Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam ;)

ZuzankaT i sasz - witamy w gronie Groszków

 

Mecia, my też mamy przeniesiona kotłownię do garażu. W miejscu kotłowni mamy łazienkę a w miejscu łazienki mamy przejście do garażu i powiększony gabinet.

Jeśli chodzi o wszelkie zmiany, to tak jak gdzieś czytałam na forum, one potem się "mszczą" i tak jest. Kotłownia jest dalej, więc podłączenie gazu będzie droższe, bo chcę też płytę gazową w kuchni.

ciepła woda ma dłuższą drogę z dalszej kotłowni, przenieśliśmy komin więc łazienka ma wentylację razem z kuchnią i jakaś spirorura musi iść przez ganek (zamaskuje się ją pawlaczem) itp. zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało, gdy tam zamieszkamy :)

Ale chyba drugi raz zrobilibyśmy podobnie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hejka

My tez budujemy groszka 4 i juz jestesmy na etapie montazu okien. Rowniez postanowilismy zamurowac to okno kolo kominka, a nad jego przesunieciem do rogu tez sie zastanawiamy;) i prawdopodobnie to zrobimy..

 

a oto zdjecie naszego groszka;)

 

http://picasaweb.google.com/marzena.warmowska/DropBox?authkey=Gv1sRgCNWU0e7W7M-6hgE&pli=1#5343064226303040690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich groszkowiczów

 

Wszystko wskazuje na to, że i ja dołączę do tego zacnego grona

 

Będę chciał jednak zrobić połączenie dwóch groszków, bryła budynku z groszka 4, a garaż z groszka G2, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

 

Witam,

my też mamy niezłego "mixa" , no na razie jest to stan zero ale dziś wjeżdża porotherm i od poniedziałku "idą ściany".

Nasz groszek to wersja podstawowa ale będzie miał garaż jednostanowiskowy taki jak w groszku G2, w salonie zamiast dwóch okien balkonowych jest jedno po środku ale potrójne a okno obok kominka jest oknem balkonowym podwójnym tak jak u Basi i Sławka z wyjściem na taras, który jest częściowo zadaszony.

Zdjęcia będą jak ściany ruszą w górę, to może łatwiej będzie zrozumieć naszą "wizję".

pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze dachówka nie położona, a już w piątek wiechę musieliśmy szykować:) Po prostu inna ekipa dach robi i z budowlańcami juz się powoli żegnamy:)

W ogóle to nie wiem czy to wszystkim tak szybko idzie. Budowa rozpoczęta 18 kwietnia, a 18 czerwca koniec stanu surowego:)

 

Dodaliśmy kilka zdjęć:

 

http://picasaweb.google.pl/PawelKotwicki/Budowa18042009#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebraliśmy pozowlenie na budowę naszego Groszka 4 z piwnicą i garażem dobudowanym. Zabieramy się za ławy, piwnicę i strop nad piwnicą i pojawiłły się pierwsze wątpliwości. W projekcie ściana piwnicy ma szerokość 29cm (bez docieplenia), jak ją zbudować z bloczków betonowych (14x25x38)? Drugie pytanie dotyczy stropu. W projekcie przewidziano laną płytę żelbetową, czy ktoś zastosował inne rozwiązanie? Bardzo prosimy o pomoc !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie odebrałem projekt "Dom w groszku 4" i idzie do adaptacji.

Wychodzi, na to, że chyba mój projekt będzie zbliżony do Ewy i Darka, bo też dostawiam garaż (taki jak w groszku G2, tylko że z wjazdem od ściany szczytowej). Chyba że Wasz garaż będzie w części podpiwniczonej.

Teraz jestem na etapie decyzji z czego budować: porotherm, karamzytobeton, beton komórkowy, silka ?

Ewo i Darku piwnicę raczej z bloczków niż z betonu lanego, więc wtedy wyjdzie nie 29 a 25, będzie z pewnością taniej. Dla formalności warto by to jednak uzgodnić z projektantem czy kierownikiem budowy.

