Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam wszystkich

Właśnie zamówiliśmy projekt Groszku G2 będziemy się budować w Trąbkach za Wieliczką.

Nie przebrnąłem jeszcze przez wszystkie wątki z tego tematu sporo tego.

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych już mieszkających i Tych co wszytko przed nimi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy

U nas już sama końcówka. Wnętrze domu wykończone, część mebli kupiona. Wszystkim tym którzy wahają się czy kuchnia i salon są wystarczającej wielkości musimy powiedzieć TAK. Ku naszemu zaskoczeniu w salonie mimo umieszczenia stołu z krzesłami, narożnika i kilku pobocznych mebli w dalszym ciągu jest sporo miejsca. Kuchnia o dziwo po ułożeniu mebli jakby " zyskała" przestrzeń.

Aktualnie zajęliśmy sie tematem ogrodzenia i brukiem. Tynk elewacyjny zostawiamy na wiosnę. Przeprowadzka planowana na październik-listopad.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Bartek znowu wzywam do odpowiedzi :) Chodzi mi o umywalkę w górnej łazience i prysznic w dolnej. Jaka to firma i model.

ps. u Was już tylko same przyjemności, czyściutko macie w domku i tak... domowo się zrobiło. Zazdroszcze.... tak pozytywnie oczywiście :) Pozdrawiam i życzę spokojnej przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjakob no no fajnie Ci te schody wyszły :) Ja się zastanawiam nad połączeniem drewna z nierdzewką, stopnie w drewnie a barierka drewniana z nierdzewnymi prętami. Tyle że takie połączenia widziałam w zasadzie w kolorach raczej egzotycznych. Spotkałeś się z czym takim w dębie? A wymiary schodów to masz takie jak inni 17x26 i spocznik 90-tka lub 100-tak, czy inne ?

Onuszek lecicie z robotą:) gdzie nabyłaś takie piękne dekoracje kontaktu w sypialni? Będę wpadać do albumu bo jestem na etapie inspiracji łazienkowych :) A kiedy planujesz przeprowadzkę?

 

Schody są 17x26 (generalnie , bo drobne odchyłki są :-) ) spocznik 100x200. Barierkę metalowa stolarz odradzał, gdyż nie komponuje się ładnie z dębem, który raczej jest bardziej tradycyjny niż nowoczesny. Oczywiście to jego zdanie ale w sumie to ma rację chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANY

Umywalka na górze jest firmy Roca ( model nie znany-był w castoramie). Obudowa prysznica to Koło - model Geo - czy jakoś tak. Niestety Koło do tego modelu nie ma brodzika i musieliśmy szukać innej firmy-nie wszystkie pasują. Kupiliśmy dwa na przymiarkę, ale ten który jest nie pasuje idealnie. Gdybyśmy wiedzieli wcześniej o braku odpowiedniego brodzika pewnie kupilibyśmy cały komplet innej firmy.

mjakob

Podłogi w pokojach to panele. W salonie deska trójwarstwowa. Całość kupowana w Komforcie. Co do paneli to są to różne firmy, wszystkie to dęby. Nazwy to: dąb bursztynowy w sypialni, u dziecka ( zielone mebelki) i w gabinecie to dąb chateu, w pokoju z brązową sofą jest dąb palony, hol na górze to dąb klasyczny. Deska w salonie to dąb HAMPSHIRE

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onuszek lecicie z robotą:) gdzie nabyłaś takie piękne dekoracje kontaktu w sypialni? Będę wpadać do albumu bo jestem na etapie inspiracji łazienkowych :) A kiedy planujesz przeprowadzkę?

 

Witam:)

Wszystko idzie do przodu:)

dekoracje na kontakt kupiłam w sklepie budowlanym Merkury Market ale jest też ich mnóstwo na allegro)

a przeprowadzka mam nadzieje pod koniec września;)

Trzymajcie kciuki żeby sie udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich Groszkowiczów

Właśnie zaczęlismy budowę Dom w groszku wersja podstawowa. W przyszłym tygodniu kończymy stan zerowy i pewnie na tym ten rok jeśli chodzi o inwetsycje się zakończy,niestety...

Niestety nie mamy jeszcze wielu spostrzeżen i rad za to całą masę pytań:) Jedyne co zdążyliśmy do tej chwili zauwazyć to to że chleb naszej 2-letniej córce smakuje najbardziej gdy wyjada się go ekipie budowalnej:)

Jeszcze nie przebrnęliśmy przez masę informacji umieszczonych na forum ale obiecujemy odrobić lekcje:)

No i sakramnetalne pytanie, czy ktoś buduje sie w okolicach Poznania?? My swój groszek budujemy w Bogucinie i nie ukrywam że chętnie porozmawialbyśmy z kimś kto już ma kolejne etapy budowy za sobą i chciałby sie podzielić swoimi doświadczeniami. Ewentualnie jeśli w grę wchodziłoby odwiedzenie takiego Groszka to już wogóle byłoby extra.

