Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Rozważamy tu gro spraw, więc również i tę kwestię :) Temat kominka przewijał się już wiele razy ponieważ jego lokalizacja w groszku nie jest najlepsza. Proponowane miejsce kącik TV jest jeszcze mniej szczęśliwe i to zarówno z uwagi na bezpośrednią bliskość kominka jak również fakt, ze TV trafia do kąta, a często w dość dużą wnękę z uwagi na to że kominek może sporo wystawać. Taka lokalizacja TV utrudnia dostęp do obrazu z całego pokoju, nie wspomnę już o walorach dźwiękowych kina domowego.

Ale każdy groszkowy inwestor jakoś sobie z tym radzi, ja np. na etapie projektu zlikwidowałem jedno okno w salonie (ściana najbliżej kominka) i na tej ścianie, w centralnym miejscu zrobię kącik TV. Zresztą nie jeden groszkowicz tak ma, co można zobaczyć w galeriach. Żałuję natomiast że nie wmurowałem komina w ścianę, co grozi właśnie powstaniem dużej wnęki za kominkiem, jezeli da się go centralnie przy kominie. Planuję więc umieszczenie kominka w narożniku, co powinno polepszyć organizację salonu.

 

Jeżeli chodzi o sedno sprawy forumowicza budrom72, czyli temperaturę z boku kominka to wpływa na nią kilka elementów:

- rodzaj kominka np. kominki z płaszczem wodnym oddają najwięcej energii do układu wodnego, promieniowanie cieplne na pokój to pewnie jakieś 10-20%

- moc kominka

- rodzaj zastosowanej obudowy i miejsca dystrybucji ciepła

 

Im więcej spraw ustali się na etapie projektu tym mniej przygód później, ale też pomimo największej staranności projektowej i tak każdemu z nas nie jedna przygoda się przytrafiła, ale też cały w tym urok, że ma się udział w budowaniu czegoś swojego ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do STEFANY,

Bardzo piękny ten Wasz Groszek :yes: Fajnie, że już macie końcówkę prac, extra drzwi i śliczna elegancka całość. A tak nawiasem mówiąc, a raczej pisząc to będziemy sąsiadkami!!!

Cieszę się, że jesteś na tym forum i że Cię tu spotkałam!

Pozdrawiam Wszystkich, a szczególnie Stefany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANY,

po poście BAKO, aż sam musiałem zobaczyć co u Was na polu walki i faktycznie bardzo dobrze wszystko wygląda. Bardzo fajnie wyszedł Wam kącik kominkowy i TV, podoba mi się. Podoba nam się też Wasza łazienka, rozmieszczenie armatury, jej kształt oraz kolorystyka. Ciekawie prezentuje się też kolorystyka ścian, w sumie macie dużo kolorów, ale też nie ma pstrokacizny, wszystko dobrze do siebie pasuje. Drzwi też bardzo fajne, przy okazji jaki to producent i model, bo jesteśmy właśnie na etapie poszukiwania :)

ech.... kiedy u mnie tak będzie :), ale robimy już ocieplenie poddasza i instalacje elektryczne.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraj Jack miło mi, że nasz Groszek przypadł Wam gustu, z kolorami rzeczywiście mieliśmy duży dylemat, czy nie będzie za kolorowo - ale zaryzykowałam Zdecydowałam , że na dole zrobię 3 kolory ziemi c.beż , brąz i oliwkę, a na górze wg upodobań użytkowników poszczególnych pomieszczeń . Jeśli chodzi o drzwi to są firmy DRE model Premium 2 w kolorze orzech. Wyglądają solidnie a cena przystępna. Co do łazienki: sanitariaty to nasze polskie KOŁO a armatura to polska KFA.

Na pocieszenie dodam, że po instalacjach robota leci jak burza. Także dobrze, że już wybieracie wykończeniówkę, będziecie potem trochę mnie znerwicowani tą wykończeniową gonitwą :) pozdr i życzę powodzenia.

