Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Przeglądam zdjecia groszków na forum wte i nazat w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czy do wieźby muszą być wystawione do końca szczytówki. Bo tak przynajmniej upierają sie moi budowlańcy a ja z troski o zmianę pogody chciałbym ażeby zaczeli już dach. Widze jednak ze są różne szkoły. Zapewne co budowlaniec to robi inaczej. Napiszcie jak jest u was. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

i jeszcze jedno pyt do znawców okien- czym kierowaliście się przy wyborze firmy?? co jest ważne na co zwrócić uwagę?? (oprócz wyglądu oczywiście;) - to jedyne co mi przychodzi do głowy na tym etapie poinformowania;))

 

ja właśnie stoję przed dylematem co wybrać, takiego mętliku w głowie nie miałam od niepamiętnych czasów.

Przy pcv handlowcy krytykują profile, uszczelki, parametry przenikania ciepła i inne dziadostwa konkurencji - u każdego są najlepsze :wink:

Generalnie podobno b.ważna jest jakość profilu, bo to konstrukcja całego okna. Sprawdź na jakich profilach robi twój oferent, wrzuć nazwę profilu w google i poszukaj opinii na ten temat. Podobno małe, nierenomowane firmy praktykują wstawianie byle czego do środka, bądź o zgrozo! wstawianie profila tylko do częsci okna, bądź wcale na którymś z boków. Idą na ryzyko, bo przecież jak kupisz okna to nie będziesz ich przecinać na wylot. Duże firmy boją się podjąć takiego ryzyka, a mały jak wtopi to zamknie firmę x i otwiera y. No ale to już b.czarne scenariusze. Jesli mogą doradzić to staraj się wybrać spośród oferty firm z jakąś historią na rynku.

Dowiedziałam się przy okazji wykładu na temat okien ze średniej klasy pcv ma żywotność max 20 lat, słabe ok 10.

Drewno 50 lat!

Do tego parametry przenikania ciepła i inne- jednak co natura to natura. I wbrew obiegowym opiniom dobre okno drewniane jest mniej narażone na czynniki atmosferyczne niż pcv.

Gdyby nie te ceny drewna...... :roll:

 

Sama się głowie przy wyborze, zostało mi raptem kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiamar

okna na dole rzeczywiście sa dość nisko w projekcie, np. w kuchni byłby problem z umieszczeniem blatu kuchennego poniżej poziomu okna. My podniesliśmy okan na wysokość 90 cm - to taki standard.

 

Mam pytanie do mieszkających Groszkowców: na jaki kominek się zdecydowaliście, z płaszczem czy tylko z nawiewem. No i jak to się sprawdza, czy stereotypowe poglądy, że z płaszczem to kotłownia w pokoju, a z nawiewem bardzo brudzi ściany przy kratkach wentylacyjnych to prawda, czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelkac cena za moje okienka to trochę ponad 13 tys. (kolor na zewnątrz i w środku) To okna średniej klasy, miałam tez oferty za 11 tys i 10 tys, ale kolory mi zupełnie nie odpowiadały.

Co do wycen to firmy nie biorą za to opłat, bo to w ich interesie jest sprzedać, także jeśli ktoś Cie chce skasować to prawdopodobnie naciągacz. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANY my użytkujemy kominek z płaszczem wodnym od ponad roku. Naszym zdaniem to rewelacja! Jest tylko trochę większy od zwykłego kominka i doskonale spełnia swoje zadanie. Jakby się ktoś uparł to mógłby nie mieć innego ogrzewania. Można też nim podgrzewać wodę. Tak mają nasi znajomi i też są zadowoleni. Polecamy kominki firmy CTM, które są sprawdzone nie tylko przez nas:

 

http://www.ctmpolonia.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=37&Itemid=58&lang=pl

 

Widzieliśmy natomiast niejeden dom, który ma kominek z nawiewem i w każdym było pobrudzone przy kratkach.

 

Pozdrawiamy wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia i Sławek, a co sądzicie o tej opini, że płaszcz wodny to kotłownia w salonie. Jak to wygląda od praktycznej strony, czy rzeczywiście kominek wygląda mało atrakcyjnie, tzn. zadymione szyby jak w kotłowni?

My planujemy ogrzewanie gazowe + kominek, który miałby dać dość wyraźne oszczędności na gazie (mamy własne drewno). Czy w praktyce łatwe jest utrzymanie w miarę stałej temp w kominku? Pytanie może śmieszne, ale kompletnie nie mam doświadczenia w tej materi.

 

Dziękuję za wszelkie inf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANY nie zauważyłam, aby kominek wyglądał mało atrakcyjnie (patrz. zdjęcia). Szyby w każdym kominku brudzą się, nie tylko w tym z płaszczem wodnym. Ja myję ją raz na 3-5 rozpaleń. Środek czyszczący kosztuje kilkanaście zł. Mam go od ponad roku i zużyłam dopiero ok. 1/4. Nasz kominek współpracuje z pompą ciepła, co jest wg niektórych niemożliwe :-? , i sprawuje się bardzo dobrze. Kiedy palimy w nim, pompa się nie załącza. Nie mamy problemów z utrzymaniem właściwej temperatury. Odpowiednia aparatura reguluje, aby nie była ona zbyt wysoka. Trzeba po prostu rozpalić i od czasu do czasu podkładać, jak do każdego kominka. Nie wiem skąd macie takie dziwne wiadomości o kominku z płaszczem wodnym?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ''Groszkowców''

Mamy dylemat dotyczący okien w salonie na parterze tych szczytowych. W projekcje są 2 duże i tu pojawia eis problem. Czy salon mimo tego jest funkcjonalny? Czy może warto zabudować jedno okno i wstawić mniejsze,albo w ogóle wyrzucić te duże okna i wstawić mniejsze takie jak w jadani od frontu? Pomocy? Czy te duże okna bardzo przeszkadzają w urządzaniu mieszkania i zmniejszają jego funkcjonalność. Są naprawdę ładne i przecież salon musi mieć ładne wystawne okna a nie jak w dużym pokoju w blokach? Jedni rodzice mówią zostawić drudzy mówią ze nie potrzebne, ze będzie zimno, ze wyglądają jak witryna w sklepie i są niefunkcjonalne.

A jak jest w rzeczywistości? Czy osoby które już mieszkają mogą wypowiedzieć się na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...