Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nas też interesuje ten temat, jakiej firmy macie piec, jak się Wam ogólnie sprawuje. jak często uzupełniacie zbiornik? z góry dzięki za odpowiedź.

 

Mam piec Hefa, trudno powiedzieć po jednym roku jak się sprawuje, ale nie miałam żadnych problemów do tej pory. Do kotłowni wchodzę tylko po to żeby uzupełnić zbiornik. Między kuchnią a salonem mam zainstalowany sterownik elektroniczny(super sprawa). A co do częstotliwości uzupełniania zbiornika to zależy przede wszystkim od temperatury na zewnątrz, no i wielkości zbiornika- teraz jesienią to raz na tydzień, jak będą mrozy to częściej - 4 dni przeważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

W końcu doczekaliśmy sie telefonu że jest mapka ( teraz mamy nadzieje że będzie właściwa tzn nie działki obok :) )

Co do stropu to u nas wszystko ( bez betonu) wyliczała hurtownia na podstawie projektu i zrobili to bezbłędnie - nic nie zostało niczego nie zabrakło wiec myśle że lepiej zdać się na fachowców, a nawet jak zostanie to nie problem oddać przynajmniej będziecie mieli podstawe ze to nie wy liczyliście tylko hurtownia sie pomyliła.

U nas szaleństwo kabelków i rurek, od 23.09 wchodzą tynkarze.

Dołączyłam kilka zdjęć min zdjęcie częściowo zamurowanego tarasu, może komuś sie ten pomysł też spodoba. Taras będzie wyłożony płytami betonowymi imitującymi kamień, murek otynkowany a na murku będą płyty kamienne na których postawimy donice z kwiatami.

 

Aga i Bartek mam prośbę . Interesują mnie te płyty betonowe. Jak to wygląda?? Wpadłam na podobny pomysł jak wy. Też mam taras z murkiem, jeszcze jednak nie wykończony i jestem na etapie wymyślania co by na nim położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Co do tarasu i murku to jeszcze go nie wykończyliśmy. Jesteśmy na etapie ocieplenia zewnętrznego i na tym ten rok sie zakończy( jeśli chodzi o prace na zewnątrz). Wstępnie patrzyliśmy na produkty Libetu i Bruk- Betu, mają płyty tarasowe betonowe i może któryś wymiar będzie pasował do murku. Jeśli jednak nic nie będzie nam pasowało to skorzystamy z Semmelrock, tu właściwie są gotowe elementy na murki.

My wylewki mamy za sobą i daliśmy łącznie za materiały i robociznę 8 tyś, przy czym to są wylewki w domu groszek 1 i osobno w garażu o powierzchni 36 m.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby mieszkające już w Groszkach o opinię na temat okien balkonowych na poddaszu. Czy są praktyczne i nie za duże, a może lepiej zamienić je na zwykle okna ? Z jedenj strony jest lepsze doświetlenie pokoju, ale z drugiej strony pokój jest mniej ustawny . Jestem teraz na etapie zamawiania okien ,więc muszę zdecydować czy zostawić tak jak jest w projekcie, czy zmienić na okna z parapetem - zaznaczę,ze zrezygnowalam z balkonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec na ekogroszek w groszku 2 i jeden sezon grzewczy za sobą,

"Poszły" mi 3 tony ekogroszku - uważam że to bardzo mało jak na pierwszy rok od budowy. Piec zmieścił się na "styk" w kotłowni.

 

 

Mam prośbę do AnnaW o zamieszczenie paru zdjęć z kotłowni wraz z kotłem na ekogroszek! no i ile wyszła cała instalacja co i cw z kotłem i robocizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy także zainteresowani zdjęciami kotłowni w kontekście pieca na ekogroszek. Zastanawiamy się jak wkomponować piec i jak z dostępem do kotła w razie awarii. Prosimy w takim razie o fotki kotłowni. My się zastanawiamy nad piecem, ale na pellet a nie na ekogroszek. albo na jedno i drugie.

Teraz kończymy ocieplenie zewnętrzne, i zaczęliśmy się rozglądać za kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy także zainteresowani zdjęciami kotłowni w kontekście pieca na ekogroszek. Zastanawiamy się jak wkomponować piec i jak z dostępem do kotła w razie awarii. Prosimy w takim razie o fotki kotłowni. My się zastanawiamy nad piecem, ale na pellet a nie na ekogroszek. albo na jedno i drugie.

Teraz kończymy ocieplenie zewnętrzne, i zaczęliśmy się rozglądać za kominkiem.

 

Przykro mi, ale nie umiem wstawiać zdjęć. Piec można wkomponować bez problemu, ale w przypadku awarii będzie problem. Konieczny jest otwór do garażu. Ja tego nie mam, jak się ślimak zepsuje to będę kuć dziurę aż miło.

Mój piec jest uniwersalny na pelety i ekogroszek. Można też włożyć ruszt i palić wszystkim, drewnem, węglem, czym się da. Cała instalacja razem z piecem wyniosła mnie 24 tys. Ogrzewanie podłogowe mam w kuchni, w łazienkach i w wiatrołapie.

Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was budował z porothermu 44? czy raczej 24 czy 25 + ocieplenie styropianem? co polecacie i dlaczego?

 

annaw13 - te 24 tyś to liczysz z podłogówką czy bez?

 

reniakoz - ja też myślę o rezygnacji z balkonu i wtedy dam chyba zwykłe okna.

 

mam pytanko do osób które są już na finiszu, czy koszt budowy pod klucz podany na stronie archonu jest realny czy zaniżony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaw13 - jak dokładnie nazywa się wasz piec. Zaglądaliśmy na stronę Hefa i mają albo na eko-groszek albo na pelety, chyba że źle patrzymy. Widzieliśmy też że te piece mają wyjścia do komina z tyłu a nie z boku.

olka23a – my mamy mór 30 + 12 styropian

[/b]

 

Źle patrzycie. Wejdźcie w jednostki nietypowe na stronie Hefa. Jest tam Eko plus uniwersalny z czopuchem z boku. Właśnie taki jest u mnie. Ma trzy drzwiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...