Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

naszą sypialnię (pokój przy garażu) mamy od strony wschodniej więc po południu nie ma tam za dużo światła, ale to nie szkodzi.

Natomiast druga strona jest zachodnia i jest tam jasno., Myslę, że to zależy jak jest usytuowany dom w stosunku do stron świata, gdyż pewnie od północy pokój nawet z oknami dachowymi będzie raczej ciemny, ale to jest tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zachowaliśmy wszystkie 4 okna. Rezygnacja nie dałaby nam poważnych oszczędności bo dachowcy nie brali dodatkowej opłaty za montaż wiec płacilibyśmy za robociznę tyle samo nie zależnie od tego czy okna by były czy nie. Pozostaje kwesta ceny okien.

U nas natomiast kończą elektrykę i jak dobrze pójdzie to od września będą instalacje wod-kan i co.

Zrobiliśmy też taras osłonięty częściowo murkiem i schody zewnętrzne, niestety zapomnieliśmy zabrać aparat wiec zdjęcia dołączymy później.

Pozdrawiamy wszystkich Groszkowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zwłaszcza do budujących groszka 2 lub podstawowego groszka bez garażu.

 

Chodzi o wyprowadzenie odpowietrzenia kanalizacji na dach. Mam wrażenie, że w projekcie jest to pominięte w rzucie dachu. Od strony kotłowni wychodzi dwa kominki wentylacyjne - jeden od wentylacji garażu, drugi od garderoby na górze. Wentylacja pionu kanalizacyjnego wychodziła by bardzo blisko tego miejsca i zastanawiam się gdzie ją wyprowadzić. Wiele osób twierdzi, że nie powinno to być blisko pionów wentylacyjnych i że powinno być wyprowadzone powyżej kalenicy. Jak macie to u siebie? Podobnie wygląda sytuacja z drugim pionem "nad kuchnią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja mam takie pytanko: czy ktoś z Was rezygnował z okien dachowych w pokojach z balkonowymi oknami na górze, w wersji groszek 2. Jeśli tak to czy jest tam wystarczająco jasno. Ja zamierzam z nich zrezygnować ale nie jestem do końca pewna, jakie są Wasze opinie?

 

Ja zrezygnowałam ze wszystkich dachowych i to była bardzo dobra decyzja...

Jest dostatecznie jasno nawet w sypialni bez balkonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy taki problem. Zamówiliśmy 2,5 miesiąca temu u geodety mape do celów projektowych żeby osoba która wykonuje projekt i przyłączę wody do domu mogła rozpocząć prace. Jak widać czekamy już bardzo długo. Czy ktoś z was może wie jak długo czeka sie na zatwierdzenie mapy przez starostwo? Jakiś ustawowy termin? Podejrzewamy że geodeta przyjoł zamówienie ale sie do niego nie zabrał i teraz chcemy mu to udowodnić ale nigdzie w necie nie odnajduje informacji na temat przebiegu procedury wydania mapy do celów projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Bartek... hmmm chyba nie udowodnicie facetowi jego zwłoki no bo jak?? pewnie żadnej umowy nie podpisaliście z geodetą w której by się zobowiązał co do terminu załatwienia sprawy??

Ale myślę że po prostu Was zwodzi .. i nie wyrabia z pracą i tyle...

nasz geodeta załatwił to w niecałe dwa tygodnie

ale chyba przepisu na to nie ma;( więc albo cierpliwie czekacie albo szukajcie nowego geodety. Powodzenia!!

 

co do stempli to hmmm, my budujemy G-4 i chyba było ich około 120- ale wydaje mi się że to dużo zależy od tego jaką techniką, jakim materiałem się robi i kto to robi!! jeżeli macie fachowców do tej roboty to oni bez problemu powinni określić ilość potrzebnych stempli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

W końcu doczekaliśmy sie telefonu że jest mapka ( teraz mamy nadzieje że będzie właściwa tzn nie działki obok :) )

Co do stropu to u nas wszystko ( bez betonu) wyliczała hurtownia na podstawie projektu i zrobili to bezbłędnie - nic nie zostało niczego nie zabrakło wiec myśle że lepiej zdać się na fachowców, a nawet jak zostanie to nie problem oddać przynajmniej będziecie mieli podstawe ze to nie wy liczyliście tylko hurtownia sie pomyliła.

