Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja rowniez nie zrezygnowalabym z okien dachowych. Obecny stan surowy mamy bez okien dachowych, zeby przypadkiem nie dostaly "nóg", nim zabierzemy się za resztę prac.

I chodząc po pokojach na poddaszu stwierdzam, że jest zbyt ciemno bez nich. Zbyt ciemno na czytanie książek, odrabianie lekcji przy biurku i na wszystkie czynnosci zwiazane z potrzebą dobrego oświetlenia. Jeśli pokoje miałyby służyć wyłącznie do spania, to może bym nie nalegała na dachowe okna. Ale w nich będą mieszkać dzieci, a one potrzebują światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasz skasowaliście okna w salonie na tylnej elewacji?

 

 

 

Tak zrezygnowaliśmy ponieważ jak pisałem mamy wielkie drzwi balkonowe

na taras (szerokość 4,5m a wysokość 2,4m)

A do tego w salonie jeszcze jest jedno okno (nie małe 1,8 na 1,7) koło wejścia do kuchni.

I jeszcze mamy dwa przejścia - jedno do kuchni 1,3m oraz na korytarz 1,5m.

Więc stwierdziliśmy że okno na tylnej elewacji nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy ktoś z Was rezygnował z okien dachowych w pokojach z balkonowymi oknami na górze, w wersji groszek 2. Jeśli tak to czy jest tam wystarczająco jasno. Ja zamierzam z nich zrezygnować ale nie jestem do końca pewna, jakie są Wasze opinie?

 

Ja zrezygnowałam ze wszystkich dachowych i to była bardzo dobra decyzja...

Jest dostatecznie jasno nawet w sypialni bez balkonu.

 

Ja zrezygnowałem w pokojach, gdzie mam okna balkonowe 180x210 i jest ok. W sypialni (północna strona) jest okno 150x120 i jest trochę ciemno. Ale to sypialnia więc ok.

 

pytanie do "mjakob" : piekna dachówka, czy to kasztan koramic??? A jaki masz kolor widocznych elementów krokwi, wygląda jak mahoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.zapewne juz dawno rozwiazany macie ten problem - z odpowietrzeniem kanalizacji.ja dalem dodadkowe dwa kominki wentylacyjne.nie wychodza poza kalenice i chyba beda sie sprawdzac.jest to koszt 500zl. - dwa kominki went.ja tez nic nie znalazlem odnosnie tego w projekcie.

 

Mam pytanie zwłaszcza do budujących groszka 2 lub podstawowego groszka bez garażu.

 

Chodzi o wyprowadzenie odpowietrzenia kanalizacji na dach. Mam wrażenie, że w projekcie jest to pominięte w rzucie dachu. Od strony kotłowni wychodzi dwa kominki wentylacyjne - jeden od wentylacji garażu, drugi od garderoby na górze. Wentylacja pionu kanalizacyjnego wychodziła by bardzo blisko tego miejsca i zastanawiam się gdzie ją wyprowadzić. Wiele osób twierdzi, że nie powinno to być blisko pionów wentylacyjnych i że powinno być wyprowadzone powyżej kalenicy. Jak macie to u siebie? Podobnie wygląda sytuacja z drugim pionem "nad kuchnią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy okna z firmy Oknoplast - profil platinium. orzech z dwoch stron.

okna prezentuja sie bardzo dobrze,ale montarz byl staszny - musialem reklamowac kilka okien 2 razy,bo montarzysci +transport uszkadzali - robili widoczne rysy.z reklamacja nie bylo problemu.jak zbito szybe tez b.szybko ja wymienili.

maja dobre promocje.

dobra rada:

byc przy montarzu

dobrze obejhdzec okna po montarzu

i w razie'w'robic zdjecia.

 

Witam:)

Mam pytanie właśnie rozglądamy się za oknami i pytanie do tych którzy juz maja okna w domku jakiej firmy wybraliście i na jakich profilach aha i czy białe czy kolor????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanie właśnie rozglądamy się za oknami i pytanie do tych którzy juz maja okna w domku jakiej firmy wybraliście i na jakich profilach aha i czy białe czy kolor????

pozdrawiam

 

My w Groszku 3 mamy okna Avante z szerokimi profilami z zestawem 3 szybowym. Trochę ciężkie ale nie czuje się tego przy otwieraniu i zamykaniu. Zawiasy są schowane w profilach i obustronnie złoty dąb. Parapety wewnętrzne daliśmy też dębowe - na złoto a zewnętrzne - tu zdecydowaliśmy się na blaszane i też złoty dąb. Trochę dużo tego złotego dębu więc podłogi i schody będą z jesionu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za odpowiedzi bo już sami nic z tego nie wiemy kazda firma chwali swoje i tyle się osłuchaliśmy o tych profilach ze glowa boli a ktore tak naprawdę dobre ciężko powiedzieć:( no ale ostatecznie okna juz zamówione i za 2-3 tygodnie maja byc!!!

zamówiliśmy orzech jednostronne i maja takie zaokrąglone kształty u nich mi sie podobały a jakie przyjdą się okaże!

aha na profilach KBE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w szczególności chyba do Agi i Bartka o powierzchnię tynków (ściany i sufity). W przyszłym tygodniu wchodzą do nas tynkarze i mają mierzyć. Ciekawi jesteśmy ile Wam wyliczyli takiej powierzchni do tynkowania? My jesteśmy bardzo daleko od naszej budowy i nie możemy sobie sami teraz pomierzyć, żeby sobie sprawdzić :( Z góry dziękujemy za odpowiedź :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tynkarze skończyli, tynki zrobione są rewelacyjnie. U nas tynkowali zarówno dom i garaż. W sumie wyliczyli nam 492m tynkowania ale łącznie z garażem 6m na 6m, więc jednoznacznie nie jestem w stanie powiedzieć ile wyszło za sam dom. U nas cena za metr z materiałem wyniosła 22,5 PLN/ metr. Z tynków jesteśmy zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trwają prace związane z instalacją CO. Jednocześnie robimy wylewkę w garażu. W przyszłym tygodniu zamawiamy styropian, który będzie można schować do garażu właśnie. Pod koniec przyszłego tygodnia pewnie zaczniemy ocieplenie zewnętrzne, jeszcze wylewki w domu i chyba na ten rok skończymy. Niech to wszystko schnie. Ewentualnie zrobimy w zimie kominek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...