Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Danielox napisz jak możesz coś więcej o swoim rozwiązaniu C.O. a nawet więcej o ogrzewaniu, interesuje mnie w szczególności:

- jakie będziesz miał medium grzewcze - gaz, węgiel, pompa etc... ?

- czy planujesz kominek i jeśli tak to jaki ?

- widzę, że na parterze dałeś wszędzie podłogówkę, no prawie wszędzie bo w salonie tylko w pasie holu, czy planujesz tu jeszcze grzejniki ?

- gdzie umieściłeś rozdzielacze, były na jednym zdjęciu ale nie udało mi się zlokalizować miejsca

- co będziesz miał na poddaszu i w piwnicy ? (grzejniki, podłogówkę?)

 

Pytam z zaciekawieniem bo za chwilę muszę podjąć ostateczne decyzje w temacie :)

 

p.s.

u mnie w toku tynki i instalacja elektryczna ...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wkrótce wybija godzina O dla naszej budowy, a my nie mamy ekipy. Czy możecie polecić ekipę do stanu SSO z okolic Wocławia? Buduję w Wojnowicach między Wroclawim a Jelczem. Ile Was kosztował SSO. Ja buduję mix groszka III i IV (bez garazu i piwnicy). Pozdrawiam i trzymam kciuki za nasze groszki.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielox napisz jak możesz coś więcej o swoim rozwiązaniu C.O. a nawet więcej o ogrzewaniu, interesuje mnie w szczególności:

- jakie będziesz miał medium grzewcze - gaz, węgiel, pompa etc... ?

- czy planujesz kominek i jeśli tak to jaki ?

- widzę, że na parterze dałeś wszędzie podłogówkę, no prawie wszędzie bo w salonie tylko w pasie holu, czy planujesz tu jeszcze grzejniki ?

- gdzie umieściłeś rozdzielacze, były na jednym zdjęciu ale nie udało mi się zlokalizować miejsca

- co będziesz miał na poddaszu i w piwnicy ? (grzejniki, podłogówkę?)

 

Pytam z zaciekawieniem bo za chwilę muszę podjąć ostateczne decyzje w temacie :)

 

p.s.

u mnie w toku tynki i instalacja elektryczna ...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Robimy ogrzewanie gazowe plus kominek (rozprowadzenie grawitacyjne - projekt Groszka idealnie się do tego nadaje).

W salonie będzie parkiet (słaby przewodnik ciepła) który prawdopodobnie zostałby zniszczony podczas wychodzenia na taras dlatego postanowiliśmy ze względów czysto praktycznych dać pas z płytek. Te z kolei są mało przyjazne w zimie - stąd mix w salonie kaloryferów z podłogówką.

Rozdzielacze: dolny w górnej części schodów z piwnicy (w ścianie z gabinetem), górny w garderobie w ścianie z łazienką.

W piwnicy w każdym z pomieszczeń będzie grzejnik, na poddaszu podłogówka z powrotu grzejnika w łazience.

 

Czy myślałeś już o aranżacji górnej łazienki? Jaki kominek planujesz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fistaszek, napisz na priva, to wyślę Ci namiary na swoją ekipę oraz ewentualnie inne które brałem pod uwagę.

Danielox, dzięki za odpowiedź, teraz sprawa dużo jaśniejsza, z rozdzielaczem w klatce schodowej niezły patent :)

U mnie w takim razie będzie podobnie gaz + kominek, w piwnicy w każdym pomieszczeniu grzejnik, pozostałe poziomy jeszcze w trakcie ustalania :)

Kominek planuję zrobić ciepły, czyli raczej pieco-kominek, możesz o nim poczytać na wątku jak niżej:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172514-Taki-sobie-piecyk-ceramiczny...

 

Jeżeli chodzi o łazienkę górną to prawdopodobnie będzie tak, że wanna przy kominie, po drugiej stronie na ścianie skośnej kabina o szerokości 120 cm, dalej ubikacja oraz umywalka. Nie jesteśmy przekonani do bidetu, chociaż to jeszcze temat otwarty. Postaram się w przyszłym tygodniu to namalować.

 

Wyklarowała się też bardziej kuchnia, likwidujemy ścianę na hol, tu będzie stół w formie barku z dwoma hokerami, za nim ciąg mebli do okna i na ścianie z oknem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fistaszek - odpisałem na pocztę, gdyby jeszcze coś, to dzwońcie :)

 

Jaskułeczka, z mojej analizy wynikało że najdroższy strop to monolityczny, później rector, najtańsza teriva. Ja wybrałem strop rectora (http://www.rector.pl) z uwagi na to, że miał lepsze parametry wytrzymałościowe niż teriva, ale to dlatego, że mam garaż dwustanowiskowy pod którym jest piwnica - teriva miałaby z tym problem. Z moich wyliczeń wynikało, ze monolityczny był sporo droższy, u mnie z racji piwnic, były to dwa stropy, wiec różnica była już znacząca.

Do monolitycznego należy jeszcze doliczyć koszt najęcia szalunków systemowych lub odeskowania, chyba ze ekipa tym dysponuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefany gratulujemy, nasza córeczka będzie miała roczek jak się do groszka wprowadzimy. Niestety nie wyrobiliśmy się do jej narodzin:)

@jaskółeczka, my mamy strop lany, ale konkretnej ceny za to nie pamiętamy. Zapłaciliśmy po prostu za stan surowy.