Edytowane przez STEFANY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,mógłbyś rzucic parę zdjęc z wnętrza?ciekawa jestem jak wygląda salon?widzę,że dałeś duże okno balkonowe?gzie stoi twoj groszek?ja czekam na pozwolenie na budowę ,zamierzam zacząc w czerwcu w kozach.pozdrawiam wszystkich

 

Hej, zdjęcia salonu już niebawem jak tylko wyjdą tynkarze - obecnie stoi tam betoniarka :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Groszkowców. Właśnie zakończyłam czytać bardzo ciekawą lekturę forum od pierwszego postu. Bardzo duużo informacji. Ja jestem na etapie wyboru projektu i chyba na 99% będzie to groszek w wersji podstawowej. Dodam, iż właśnie dzięki waszym postom podjęłam decyzję. Ale jak wszyscy zaczynający chciałabym zobaczyć ten domek. Gdyby znalazł się ktoś chętny najlepiej z woj.Łódzkiego byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam wszystkich budujących i czytających z zapałem to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewelinek, jeżeli okolice Wrocławia to dla Ciebie nie problem, to zapraszam :)

Mój groszek powstał na bazie projektu Groszek 4, do którego dostawiłem garaż dwustanowiskowy, a z racji spadku na działce, jeszcze taras.

Link do galerii zdjęć z poszczególnych etapów jest poniżej.

Na bazie lektury tego forum, możesz wiele tematów ustalić już na etapie projektu, warto to zrobić, unika się wtedy wielu wątpliwości i pomyłek na etapie realizacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SamurajJack jestem bardzo Ci wdzięczna za zaproszenie, ale niestety Wrocław w tej chwili to trochę za daleko, bo mam małego dzidziusia i niestety na razie 4godz.w jedną stronę i 4 w drugą to trochę długo, ale nie mówię nie. Może jak się zrobi trochę cieplej i nikt z bliższych okolic się nie odezwie. Ja na razie jeszcze mam sporo czasu ponieważ budowę planujemy na wiosnę przyszłego roku, a za papiery weźniemy się w wakacje, adaptacja na jesień. A jeśli chodzi o zdjęcia, to setki razy oglądałam Wasze albumy. Fajnie jest popatrzeć jak zaczynacie, każdy ma jakieś pytania, problemy, a za chwilę już mieszka w swoim Groszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko do wszystkich budujących dotyczące wysokokości okien w projekcie. Na jakiej wysokości mieliście okna w kuchni i jadalni(oczywiście na rzutach). Ja jeszcze nie zakupiłam projektu, ale otrzymałam ostatnio rzuty techniczne z archonu i okna w kuchni i jadalni są na wys.90cm. Wiem że problem wysokości okien pojawiał się na tym forum dość często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinek, wiem że długa droga nas dzieli, stąd pisząc to umieściłem na końcu zdania uśmieszek. Ale gdybyście byli przejazdem, czy faktycznie chcielibyście się wybrać to dajcie znać.

Jeżeli chodzi o okna to w moim projekcie były na wysokości 80 cm, i na etapie adaptacji projektu zmieniłem je na 90 cm.

Na etapie realizacji i tak wyszło inaczej, wprowadziłem następujące zmiany w stolarce okiennej:

- okno w kuchni podniosłem jeszcze wyżej, bo chcemy mieć pod oknem zlew, montując je wyżej nie będzie w kolizji z wylewką zlewu

- okna w pokojach nad salonem zmieniliśmy z balkonowych na zwykłe (nie zrobiliśmy też balkonu)

- zlikwidowaliśmy też okna połaciowe w pokojach nad salonem oraz w garderobie. To pokoje są od południa i jest w nich jasno

Zmieniliśmy też wymiary drzwi wejściowych z nietypowych jakie były w projekcie na otwór 100/210

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Bedki, że u Was też praca wre i dobrze :)

Jeżeli chodzi o rekuperator to u mnie jednostka centralna będzie w piwnicy, w kotłowni. Jeżeli miałbym dawać na strychu to sensowne miejsce jest nad garderobą, rekuperator umieszczony nad pokojem może być słyszalny. Instalację robię głownie na rurach stalowych, tylko miejscami na elastycznych np. dojścia do anemostatów, bo taka rura działa jak tłumik dźwięku.

Nawiewy: salon, gabinet, pokoje na górze

Wywiewy: kuchnia, łazienki, wiatrołap, klatka schodowa, salon przy kominku

Rury idą z piwnicy w wiatrołapie (wy w tym miejscu macie pewnie kotłownię) przy ścianie łazienki. Stąd rozchodzą się do gabinetu, lazienki i kuchni.

Dalej idą na poddasze wychodząc w garderobie i na strych. Ze strychu są rozprowadzone do pomieszczeń poddasza oraz do salonu.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania w temacie to śmiało :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...