U nas szaleństwo kabelków i rurek, od 23.09 wchodzą tynkarze.

Dołączyłam kilka zdjęć min zdjęcie częściowo zamurowanego tarasu, może komuś sie ten pomysł też spodoba. Taras będzie wyłożony płytami betonowymi imitującymi kamień, murek otynkowany a na murku będą płyty kamienne na których postawimy donice z kwiatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam też na pytanie dotyczące wywietrznika z kanalizacji. U nas hydraulicy zrobili tak że na górze w łazience z pionu kanalizacyjnego odchodzi do góry rura wzdłuż dachu i będzie dodatkowy wywietrznik na dachu przy tych które juz są. Projektant nie przewidział tego i teraz będzie trzeba wzywać dachowców żeby wymienili jedną dachówke na taką z " kominkiem", zajmiemy sie tym przy okazji podbitki. Niby hydraulicy pokazywali nam na projekcie że taki wywietrznik w projekcie instalacyjnym jest tylko jakoś go nie ma na w projekcie dachu i elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stempli to hmmm, my budujemy G-4 i chyba było ich około 120- ale wydaje mi się że to dużo zależy od tego jaką techniką, jakim materiałem się robi i kto to robi!! jeżeli macie fachowców do tej roboty to oni bez problemu powinni określić ilość potrzebnych stempli.

 

Groszek3 z powiększonym garazem i balkonami jak w projekcie, stempli wyszlo kolo 180 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

jutro podpisujemy umowę na zakup dzialki i ruszamy z załatwianiem niezbędnych pozwoleń, przygotowań tak aby na wiosne zacząc budowę. Wybralismy groszka 2. Mam trochę zmian do niego, które będę omawiać z architektem.

 

Chętnie sie do Was przyłączę bo pewnie jesteście kopanią wiedzy na temat projektu i samej budowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno nie pisałem w temacie ale zawsze go śledzę:)

 

Załączam poniżej dwie aktualne fotki naszego Groszka 4

Właśnie kończymy ściany parteru.

Jak zrobimy strop nad parterem postaram się umieścić fotki z czterech stron.

Zrobiliśmy już parę zmian ale najbardziej odważna dotyczy salonu i drzwi na taras,

wymyśliliśmy sobie zamiast dwu tylko jedno ale za to szerokie na 4,5 m.

Co wy na to?

 

Widok od frontu:

http://images38.fotosik.pl/200/6675e6833cf4f885med.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6675e6833cf4f885.html

 

oraz z tyłu:

 

http://images37.fotosik.pl/200/cc5fbd09f6adc6cbmed.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc5fbd09f6adc6cb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy ktoś z Was rezygnował z okien dachowych w pokojach z balkonowymi oknami na górze, w wersji groszek 2. Jeśli tak to czy jest tam wystarczająco jasno. Ja zamierzam z nich zrezygnować ale nie jestem do końca pewna, jakie są Wasze opinie?

 

Ja zrezygnowałam ze wszystkich dachowych i to była bardzo dobra decyzja...

Jest dostatecznie jasno nawet w sypialni bez balkonu.

 

Ja zrezygnowałem w pokojach, gdzie mam okna balkonowe 180x210 i jest ok. W sypialni (północna strona) jest okno 150x120 i jest trochę ciemno. Ale to sypialnia więc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy ktoś z Was rezygnował z okien dachowych w pokojach z balkonowymi oknami na górze, w wersji groszek 2. Jeśli tak to czy jest tam wystarczająco jasno. Ja zamierzam z nich zrezygnować ale nie jestem do końca pewna, jakie są Wasze opinie?

 

Ja zrezygnowałam ze wszystkich dachowych i to była bardzo dobra decyzja...

Jest dostatecznie jasno nawet w sypialni bez balkonu.

 

Ja zrezygnowałem w pokojach, gdzie mam okna balkonowe 180x210 i jest ok. W sypialni (północna strona) jest okno 150x120 i jest trochę ciemno. Ale to sypialnia więc ok.

 

wielkie dzięki za opinie, podjęłam decyzję, rezygnuję z dachowych w pokojach z okanami balkonowymi. Tym bardziej że od strony projektowej jest taka norma, że powierzchnia przeszklenia w stosunku do powierzchni podłogi powinna wynosić min 1/8. To teoria, obawiałam się praktyki, no ale Wasze opinie mnie przekonały. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...