Pozdrawiamy i cały czas patrzymy zazdrosnym okiem na to jak niektórzy już pieknie wykanczają swoje gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

przymierzam się obecnie do wykonania więźby dachowej i w związku z tym mam pewną wątpliwość. Wg projektu okap dachu jest odsunięty od ściany domu o 100 cm, z racji tego, że nie ma jeszcze ocieplenia to 115 cm od mury. Daje to długość wystającej krokwi na około 150 cm (po skosie). Mój cieśla twierdzi, że to bardzo dużo, że takie długie niepodparte krokwie mogą opadać i się wichrować i czy na pewno tak chcę? Zdaję sobie jednak sprawę, ze skrócenie okapu zmieni wygląd domu raczej na niekorzyść.

Serdecznie proszę o informacje jak sobie z tym poradziliście, czy robiliście to wg projektu, czy skracaliście, oraz czy ktoś zaobserwował problem z opadaniem okapu ?

 

Do Kasi i Łukasza:

My budujemy dom w Obornikach Śląskich, to jakieś 150 km od Poznania jadąc na Wrocław :), obecnie jesteśmy właśnie na etapie wykonania Dachu.

Ekipy mamy z Rawicza, więc jeszcze bliżej od Was, gdyby co, mogę dać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Łukasz

My budujemy w Poznaniu. Nasz groszek jest w wersji podstawowej ale wyglądem bardziej przypomina groszka 3.

Rozkład pomieszczeń dołu taki jak w wersji podstawowej, góra wg naszego widzimisię.

Budowa jest na etapie wykańczania tj. płytki, łazienki itp.

Jeśli macie ochotę to zapraszam do zwiedzania!

Ja przed przystąpieniem to tematu "budowa" byłam na budowie agikz i ta wizyta utwierdziła mnie przekonaniu, że to dom dla nas.

 

mjakob

Pytanie. Ile kosztują takie schody? U nas był jakiś magik od schodów i wycenił nam schody, coś w tym stylu jak Wasze na ok. 10 tyś.

Coś mi się dużo wydaje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Łukasz

My budujemy w Poznaniu. Nasz groszek jest w wersji podstawowej ale wyglądem bardziej przypomina groszka 3.

Rozkład pomieszczeń dołu taki jak w wersji podstawowej, góra wg naszego widzimisię.

Budowa jest na etapie wykańczania tj. płytki, łazienki itp.

Jeśli macie ochotę to zapraszam do zwiedzania!

Ja przed przystąpieniem to tematu "budowa" byłam na budowie agikz i ta wizyta utwierdziła mnie przekonaniu, że to dom dla nas.

 

mjakob

Pytanie. Ile kosztują takie schody? U nas był jakiś magik od schodów i wycenił nam schody, coś w tym stylu jak Wasze na ok. 10 tyś.

Coś mi się dużo wydaje.

pozdrawiam

 

Hej

A już straciliśmy nadzieję że ktoś się odezwie:) Dzięki serdeczne za zaproszenie, oczywiście z chęcią skorzystamy. oto mój mail: [email protected] . Napisz mi proszę jaki termin by Tobie pasował i jakiś numer kontaktowy.

My wczoraj właśnie wylaliśmy chudziak i jutro kończymy stan zerowy. I to by było na tyle w tym roku. Dalej ruszamy na wiosnę.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! My też będziemy budować koło Wieliczki, cieszę się, że tak blisko ktoś będzie budował, zawsze to raźniej :). W piątek złożyłam dopiero wniosek o pozwolenie na budowę. Osobno załatwiam przyłącza. Masz na działce media?

 

nie mam nic wszystko ciągnę od 40 - 60 m masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Łukasz

mjakob

Pytanie. Ile kosztują takie schody? U nas był jakiś magik od schodów i wycenił nam schody, coś w tym stylu jak Wasze na ok. 10 tyś.

Coś mi się dużo wydaje.

pozdrawiam

 

No to niestety (albo i stety :-) )cena dobra, bo moje 2k więcej. Zapytaj czy deski z boku schodów (tzw. chyba policzkowe) oraz te pod stopniami są też z drewna, czy mdf fornirowany. Moje są z drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hejka

mam pytanko o okna- jaką firmę polecacie?? Jak długo się czeka na realizację zamówienia?? i w ogóle na co zwrócić uwagę bo jesteśmy totalnie zieloni w temacie i mam wrażenie, że handlowcy dadzą radę wcisnąć nam wszystko!Pomocy;)

Chcielibyśmy wstawić okna jeszcze w tym roku.

a pozatym jeżeli ktos chciałby zobaczyć groszka 4 w stanie surowym (prawie bo dach się kończy dopiero), w okolicy Krakowa (18 km w stronę Olkusza) to zapraszam. mój nr gg 2522031.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...