią, że pomiędzy uszczelkę a ramę nie wpadnie woda która by mogła zimą zamarznąć...

 

W praktyce - zwykle pytam klientów dlaczego do wewnątrz (bo u mnie 98% to drzwi otwierane na zewątrz) - wynika to ze uwarunkowań kulturowych - na moją "sondę" Panie Domu mówią że nie wyobrażają sobie wypychać gości otwieranymi drzwiami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dobija fakt, że za drzwi o wyglądzie " nowoczesnym" gładkie w kolorze z RAL z małą szybą muszę zapłacić min 5 tyś. - tym sposobem porzegnałam się z drzwiani które bardzo mi się podobały, bo w podstawowej wersji kosztowały 8 tyś.

 

Dodam tylko, że u tego samego producenta, konstrukcja drzwi identyczna, identyczne zamki, przeszklenia, wkładki, tylko z przetłoczeniami - koszt drzwi 3,5 - 4 tyś.

 

DLACZEGO ....... aaaaaaaaaaaaa.......!!!!

 

I tak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia a jaki to jest twój producent bo tego nie napisałeś a jestem ciekawy jaka firma ma taki współczynnik. Co do otwierania na zewnątrz i do środka to tak jak pisałem gdzieś indziej to zależy raczej od regionu na Mazowszu są otwierane częściej na zewnątrz bo do środka nie trzeba, a szkoda marnować miejsce, w górach gdyby ktoś tak zamontował drzwi to po opadach śniegu nie wyszedłby z domu dlatego tam w większości przypadków drzwi otwierają się do środka. jak zamawiam CAL-a czy Portę muszę zaznaczyć jak są otwierają i wtedy pojawia się okapnik,lub nie zależy od otwierania. Co do samego zaciekania deszczu czy śniegu jest to jakiś argument.Jeśli o wypełnienie w kasetonach to zgadzam się z Finlandią styropian czy pianka jest lepsza od listewek z drewna cieplejsza i nie podlega tak dużej korozji jak drzewo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja absolutnie nie napisałem że drzwi wypełnione styropianem są cieplejsze!.

Sam styropian jako materiał jest ok, ale trzeba go jeszcze dobrze - szczelnie poukładać. A nie wierzę że ocieplenie drzwi styropianem w środku jest tak idealnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to chodzą po głowie Adeco Oknoplastu ale nie wiem jak PCV się sprawdza.

 

Sprawdzaja sie bardzo dobrze. mam juz je 3 lata i uwazam ze to najlepsze rozwiazanie jezeli chodzi o drzwi wejsciowe do domu.

Niestety drewno jest drewnem i jego wlasciwosci nie zmienisz wczesniej czy pozniej jakies problemy na pewno sie pojawia.

 

Panel Adecco naprawde bardzo dobrze imituje drewno i trzeba sie bardzo dobrze przygladac zeby zobaczyc ze to PCV.

U mnie rama akurat jest z OknoPlusa a nie Oknoplastu przewazylo to ze wczesniej mialem juz okna tej firmy, zostalem dobrze obsluzony przez miejscoweg sprzedawce a i cena byla tez nizsza :)

 

Takze spokojnie polecam ten uklad panel adecco + Oknoplus/Oknoplast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to chodzą po głowie Adeco Oknoplastu ale nie wiem jak PCV się sprawdza.

 

Sprawdzaja sie bardzo dobrze. mam juz je 3 lata i uwazam ze to najlepsze rozwiazanie jezeli chodzi o drzwi wejsciowe do domu.

Niestety drewno jest drewnem i jego wlasciwosci nie zmienisz wczesniej czy pozniej jakies problemy na pewno sie pojawia.

Panel Adecco naprawde bardzo dobrze imituje drewno i trzeba sie bardzo dobrze przygladac zeby zobaczyc ze to PCV.

U mnie rama akurat jest z OknoPlusa a nie Oknoplastu przewazylo to ze wczesniej mialem juz okna tej firmy, zostalem dobrze obsluzony przez miejscoweg sprzedawce a i cena byla tez nizsza :)

 

Takze spokojnie polecam ten uklad panel adecco + Oknoplus/Oknoplast :)

 

Są stare i bardzo stare domy ze starymi i bardzo starymi drzwiami drewnianymi, które nie sprawiają problemów, mimo, że są drewniane :o

Wydaje mi się, że problemy nie są skutkiem zastosowanego materiału, ale raczej sposobu czy jakości wykonania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Niestety drewno jest drewnem i jego wlasciwosci nie zmienisz wczesniej czy pozniej jakies problemy na pewno sie pojawia...

 

Niestety PCV jest PCV i jego właściwości nie zmienisz, wcześniej czy później jakieś problemy na pewno się pojawią.

:D

HAHAHA

bardzo trafnie ujęte! gratuluję poczucia humoru :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie - czy producenci drzwi ( ci oczywiście uznani a nie domorośli stolarze) dają gwarancję na swoje drzwi?

Ja zamontowałam 8 par drzwi - w tym Wisniowski ,KMT, Agmar i od nikogo nie mam gwarancji - czy to tak ma być .CZy powinnam się upominać o karty gwarancyjne u sprzedawcy?

Nie wiem jak Agmar (bo nie sprzedawałem tej firmy ) ale pozostali dają karty gwarancyjne. Może nie są to piękne książeczki, ale są przy produktach - niestety, zwykle montażyści wyrzucają je z opakowaniami.

Z tym że tu nie ma po czym płakać - te karty mówią: 12 miesiący gwarancji" a każdy świadomy wie, ze z fakturą zakupy jest to 24 miesiące..

 

Ale w przypadku Urzędowskiego powinna być - i upomnij się (jak już te drzwi przyjadą :( ) - tam jest gwarancja na 3 lata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klient nie posiada karty gwarancyjnej to formalnie nie posiada gwarancji na wyrób (nie została zawarta umowa gwarancyjna). Pozostaje jedynie 24 miesięczna odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru z umową. Gwarancję warto mieć bo czasem jej warunki są korzystniejsze niż sama odpowiedzialność sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przewidziane około 3000 na kompletne drzwi zewnętrzne (z wkładkami, montażem itp.) i nie wiem czy pchać się w jakieś tanie drewniany, czy lepiej kupić porządne stalowe.

Z czego wynika tak mała popularność drzwi stalowych na tym forum? Chodzi tylko o estetykę, czy są jeszcze jakieś inne czynniki, które stawiają drzwi stalowe w złym świetle w porównaniu do drewnianych?

 

Z drewnianych podoba mi się kilka modeli z firmy Węgrzyn, coś fajnego też by się wybrało z oferty AFB, ale to wszystko jest trochę za drogie (musiałbym dołożyć minimum 500 zł i wydać w sumie 3500 zł). No i nie wiem czy takie drzwi (Węgrzyn, AFB) są na tyle porządne, że nie będzie się z nimi nic działo za kilka lat? Obecnie mam w domu, w którym mieszkam drzwi drewniane, które tak się wypaczają podczas mrozu, że nie idzie ich zamknąć...

 

Alternatywnie myślę o drzwiach stalowych... Na żywo widziałem tylko KMT i nie zachwyciły mnie. Piszecie tutaj, że Juwenty są fajne, ale nie wiem czy gdzieś w Krakowie uda mi się je kupić. O Gerdach są niezbyt pochlebne opinie. Jakie inne stalowe warto jeszcze sprawdzić?

 

Dzięki wielkie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...