 

My w tej chwili schody zamówiliśmy i chłopaki kładą klinkier na tarasie i wokół domu. No i zamiast kozy wstawiliśmy jednak kominek.

https://picasaweb.google.com/PawelKotwicki/Budowa18042009#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefany Gratulacje:welcome:

 

Ja mam już 3 miesięcznego Marcinka więc cieszę razem z Wami.

Nasze dzieci(mam jeszcze 6latka) będą razem z nami pracować przy budowie groszka.

Ja jeszcze nie buduję, ale już prawie wszystko mam zaplanowane.

 

 

Pozdrawiam

 

Ps.Super kuchnia

Edytowane przez Ewelinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje i miłe słowa. Dzieciaki mimo swojego "słodkiego ciężaru" tak naprawdę dają niezłego kopa i mobilizacji przy budowie: jest dla kogo budować, a potem cieszyć się z miłych chwil spędzanych z rodzinką w piękne majowe popołudnie. Nasza Milenka na razie je i śpi, mąż się śmieje, że odpoczywa po dość ciężkim i pracowitym okresie wykończeniówki i przeprowadzki, który przypadł u nas na końcówkę ciąży, to takie budowlane dziecko :) natomiast Martynka ma w końcu ma przestrzeń do szaleństwa na podwórku, czego w blokowisku nie miała. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich budujących z dzieciakami jak i bez :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Groszki

Nasz Groszek 3 zrodził się w głowie chyba 3 lata temu, projekt kupiliśmy ok 1,5 roku temu i wreszcie wbrew przeciwnościom zamierzamy ruszyć z budową w tym roku ok sierpnia. Nasz domek powierzyliśmy firmie budowlanej, nie stać nas na luksus "ZABAWY" w budowę. Mamy nadzieję, że w przeciągu roku uda nam się zrealizować nasze marzenie sprzed 20 lat. Istotne zmiany jakie w tej chwili poczyniliśmy w naszym Groszku, to garaż na 2 samochody, dodatkowo w garażu wydzielona jest kotłownia i dodatkowe pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze. Na tą chwilę to wszystko. Mocno zastanawiamy się nad ewentualną zmianą wysokości ściany kolankowej ale obawiamy się naruszenia proporcji w bryle budynku. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat ? Czy można tą dysproporcję zlikwidować wydłużając krokwie ? Ponieważ są to moje pierwsze kroki na forum muratora, proszę o cierpliwość odnośnie zdjęć i rysunków. Cieszę się, że mogłem do Was dołączyć i mam nadzieję na wzajemną pomoc i wymianę doświadczeń :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Groszki

Nasz Groszek 3 zrodził się w głowie chyba 3 lata temu, projekt kupiliśmy ok 1,5 roku temu i wreszcie wbrew przeciwnościom zamierzamy ruszyć z budową w tym roku ok sierpnia. Nasz domek powierzyliśmy firmie budowlanej, nie stać nas na luksus "ZABAWY" w budowę. Mamy nadzieję, że w przeciągu roku uda nam się zrealizować nasze marzenie sprzed 20 lat. Istotne zmiany jakie w tej chwili poczyniliśmy w naszym Groszku, to garaż na 2 samochody, dodatkowo w garażu wydzielona jest kotłownia i dodatkowe pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze. Na tą chwilę to wszystko. Mocno zastanawiamy się nad ewentualną zmianą wysokości ściany kolankowej ale obawiamy się naruszenia proporcji w bryle budynku. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat ? Czy można tą dysproporcję zlikwidować wydłużając krokwie ? Ponieważ są to moje pierwsze kroki na forum muratora, proszę o cierpliwość odnośnie zdjęć i rysunków. Cieszę się, że mogłem do Was dołączyć i mam nadzieję na wzajemną pomoc i wymianę doświadczeń :-))

 

No to witaj na Forum!!!! Ścianka kolankowa jest wystarczająco wysoka a jej podniesienie zburzy proporcje budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "Kempes2005" na naszym forum.

Do ścianki kolankowej to jeszcze daleko, ale mogę za Danieloxem potwierdzić, że ścianka jest wysoka.

Zastanawia mnie jednak co chcieliście powiedzieć pisząc, że nie stać Was na luksus "Zabawy" w budowę?

Ja bym raczej powiedział, że nie stać mnie na luksus budowania przez dewelopera :D bo taka budowa wychodzi po prostu sporo drożej.

Ja wybrałem opcję doboru ekip do poszczególnych etapów, oraz załatwiania materiałów we własnym zakresie, w sumie wystarczy znaleźć jednego dobrego dostawcę materiałów. Takie podejście daje mi następujące korzyści:

- negocjowalność cen usługi każdego etapu

- czytelność kosztów usługi i materiałów

- możliwość wyboru materiałów np. lepszej jakości, czy takich które akurat mają dobre ceny

 

Przemyślcie więc sprawę i porównajcie ceny, no chyba że faktycznie stać Was na ten luksus, że wejdziecie na gotowe ;)

 

p.s.

U mnie mija właśnie rok od wbicia łopaty ale widzę, że jeszcze sporo przede mną :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...