Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

U nas murarze na razie skończyli pracę. Teraz kolej na cieślę.

 

Mam dość pilne pytanie do osób, które mają okna 150x150 (takie jak w projekcie) plastikowe, jednostronnie oklejane, jednoskrzydłowe z zamontowanymi roletami. Czy nie mówili Wam przy zakupie, że takie jednoskrzydłowe są za duże? Czy musieli je jakoś specjalnie wzmacniać? Jakiej produkcji okna macie (jakie profile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć

dawno tu nie zaglądałam:)

również mam pytanie o tzw. "zetkę" w kotłowni, czy ją robiliście? przecież tam jest kanal wentylacyjny, więc czy jeszcze ona jest potrzebna?

dzięki za info

 

Co do okien to nam w piątek wstawiali:)

Mamy oknoplast kraków, ale te okna 150/150 mamy podzielone, cała szyba (nie przedzielona) jest tylko w oknie 120/150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjakob na te tematy wypowie się za kilka dni mój mąż.

 

AlaWaldek wnęka za kominkiem jest wystarczająca nawet na duży telewizor. Nie jest tam też za gorąco.

 

A tak w ogóle to POLECAMY KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM! To rewelacja! Myślę, że wystarczyłby nawet za jedyne ogrzewanie domu, łącznie z ciepłą wodą. Rozpala się w kominku, zamyka go i ma się ciepłe kaloryfery czy podłogówkę. Warto zapłacić trochę więcej za wkład i mieć czysto oraz ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas murarze na razie skończyli pracę. Teraz kolej na cieślę.

 

Mam dość pilne pytanie do osób, które mają okna 150x150 (takie jak w projekcie) plastikowe, jednostronnie oklejane, jednoskrzydłowe z zamontowanymi roletami. Czy nie mówili Wam przy zakupie, że takie jednoskrzydłowe są za duże? Czy musieli je jakoś specjalnie wzmacniać? Jakiej produkcji okna macie (jakie profile).

 

My mamy właśnie takie okna i nikt nie mówił, że są zbyt duże. Co prawda firma proponowała taką wklejoną w środek belkę, która dawałaby wrażenie, że jest to okno dwuskrzydłowe, ale mi się to nie podoba. Okna nie są specjalnie wzmacniane. A producent był lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Obiecałem sobie, że będę aktywnie pisał w tym temacie lecz ... z tym czasem !

Właśnie walczę z przeciwnościami losu!

Ekipa która miała nam budować SSO już w marcu/kwietniu 2009 niedawno się wycofała i poszukuje usilnie nowej.

(Mieli postawić SSO za 45 tys. (pierwotnie 50 tys.) razem z dachówką, zaznaczam iż Nasz Groszek 4

ma piwnicę oraz dodatkowo duży garaż jak na rys.).

 

Mam już nowe wyceny:

1) 55 tys. bez materiałów

 

2) 300 tys. z materiałami jak poniżej:

I Stan zerowy + piwnica:

Usunięcie humusu

Wykonanie wykopu pod piwnicę

Wymiana gruntu oraz zagęszczenie

Rozprowadzenie instalacji wod-kan pod płytą fundamentową

Ułożenie izolacji poziomej z folii PE

Wylanie płyty żelbetowej z betonu B25 gr.20cm

Wykonanie ścian piwnicy z bloczków schalungstein

Wykonanie stropu typu Filigran

Wykonanie schodów betonowych – 2 szt.

Obsypanie piwnicy gruntem rodzimym

II Parter + poddasze + dach

Ściany zewnętrzne i konstrukcyjne z cegły ceramicznej gr.24cm

Ściany działowe (na parterze) z cegły ceramicznej gr.12 cm

Konstrukcje żelbetowe (słupy, podciągi, nadciągi, wieńce i nadproża)

Strop typu Filigran

Schody żelbetowe

Dach kompletny z obróbką blacharską (dachówka ceramiczna zakładkowa)

Orynnowanie Tytan-cynk

Komin C.O. – prefabrykat z wkładem stalowym i wentylacją + obróbka blacharska. Na zewnątrz obłożone łupkiem

Komin do kominka z wkładem ceramicznym + ciąg wentylacyjny + obróbka blacharska. Na zewnątrz obłożone łupkiem

Wyłaz kominowy + półka kominiarska

Okna Fakro- 4 szt.

 

3) 200 -220 tys. z materiałami - coś podobnego jak wyżej ale dodatkowo z izolacją pionową piwnicy (stropy Teriva).

 

Czekam jeszcze na jedną wycenę bez materiałów.

 

Co o tym sądzicie (wyceny są ważne do końca lutego 2009) ???

 

Poniżej załączam poglądowo naszą adaptację.

W garażu są dodatkowe schody do piwnicy (dla wygody), zaś nad garażem docelowo taras (reszta bez zmian).

 

http://images42.fotosik.pl/65/2d2c2c3ae2e52ca8med.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2d2c2c3ae2e52ca8.html

 

 

 

http://images42.fotosik.pl/65/8009a69c4a4d3722med.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8009a69c4a4d3722.html

 

P.S. Co sądzicie o wymiarach garażu długość 5,63 m na 5,58 szerokość

wejdą dwa autka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Już od jakiegoś czasu śledzę Wasze forum i zastanawiam się nad zakupem Groszka

Jarosia3 , Robertkicki - Byłabym niezmiernie wdzięczna gdyby mozna było obejrzeć Wasze Groszki . Jestem z okolic Legnicy. Doczytałam sie również, że jest jeszcze jeden Groszek w okolicy Lubina - czy masz moze namiary ?

Zdaję sobie sprawę , że budujący chętniej pokazują domy w trakcie budowy, niż po wykończeniu , więc byłabym bardzo wdzięczna komuś z Dolnego Śląska za możliwość obejrzenia Groszka w realu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko do osób, które mają już instalacje elektryczne w Groszkach...

Zastanawiam się nad oświetleniem schodów i korytarzyka na górze... ile macie tam punktów świetlnych?

Myslałam, że jedna lampa na górze na środku wystarczy, ale elektryk twierdzi, że trzeba zrobić 2 (jeden nad schodami i drugi nad samym korytarzykiem).

Jak jest u was?

Będę wdzięczna za podpowiedzi:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Już od jakiegoś czasu śledzę Wasze forum i zastanawiam się nad zakupem Groszka

Jarosia3 , Robertkicki - Byłabym niezmiernie wdzięczna gdyby mozna było obejrzeć Wasze Groszki . Jestem z okolic Legnicy. Doczytałam sie również, że jest jeszcze jeden Groszek w okolicy Lubina - czy masz moze namiary ?

Zdaję sobie sprawę , że budujący chętniej pokazują domy w trakcie budowy, niż po wykończeniu , więc byłabym bardzo wdzięczna komuś z Dolnego Śląska za możliwość obejrzenia Groszka w realu .

 

To pewnie o nasz dom chodzi ale mieszkamy 100 km od Lublina Międzyrzec Podlaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...