Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejniki Kotły Instalacje 100%


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Bardzo prosze o rade w doborze kotla gazowego do domku parterowego z poddaszem uzytkowym. W sumie 150m pow uzytkowej + garaz 2-u stanowiskowy. Caly dol + lazienki na poddaszu w podlogowce.

Prosze o rade typu jaki kociol polecasz i jaki bylby koszt calej instalacji ( oczywiscie lacznie z montazem ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Bardzo prosze o wycene kotla Vaillant ecoTEC 246 wrazz zasobnikiem i innym niezbednym osprzetem.

 

Oto dodatkowe informacje:

- dom z poddaszem uzytkowym

- calkowita powierzchnia domu ok 220 m2 (projekt: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/agnieszka.html)

- kubatura ok 860 m3

- 3 lazienki (2 prysznice normalne, 1 prysznic z maszazem + wanna z masazem)

- liczba osob 4-5

- ok 30% ogrzewanie podlogowe

 

Pozdrawiam,

PJJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: w domu, który ma kilkuletnie już ogrzewanie podłogowe w salonie, chciałbym zamontować kominek...

 

Piec gazowy Viessmana, ogrzewanie wodne.

 

Czy kominek mogę postawić na ogrzewaniu? Czy ogrzewanie mogę jakoœ częœciowo "wycofać" spod kominka?

 

Czy nie ma raczej co myœleć o kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ponowię pytanie:

 

w domu, który ma kilkuletnie już ogrzewanie podłogowe w salonie, chciałbym zamontować kominek...

 

Piec gazowy Viessmana, ogrzewanie wodne.

 

Czy kominek mogę postawić na ogrzewaniu? Czy ogrzewanie mogę jakoœ częœciowo "wycofać" spod kominka?

 

Czy nie ma raczej co myœleć o kominku?

 

Piec ma zamontowany czujnik pogodowy, nie ma żadnego czujnika temperatury w mieszkaniu. Czy mogę domontować jakieœ czujniki, czy coœ innego, co sprawi, że kominek obniży mi koszty ogrzewania, czy będzie tu tylko ozdobš??

 

Pozdrawiam

BM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ponowię pytanie:

 

w domu, który ma kilkuletnie już ogrzewanie podłogowe w salonie, chciałbym zamontować kominek...

 

Piec gazowy Viessmana, ogrzewanie wodne.

 

Czy kominek mogę postawić na ogrzewaniu? Czy ogrzewanie mogę jakoœ częœciowo "wycofać" spod kominka?

 

Czy nie ma raczej co myœleć o kominku?

 

Piec ma zamontowany czujnik pogodowy, nie ma żadnego czujnika temperatury w mieszkaniu. Czy mogę domontować jakieœ czujniki, czy coœ innego, co sprawi, że kominek obniży mi koszty ogrzewania, czy będzie tu tylko ozdobš??

 

Pozdrawiam

BM

kominek możesz montować ( jaki kominek z płaszczem wodnym czy powietrzny?)

co do wyciagania rur to z pewnościa nie ma sensu raczej mozesz podłożyć pod kominek jakąś płyte izolacyjną

 

jaki rodzaj pieca i jaki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="rafslusarczyk

kominek możesz montować ( jaki kominek z płaszczem wodnym czy powietrzny?)

co do wyciagania rur to z pewnościa nie ma sensu raczej mozesz podłożyć pod kominek jakąś płyte izolacyjną

 

jaki rodzaj pieca i jaki sterownik?

 

Kominek miałem na myœli bez płaszcza. Zastanawiałem się na ile jest sens rozprowadzać powietrze (2 kontygnacje nad kominkiem - wówczas puœciłbym ciepło głownie na poddasze, a poziom z sypialniami ogrzewałbym nadal piecem) - to znaczy nie chciałbym dogrzewać pomieszczeń jeœli nie przyniesie to zmniejszenia zużycia gazu - doprowadziłbym jedynie do przegrzania kilku pomieszczeń bez żadnych oszczędnoœci.

 

Nie wiem dokładnie jaki piec i jaki czujnik. Dom będę miał "dla siebie" dopiero za półtora miesišca - do tego czasu chciałem przemyœleć co chcę zrobić.

 

Z tym kominkiem to zastanawiam się też pod kštem ciężaru: czy nie przyniecie/połamie mi instalacji......

Izolacja miałby jak rozumiem chronić rurki przed nagrzanym paleniskiem, a nie odwrotnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam i proszę o poradę dla laika:

 

Buduję domek z poddaszem użytkowym, 202m2 pow. cał. z dwustanowiskowym garażem / 172 m2 użytkowej (134 m2 bez gar.)

Poroterm25 + styrop. 14.

Chciałbym mieć podłogówkę na połowie parteru, grzejniki zwykłe na drugiej połowie parteru (deski) i poddaszu oraz dodatkowo dwa duże grzejniki wannowe pod drzwiami balkonowymi (2 x 2,7).

Rodzina 2+2, 2 łazienki - chyba z ogrzewaniem elektrycznym podłogowym, pomocniczo planuję także kominek z DGP

 

Jaki typ pieca mam kupić żeby to wszystko dobrze współdziałało?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...