Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Ja również witam serdecznie wszystkich "groszkowców"! Rok temu mocno wpadł mi w oko "dom w groszku 2", ale po przemyśleniach stwierdziłam, że za duży i za drogi. Przez rok poszukiwaliśmy intensywnie projektu w sam raz dla naszej czteroosobowej rodzinki. Wreszcie znaleźliśmy i... zamówiłam tydzień temu projekt W 21-12b, ale na szczęście nie zapłaciłam. Po dokładnych obliczeniach okazało się, że wcale nasz "pierwszy strzał" nie jest taki duży na jaki wygląda. Diabeł tkwi w szczegółach :). We wtorek mąż pojechał i kupił "dom w groszku 2" lustrzane odbicie:D. Klamka zapadła! Chętnie przyłączyłabym się do odwiedzin i oględzin, najchętniej w Małopolsce. Jesteśmy z Krakowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My budujemy groszka 2 w Krakowie, właśnie jesteśmy na etapie wykańczania. panowie kładą płytki w łazienkach, kominkowy kończy kominek, i jeszcze ocieplamy z zewnątrz, Jak znajdę trochę czasu to wrzucę nowe zdjęcia bo dawno tego nie robiłam, ale ostatnio spędzam czas pomiędzy praca a sklepami budowlanymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Groszkowców,

Po dłuuugiej walce z najróżniejszymi projektami w końcu stanęło na Dom w Groszku G2. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła z Wami dzielić się radościami i smutkami związanymi z budową. Po zdjęciach widzę, że domek jest super! Jednak mam pytanie,. Czy ktoś buduje w okolicy WROCŁAWIA, OPOLA, CZĘSTOCHOWY? Bardzo chciałabym obejrzeć domek na żywo. Oczywiście jeśli troszkę dalej to też proszę o informację . Obiecuję krótką wizytę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Groszkowców,

Po dłuuugiej walce z najróżniejszymi projektami w końcu stanęło na Dom w Groszku G2. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła z Wami dzielić się radościami i smutkami związanymi z budową. Po zdjęciach widzę, że domek jest super! Jednak mam pytanie,. Czy ktoś buduje w okolicy WROCŁAWIA, OPOLA, CZĘSTOCHOWY? Bardzo chciałabym obejrzeć domek na żywo. Oczywiście jeśli troszkę dalej to też proszę o informację . Obiecuję krótką wizytę:)

 

my budujemy groszka G2 w Krakowie, jesteśmy na etapie wykańczania więc jeśli będziecie w okolicach to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam, chciałabym wezwac do odpowiedzi Basię i Sławka, ewentualnie osoby znające się na schodach bejcowanych. Basiu z Waszego albumu wynika że macie schody dębowe, ale maja one piękny kolor typowy dla merbau czy mahonia afrykańskiego. Czy te schody są bejcowane dla uzyskania takiego koloru. Jak to sie sprawdza w użytkowaniu, mnie stolarz przestrzega przed takim rozwiązaniem, a cena schodów z merbau który ma naturalnie taki kolor jaki chciałabym uzyskać przyprawia o zawrot głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Groszkowych Przyjaciół" po dłuuugim czasie!

 

STEFANY już 2 lata użytkujemy schody bejcowane i ich kolor się nie zmienia. Mamy małe dziecko, więc zdążyły już "dostać w kość". Ostrzegam jednam przed tym, że na ciemnych schodach dużo bardziej widać kurz i zabrudzenia. Na naturalnym dębie ten problem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mjakob wrzuć zatem fotkę tego rusticala jeśli już masz :)

 

Ostatnie zdjęcia w dzienniku - dopiero początek. Schody będą jeszcze lakierowane i lekko pociemnieją (bynajmniej stolarz tak twierdzi :-)).

Jak będzie gotowe to wstawię zdjęcia (w przyszłym tyg.)

Edytowane przez mjakob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, my właśnie zdecydowalismy się na projekt domku w groszku 3 - ale bez garażu. Mamy dość długą działkę więc napewno postawimy garaż dwustanowiskowy ale wolnostojący. Czy ktoś mógły przesłać nam zdjęcia domku? Chętnie obejrzelibyśmy go w realu- jesteśmy z okolić Tychów ale dojazd nie gra roli :-)).

Podaję adres: [email protected]. Będę wdzięczna za odpowiedź

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjakob no no fajnie Ci te schody wyszły :) Ja się zastanawiam nad połączeniem drewna z nierdzewką, stopnie w drewnie a barierka drewniana z nierdzewnymi prętami. Tyle że takie połączenia widziałam w zasadzie w kolorach raczej egzotycznych. Spotkałeś się z czym takim w dębie? A wymiary schodów to masz takie jak inni 17x26 i spocznik 90-tka lub 100-tak, czy inne ?

Onuszek lecicie z robotą:) gdzie nabyłaś takie piękne dekoracje kontaktu w sypialni? Będę wpadać do albumu bo jestem na etapie inspiracji łazienkowych :) A kiedy planujesz przeprowadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...