Nie wiem jak Wy ale ja zastanawiam się jeszcze nad wejściem do piwnicy bezpośrednio z ogrodu.

 

A pytanie do Was, jaki macie poziom wód gruntowych ? mi poziom wychodzi na około 2,2 - 2,4 m, więc piwnicę trzeba będzie dobrze zaizolować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto wybudował/ buduje Groszka lub Groszka 2 w okolicach Lodzi i byłby tak uprzejmy zaprosić do obejrzenia? Mam wrazenie ze nikt z centralnej Polski sie nie buduje...:(

 

Witaj! Ja mieszkam od grudnia 2008 w groszku 2. Okolice Łodzi to nie są, ale województwo łódzkie, okolice Bełchatowa. Jeśli mogę ci w czymś pomoc to bardzo chętnie. Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie odebrałem projekt "Dom w groszku 4" i idzie do adaptacji.

Wychodzi, na to, że chyba mój projekt będzie zbliżony do Ewy i Darka, bo też dostawiam garaż (taki jak w groszku G2, tylko że z wjazdem od ściany szczytowej). Chyba że Wasz garaż będzie w części podpiwniczonej.

Teraz jestem na etapie decyzji z czego budować: porotherm, karamzytobeton, beton komórkowy, silka ?

Ewo i Darku piwnicę raczej z bloczków niż z betonu lanego, więc wtedy wyjdzie nie 29 a 25, będzie z pewnością taniej. Dla formalności warto by to jednak uzgodnić z projektantem czy kierownikiem budowy.

Nie wiem jak Wy ale ja zastanawiam się jeszcze nad wejściem do piwnicy bezpośrednio z ogrodu.

 

A pytanie do Was, jaki macie poziom wód gruntowych ? mi poziom wychodzi na około 2,2 - 2,4 m, więc piwnicę trzeba będzie dobrze zaizolować.

 

Co do poziomu wód gruntowych u nas to raczej nie stanowi to problemu, ponieważ wynosi on ok. 4,5m lub nawet niżej.

Jeżeli zaś chodzi o wejście do piwnicy od strony ogrodu, my zaprojektowaliśmy je w bryle garażu w formie klatki schodowej od strony ogrodu aby ochronić wejście do piwnicy przed wodą i śniegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

U nas w końcu cieśle weszli na dach. Pogoda nie sprzyja ale panowie dają rade :) powinni skończyć razem z rynnami za 2 tygodnie o ile znów się w pogodzie coś nie wydarzy. Mam pytanie do osób które są na etapie wstawiania drzwi zewnętrznych - w projekcie jest otwór 110/230 jak poszliśmy z tymi wymiarami do salonu to powiedzieli nam że to są drzwi nie standardowe i będziemy musieli słono dopłacić( chodzi o te 230 ) . Czy ktoś zmniejszał ten otwór już na etapie adaptacji ? u nas na zmianę jest za późno bo budynek stoi i mamy problem co zrobić żeby jednak umieścić " zwykłe" drzwi np Gerdy gdzie otwór powinien mieć 112/210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, na szczęście okazało się że nasz budowlaniec zrobił otwór drzwi standardowy i po uwzględnieniu wylewek będzie akurat 210 wys. :-).

 

Chcieliśmy się za to zapytać, ile średnio wydaliście za ocieplenie dachu wełną mineralną. Ile za wełnę i jaka robocizna?

 

Służymy radą dla nowych groszkowców. Projekt ma niestety mnóstwo niedociągnięć, o których warto pomyśleć przed adaptacją, a nie zawsze się o nich pomyśli za wczasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służymy radą dla nowych groszkowców. Projekt ma niestety mnóstwo niedociągnięć, o których warto pomyśleć przed adaptacją, a nie zawsze się o nich pomyśli za wczasu.

