Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejniki Kotły Instalacje 100%


Recommended Posts

A ja chciałabym, aby Pan Rafał skończył moją kotłownię i uruchomił c.o., bo umówieni byliśmy na koniec września (pieniądze dostał we wrześniu), a ja mam dalej zimno w domu. Żadnych tłumaczeń juz nie uznaję, ostateczny termin minął 1.12 2005 r. (były też w październiku i listopadzie) :evil: :evil: :evil:

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

chciałabym się dowiedzieć jakie ogrzewanie gaz(z butli) czy cosik innego (ecogroszek) zastosować dla domu jednorodzinnego bez piwnic. Na parterze 94m w tym podłogówki ok60m i dwa pokoje z kaloryferami, a piętro ... sama nie wiem tam są 4 pokoje i 2 łazienki. POw. zabudowy 118m, pow. użytkowa 170m, kubatura 800m sześciennych, wysokość bud. 6m.

Jakie koszta orientacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałabym się dowiedzieć jakie ogrzewanie gaz(z butli) czy cosik innego (ecogroszek) zastosować dla domu jednorodzinnego bez piwnic. Na parterze 94m w tym podłogówki ok60m i dwa pokoje z kaloryferami, a piętro ... sama nie wiem tam są 4 pokoje i 2 łazienki. POw. zabudowy 118m, pow. użytkowa 170m, kubatura 800m sześciennych, wysokość bud. 6m.

Jakie koszta orientacyjne?

instlacja w domu bez względu na rodzaj paliwa jest taka sama

 

co do kotłowni tu juz bedzie inaczej

 

piszesz ze nie masz gazu - szkoda :(

 

co do butli to wszelka papierologia + comiesięczna dzierzawa za zbiornik + opłaty za gaz w tej chwili juz rozliczane miesięcznie

plusy możliwośc komfort eksploatacji jak i duża możliwośc zasterowania układu grzewczego

olej jak powyżej tylko brak paperologi ale dodatkowe miejc=sce na zbiornik w pomieszzeniu

 

eco groszek - TANI w eksploatacji

miejce na kocioł + miejsce na wegiel

 

dobrym rozwiązaniem jest kocioł na PB z możliwościa puzniejszego przezbrojenia na Gaz ziemny

 

a koszty ..... tego nie można powoiedzieć tak na chybił trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Panie Rafale

Będę wdzięczny jeśli Pan również udzieli mi rady.

Mój dom ma ok. 120 m2 i w najbliższym czasie stanę przed zadaniem wyboru kotła gazowego. Jestem zdecydowany na kupno kotła dwufunkcyjnego, ale za bardzo nie wiem co mam wybrać. Hydraulik, który rozprowadzał u mnie instalacje namawia mnie na zakup pieca firmy Buderus. Głównym argumentem za jest bliskość serwisu.

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obyś nie miał najbliżej do serwisu jakiejś firmy"X" :wink:

 

wybór ze względu na bliskośc serwisu to brednia

 

widze ze nie masz możliwości na zamontowanie kotła z zasobnikiem wiec pozostaje 2F

buderus to dobra firma i pewnie bedziesz z niej zadowolony

 

możesz także zainteresować sie

- vaillant vui 282

- viessmann vitopend 222

 

koniecznie w wersji z zamkniętom komorą spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale,

Dziękuje za odpowiedz.

Mam jeszcze pytanie - czy to prawda że w małym domu nie warto instalować kotłów kondensacyjnych ponieważ ich wydajność i tak pogarsza się po 2-3 latach (słyszałem gdzieś taką opinię) i poza tym wyższy koszt ich zakupów nie zwraca się (w porównaniu z kotłami tradycyjnymi)?

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale,

Dziękuje za odpowiedz.

Mam jeszcze pytanie - czy to prawda że w małym domu nie warto instalować kotłów kondensacyjnych ponieważ ich wydajność i tak pogarsza się po 2-3 latach (słyszałem gdzieś taką opinię) i poza tym wyższy koszt ich zakupów nie zwraca się (w porównaniu z kotłami tradycyjnymi)?

pozdrawiam

Darek

 

przy kotłach kondensacyjnych nalezy doliczyć także zysk jaki generuje nam zamknieta komora spalania (nie ma wychłodzenia pomieszczenia w którym znajduje się kocioł )

 

tak więc należałoby kondensata porównywać z kotłem Turbo i tu już ta róznica nam się zmniejsza

 

2-3 letni kocioł poprawnie zainstalowany (pomieszczenie ,komin) w 99% jest jak z kartonu

 

to nie kotły olejowe bądz weglowe gdzie wraz ze wzrostem gr.sadzy spada sprawność

 

a teraz dla przykładu

kocioł kondensacyjny 2F 5500zł

pakiet kocioł kon + zasobnik 120L 7000zł

 

 

sterowanie pogodowe w cenie kotła!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz i jeszcze mam pytania:

"kocioł kondensacyjny 2F 5500zł " - a jakiej firmy jest to kocioł i jaki model?

- Czy to prawda że części do kondensatów są o wiele droższe niż do kotłów zwykłych?

 

 

elementy zużywalne są na porównywalnym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...