Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Aga i Bartek - jeszcze jedno pytanie odnośnie okien.

Czy mozecie mi podać wymiary okien na poddaszu wychodzacych na balkon.Widzę,że zrobiliście w obu pokojach jedne drzwi balkonowe ( 86 cm?) i przylegające do nich okienko( 64cm ?). Myslę, aby zrobić tak samo , tylko mialam wątpliwości czy to okienko nie jest za wąskie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

adammonika

Czy dobrze widzę że nie macie kominków wentylacyjnych ?

olka23a

Prawdę powiedziawszy do takiego rozwiązania namówił nas wykonawca. Nie chcieliśmy robić ściany jedno warstwowej ale chcieliśmy mieć gruby mur wiec wybraliśmy 30 cm, a co do styropianu to im więcej tym lepiej wiec padło na 12 cm.

U nas ocieplenie zakończone. Tynk kolorowy będziemy robić na wiosnę. Teraz czekamy na kominek. Jak tynki i wylewki obeschnął to zabieramy sie za poddasze i ocieplenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... Po tak długim czasie zostaliśmy wywołani do odpowiedzi ;-) Od czasu do czasu wchodzimy na nasze forum i czytamy co nowego u "Groszkowych Przyjaciół". Witamy wszystkich!

 

Reniakoz tak, mamy taki wymiar okien w 2 pokojach. Teraz żałujemy, że nie zrobiliśmy szerszych - łącznie 180 cm. Byłoby znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie widać na waszym dachu kominków wentylacyjnych. przynajmniej na załączonych zdjęciach

 

Są 2 kominy w których to:

1. komin nr 1 ten od wejścia ma 2 kanały wentylacyjne + jeden spalinowy

2. komin od strony tarasu 2 kanały wentylacyjne.

Z komina nr 1 jest wentylowana kotłownia ,kuchnia i łazienka na górze

Z komina nr 2 pralnia, sypialnia.

 

Pokoje na poddaszu są (mają) być wentylowane otworami wentylacyjnymi w suficie i odprowadzone do szczytów dachu. Jak ktoś sięprzyjrzy zobaczy w szczycie otwory właśnie do tego celu. No i łazienka na dole wentylacja wymuszona do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycenę z Oknoplast Kraków na okna "Platinium" ze szprosami i w obustronnym kolorze -na około 23 000 zł z montażem .

W tym : 2 okna tarasowe i 3 okna balkonowe na poddaszu + 3 okna w piwnicy, okno półokrągłe , 4 okna ( gabinet 2 , salon 1 , kuchnia 1 )+ 1 okno na klatce schodowej i 1 w garderobie na parterze .

Widzę, teraz że to bardzo drogo, ale ten profil "platinium i szprosy kosztują swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Groszkowców, którzy maja dachówkę Roben Kasztan. Jaki kolor podbitki i kolor okien kupowaliście do tej dachówki. Napiszcie też nazwy producentów, bo ten sam kolor jest zupełnie inny u różnych producentów. Z góry wielkie dzięki :)

 

Jesli chodzi o okna to będę miała wyceny i w przyszłym tygodniu się wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

my mamy okna na profilu KBE jednostronnie oklejane i z montażem wyszło nas 6000 tysięcy a okna sa naprawdę śliczne!!!

Aszprosy swoja droga trochę kosztują bo tez sie interesowałam nimi i jedna mała krateczka ktorych w jednym oknie jest okolo 4-6 kosztuje 17 zlotych wiec my zrezygnowaliśmy.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o oknach;) czekam jeszcze na koelejne informacje jeśli ktos zechce sie podzielić. My tym tematem zamierzamy się zająć w przyszłym roku latem...ale póki co robię rozeznanie w terenie. szczerze jestem zaskoczona cenami... myślałam że conajmniej 30 tys musimy mieć na cały dom... a to ceny niektórych z Was mnie powaliły- do 10 tys;) super;)

a jak to jest z tymi wycenami robionymi przez firmy- jak to wygląda ile kosztuje taka wycena- bo chyba nie robią tego za darmo? - może głupie pytanie ale jestem zielona w tym temacie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...