 

A możecie podac jakies szczegóły? Bo tak każdy bedzie startował od zera w kwestii poszukiwania niedorobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Pierwszym niedociągnięciem jest wymiar drzwi zewnętrznych - raczej większość woli standardowe niż np z doświetleniem górnym, więc wymiar 110/230 należy zmniejszyć na 110/210, drugie drzwi w korytarzu są przewidziane na otwór 100 co dla drzwi "pokojowych" będzie za dużo wiec warto zmniejszyć je od razu na 90

2-Okna są na dość niskim poziomie i trzeba dobrze przemyśleć czy nie lepiej je podnieść do góry o 10 cm, My tak zrobiliśmy w kuchni bo chcemy mieć blat pod oknem. Zmniejszyliśmy też szerokość okna w kuchni z 180 do 140 bo inaczej nie moglibyśmy umieścić szafek wiszących na ścianach .Reszta wymiarów okien pozostała ta sama-rzecz gustu. Naszym zdaniem w salonie jest zbyt duża ilość okien/balkonów przez co salon jest w ogóle nie ustawny jeśli chodzi o meble. Okna połaciowe są wysokie, wystarczyłoby zmniejszyć z 140 na 118 i będzie w sam raz.

3 - w projekcie są schody zbiegowe, można je zamienić na schody ze spocznikiem ale wtedy trzeba dołożyć jeden stopień więcej w holu na parterze i wtedy trzeba wydłużyć ścianę między salonem a klatką schodową( wiem że niektórzy architekci adoptujący mówią że się tego nie da zrobić) Warto tez zmienić kierunek zbiegu żeby był łatwiejszy dostęp do wyczystki z kominka.

4- w projekcie nie przewidziano żadnej ławki dla kominiarza i jest tylko jeden wyłaz. Lepiej dać przynajmniej dwa wyłazy i jedną ławkę żeby kominiarz się nie czepiał.

5- wodomierze przewidziane są w kuchni, lepiej by było umieścić je w kotłowni- my tego niestety nie zrobiliśmy:(

Reszta zmian według upodobań :) ale warto obejrzeć jak wygląda dom w realu bo wtedy widzi się wady. My po obejrzeniu min. zamurowaliśmy ścianę między jadalnią a kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta zmian według upodobań :) ale warto obejrzeć jak wygląda dom w realu bo wtedy widzi się wady. My po obejrzeniu min. zamurowaliśmy ścianę między jadalnią a kuchnią.

 

Dlaczego zamurowaliście tą ściąnę? Jakoś nie mogę znaleźć wytłumaczenia na to. Przecież po takim zamurowaniu trzeba biegać na około z kuchni do jadalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegać to może za dużo powiedziane bo odległość nie jest duża:), dzięki zamurowaniu tej ściany zyskujemy większą przestrzeń w kuchni do umeblowania, zapachy i odgłosy kuchenne nie będą docierać do salonu. My jadalnie będziemy używać sporadycznie( z gości), na co dzień będzie stolik w kuchni, więc przestrzeń jadalną traktujemy jako część salonu a nie część kuchni. W kuchni planujemy na jednej z długich ścian i pod oknem dać szafki, na drugiej długiej ścianie planujemy dać lodówkę i stolik dla 3 osób, jadamy w różnych porach wiec to nam wystarczy na co dzień. Obecnie mieszkamy w domu gdzie kuchnia jest połączona z salonem i jest to dla nas bardzo uciążliwe szczególnie jak są goście, wiec każda ścianka oddzielająca te pomieszczenia jest mile widziana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta zmian według upodobań :) ale warto obejrzeć jak wygląda dom w realu bo wtedy widzi się wady. My po obejrzeniu min. zamurowaliśmy ścianę między jadalnią a kuchnią.

 

Dlaczego zamurowaliście tą ściąnę? Jakoś nie mogę znaleźć wytłumaczenia na to. Przecież po takim zamurowaniu trzeba biegać na około z kuchni do jadalni.

 

To była pierwsza zmiana, której dokonaliśmy w projekcie. Po prostu nie każdy lubi miec kuchnie w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...