Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BARDZO PROSZĘ O POMOC W WALCE Z KUNĄ


Dalia

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc lub radę. Pod dachem mojego domu od kilku lat mieszka prawdopodobnie kuna leśna. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale ostatnio jej lokatorstwo stało się bardzo uciążliwe. Przeszkadzają mi odgłosy jej pazurów na moim sufice wykończynym z płyt z gipsowo -kartonowych. Wchodzi pod skosy, ostatnio zauważyłam podejrzaną plamę na suficie, która powstała prawdopodobnie na skutek oddawania przez nią moczu, bo wydaje mi się , że jest mokra. Aż boje sie pomyślec o znieszczeniach jakie mogła poczynić . Wchodzi prawdopodobnie dziurą w niedokładnie wyknanym (jak z tego wynika) dachu.

Zupełnie nie mam pomysłu co z nią zrobić, jak ją złapać (a może JE, bo byc moze są 2 )? Przecież nie moge pozwolić sobie na rozbiórke całego dachu. Błagam pomóżcie mi. Zrozpaczona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie piszesz o kunie domowej - to ona gości w zabudowaniach ludzkich kuna lesna unika kontaktu z nami.

Pewnie nie będzie to dla Ciebie pocieszeniem bo kuna domowa jest pod ochroną gatunkową. Pocieszeniem natomiast jest to, że ta plama raczej nie jest plamą po moczu kuny, gdyż kuny zawsze oddają mocz i kał przed wejściem do swoich kryjówek, potym mysliwi mogą łatwo zlokalizować, gdzie kuna ma gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się polubić ? Takie ładne stworzonko...

Prozmawiaj z leśnikiem lub weterynarzem, może jest jakiś zapach którego kuna nie toleruje.

Wydaje mi się też, że Adam Wajrak - dziennikarz GW miał sporo doświadczeń z kunami, może uda Ci się z nim, za pośrednictwem Wyborczej, skontaktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years później...
  • 5 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...