Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

cysiekhh ja podzielam opinię adamamoniki, choć przyznam szczerze też się nad tym zastanawiałam. Ale przewazyły argumenty, że jest to salon (a nie jak w moim dotychczasowym blokowym salonie: salon, jadalnia, sypialnia i ...graciarnia). Być może zastanowiłabym się nad zmieniejszeniem ich do szer 150 cm, ale sam fakt, że są balkonowe dodaje salonowi uroku i przestrzeni, a argument że ucieka ciepło moim zdaniem jest nietrafione, to już nie te czasy, nie te okna. Ja u siebie zrobiłam na parterze balkonowe na 180, a w kuchni, jadalni, salonie przy kominku oraz małym pokoju wszystkie po 150 cm. Dom wygląda przez to b.proporcjonalnie. No ale to rzecz gustu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My w salonie mamy jedno duże okno przesuwane i salon wygląda super a przy okazji jest bardziej ustawny.Pozdrawiam

 

Witam,

my również zdecydowaliśmy się na połączenie drzwi tarasowych w jedno przesuwne.

W tej chwili jak widać poniżej jest ono ogromne (449 cm na 259cm).

Nie wiem czy nie przesadziliśmy:) Ale zawsze możemy je troszkę zwęzić wiosną,

przed zamówieniem okien. Chcemy założyc rolety zewnętrzne nadstawne

ale nie wiem czy takie wielkie dorwiemy.

Zostawiliśmy jeszcze te jedno okno przy kuchni a te przy kominku zlikwidowaliśmy.

 

"anulawasz" - jaki wymiar macie tego okienka? czy obie części się przesuwają?

Ile to kosztuje :( i gdzie je zamawialiście?

 

http://images40.fotosik.pl/230/157c828634902c97m.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/157c828634902c97.html

 

Pozdrawiam.

P.S. Właśnie zaczynamy kłaść dachówkę, CREATON MZ3 winna czerwień glazurowana - cudeńko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem napewno to gdzies jest napisane ale czytalem i nigdzie nie znalazlem moze i przeoczyłem ale mam pytanie dla tych którzy budowali dom w groszku z garażem dwustanoiwskowym ile potrzeba bloczków fundamentowych, stali i supereksu 24? z gory dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich budujących i mieszkających w groszku.

 

Wprowadziłem się do Groszka jesienią i obecnie mam taki problem - zgodnie z projektem pod oknami połaciowymi nie przewidziano grzejników. Znajomy wyczytał nawet, że jeśli pod oknami Veluxa nie został zainstalowany grzejnik to może to być podstawą utraty gwarancji na okno. Ja oczywiście nie mam grzejnika (zgodnie z projektem) i podczas mrozów na oknach pojawił mi się w dolnej części w rogach lód. Poczytałem trochę i sam nie wiem co jest tego przyczyną - zła wentylacja (mam okna Fakro z wentylacją na górze którą przy minus 10 stopniach zamknąłem), złe zamontowanie (osadzenie) okna, brak grzejnika. Czy ktoś miał już podobny problem i jak go rozwiązał. Szkoda mi okien a roztapiający się lód spływa sobie po ścianie i nie wygląda to za fajnie - pewne malowanie na wiosnę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...