Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć

Mam pytanie do groszkowców z drzwiami zewnętrznymi...

jakiej szerokości macie te drzwi? W projekcie mają szerokość 110 cm, więc samo skrzydło 100cm, czy to nie jest za szeroko?

Nie wiem, czy nie domurować kawałek ścianki i zostawić otwór 100cm?

Jak Wy macie? poradźcie mi.

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ,

Mam dylemat co do ogrzewania - Z tego co się zorientowałam, część Groszków ma ogrzewanie podłogowe w salonie , ale wtedy lepiej chyba sie sprawdzaja kafelki niż podłoga drewniana. Ja wolałabym parkiet lub panele drewniane , więc podłogowe chyba nie wchodzi w gre. Z drugiej strony jak umieszczę grzejniki to salon będzie mniej ustawny . Gdzie umiejscowiliście grzejniki ? A może w salonie wystarczy kominek z płaszczem wodnym i podlogówka pod drewnianą podlogą tylko awaryjnie? Czekam na Wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ,

Mam dylemat co do ogrzewania - Z tego co się zorientowałam, część Groszków ma ogrzewanie podłogowe w salonie , ale wtedy lepiej chyba sie sprawdzaja kafelki niż podłoga drewniana. Ja wolałabym parkiet lub panele drewniane , więc podłogowe chyba nie wchodzi w gre. Z drugiej strony jak umieszczę grzejniki to salon będzie mniej ustawny . Gdzie umiejscowiliście grzejniki ? A może w salonie wystarczy kominek z płaszczem wodnym i podlogówka pod drewnianą podlogą tylko awaryjnie? Czekam na Wasze rady.

 

Jeszcze nie użytkuję ale zaplanowałem podłogówkę także w salonie i mam zamiar położyć na nie deski dwu lub tójwarstwowe. Doświadczenie mojego kolegi wskazuje, że takie panele drewniane np. deska barlinecka lub deska finishparkiet bardzo dobrze sprawdza się na podłogówce. Trzeba tylko wybrać odpowiedni gatunek drewna. W jego przypadku jest to dąb. Pod drewnianą podłogę gęściej kładziesz rurki ogrzewania podłogowego ale to już uwzględni w projekcie lub w wykonastwie forma, której zlecisz instalację ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ogrzewanie podłogowe robimy tylko w kuchni i holu na parterze, w salonie planujemy normalne grzejniki pod oknami - 2 sztuki. Nie wydaje mi sie żeby grzejniki zajmowały miejsce...( ???) , będą pod parapetem więc tam i tak przecież nie da sie żadnej szafki czy kanapy. Jest to tańsze rozwiązanie wiec wszystko zależy od funduszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o tym, żeby zrezygnować z jednego okna w salonie , na ścianie koło kominka . Dwoje drzwi balkonowych + dwa okna -wydawało mi sie to za dużo - nie ma gdzie postawić np.komody z lustrem . Dlatego grzejniki mi nie bardzo pasują i stąd myśl o podłogówce w salonie.

Jaka jest róznica w kosztach - ile kosztuje metr kwadratowy podłogówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie usłyszę odpowiedź na to pytanie :), My również zrezygnowaliśmy z okna "przy kominku" i dodatkowo zamieniliśmy jedne drzwi balkonowe na okno, ( te na przeciw kominka) tzn w salonie mamy 2 okna( pod nimi będą grzejniki) i jedne drzwi balkonowe. Taras zostaje na swoim miejscu wiec w zupełności wystarczą jedne drzwi balkonowe. Teraz salon zrobił nam się całkiem ustawny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny:)

My też zlikwidowaliśmy okno z boku koło kominka i na wprost mamy zamiast balkonu - okno.

Dodatkowo w części jadalnej mamy doprojektowany wykusz (co zwiększyło nam tę część salonu i tam mamy podwójne drzwi balkonowe i po oknie z każdego boku. okno z przodu pozostało.

Mamy na całym dole podłogówkę.

Cenowo, to mniej więcej wyglądało tak:

5 zł/m kw, za ułożenie rurek i ok 3 zł/m za samą rurkę, do tego dochodzi taka folia specjalna jakieś groszowe sprawy no i do posadzek musi być dodawany specjalny płyn przy podłogówce. Co więcej , to nie wiem.

Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to pytajcie:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny:)

My też zlikwidowaliśmy okno z boku koło kominka i na wprost mamy zamiast balkonu - okno.

Dodatkowo w części jadalnej mamy doprojektowany wykusz (co zwiększyło nam tę część salonu i tam mamy podwójne drzwi balkonowe i po oknie z każdego boku. okno z przodu pozostało.

 

Mogłabyś pokazać rzut salonu z tym wykuszem? Brzmi bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkaS

ja niestety jestem noga, jeśli chodzi o wklejanie jakichś zdjęć itp. :( 8)

Mogę podać wymiary tego wykusza to może spróbujesz coś sobie naszkicować - w razie czego zapraszam do obejrzenia na żywo:)

Wykusz jest od strony jadalni, jego "głębokość" to ok. 1,5m , szerokość 3,5-4m do ok 1,5m w najwęższym punkcie (tam są podwójne drzwi balkonowe).

uff, mam nadzieję, że coś z tego zrozumiesz...;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mamy właśnie wylane ławy fundamentowe i zaczynamy piwnicę (Groszek 4).

Proszę Wasz o podzielenie się (pilne :)) waszymi doświadczeniami lub przemyśleniami dotyczącymi kominka w salonie.

Zastanawiamy się czy go nie przesunąć do samego narożnika salonu.

Czy wtedy po zlikwidowaniu okna na ścianie koło kominka salon będzie bardziej ustawny?

Czy komin nad dachem trzeba wyciągnąć aż ponad wysokość szczytu (może to szpecić dom z zewnątrz)?

Kominek ma być z płaszczem wodnym, więc zwiększy się odległość do kotłowni gdzie ma być wpięty do instalacji CO - czy to nie przeszkodzi?

 

POZDRAWIAM/ SASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sasz

Z tego co wiem to prawidłowo powinno być tak że komin jest ponad szczyt bo wtedy będzie dobry ciąg. Wydaje mi się że przesunięty komin będzie wyglądał troszkę dziwnie. Usunięcie okna za boku kominka to moim zdaniem dobry pomysł.( tak właśnie mamy) Wprawdzie dom z zewnątrz nieco traci bo okna są nie symetryczne ale mieszka sie w domu a nie o ogrodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż się waham, ale prawdopodobnie zdecydujemy się jednak na ten projekt (2G), bo dość łatwo będzie wydzielić drugą łazienkę na poddaszu.

 

My odwrotnie troszkę, ale planujemy zrobić taras narożny i okno obok kominka zamienić na drzwi tarasowe, a jedne z drzwi tarasowych bocznych zamienić na okno. Też będzie pewnie troszkę niesymetrycznie z zewnątrz, ale zasłoni się to w przyszłości bujną roślinnością i powinno być dobrze.

 

Zastanawiam się też czy nie zmniejszyć garażu na jednostanowiskowy, z dodatkowym miejscem na rowery, kosiarki i inne sprzęty.

Zastanawiam się też czy do tego garaży nie udałoby się przenieść kotłowni, a w jej miejsce powiększyć łazienkę i zrobić garderobę.

 

Góra to dla mnie jeszcze jedna wielka zagadka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...