Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

"Groszeczek", aby uniknąć łączenia blatu można podnieść do góry okno, jak tak właśnie zrobiłem, dodatkowo pod parapetem planuje zamontować oświetlenie które doświetli wieczorem tę część blatu. W moim przypadku zlew będzie na ścianie okiennej ale maksymalnie z boku, więc blatu roboczego pod oknem jest jeszcze sporo.

 

"Supernick", moim zdaniem komin systemowy jest dziś lepszym rozwiązaniem ponieważ zajmuje mniej miejsca i jest ocieplony przez co nie dochodzi do skroplin. Jeżeli chodzi o cenę to nie wiem czy ceglany byłby tańszy - usługa powinna być zdecydowanie droższa, więc policz całościowo. Tu jednak pewna uwaga, jeżeli planujecie ogrzewanie gazowe to nie potrzeba komina z wkładem ceramicznym ponieważ do dzisiejszych pieców kondensacyjnych i tak stosuje się rurę w rurze, więc każdy chce mi włożyć do mojego pięknego komina dodatkowy do gazu, przez co wkład okazał się zbędny. Teraz jestem na etapie kominka i wychodzi, ze w moim przypadku lepiej jakby wlot do komina był na dole a nie na górze :) i tak to nie da się utrafić ze wszystkim jak należy :)

 

Pytacie o schody ze spocznikiem, u mnie wyglądało to tak:

 

schody_01.jpg schody_02.jpg schody_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosia sz-n ja teraz mam otwartą kuchnię (bez żadnej ścianki, jedynie kolor podłogi oddziela ją od pokoju), w planie była lada oddzielająca, ale ostatecznie jej nie postawiliśmy, bo planujemy budowę i szkoda kasy ładować w poddasze. Gary były na widok gości jak nie było zmywarki ;-) a jak mamy zmywarkę od roku to jest czyściutko i na bieżąco zmywarka jest opróżniania (u nas nie ma z tym problemu), bałagan się zdarza przy okazji większego gotowania, np. zapraw. A tak to już jest z otwartą kuchnią, że czasem coś widać ;-)

 

Supernick dzięki za rysunki schodów :-) Przedłużałeś ścianę, przy której stoi kominek, tak?:D

 

Co do okna w kuchni, to wiem, że można je podnieść (ja tak właśnie planuję :yes:).

Chodziło mi o sytuację, gdyby blat pełnił jednocześnie rolę parapetu i że takie rzeczy trzeba wcześniej przewidzieć (teraz szwagierka kończy budowę, jest na etapie zamawiania kuchni i ma właśnie za nisko okna a jeszcze planuje zmywarkę pod okno a blat ma pełnić funkcję parapetu (a nawet przysłoni nieco ramę okienną, okno na szczęście będzie się otwierać). Nie ma lekko, bo szuka najniższej zmywarki jaka jest, a nawet rozważała opcję podkucia wylewki pod zmywarkę).

Nie wiem jaki projektant wstawił nam tak nisko okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraj jesteś wielki, dzięki - chodzi o schody, próbuję je jeszcze wydębić z archonu bo uświadomiłeś mi że w moim groszku są inne schody a w groszku G2 są inne a wymiary są identyczne ....

 

Samuraj, myślę że jak większość planuję gaz w kotłowni i kominek w salonie, jeśli mówisz że do gazu w piecu kondensacyjnym nie potrzeba rury kamionkowej to ja ci mówię że masz rację bo kurde wkłada się rurę w rurę. Tylko kto sprzedaje takie kominy systemowe. Wszystkie systemowe jakie widziałem mają rurę szamotową w środku, to musiał bym kupić chyba tylko same pustaki.....

 

co do kominka to jakim cudem wejście masz mieć nisko???spaliny lecą z reguły u górze i nie powinny zawracać

Samuraj gdzie masz wyczystkę z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernik,

bez problemu powinieneś kupić same pustaki kominkowe, sam się teraz dziwię, ze tak nie zrobiłem, ale miałem też chwilowo plan na piec na ekogroszek.

ja wyczystkę mam w piwnicy, groszki bez piwnicy robią często wyczystkę w piwniczce pod schodami.

 

Jeżeli chodzi o mój kominek to tak naprawdę będzie u mnie pieco-kominek, czy palenisko z dużym akumulatorem ciepła, lepsze efekty uzyskuje się wtedy gdy spaliny przechodzą opadowo (nie wychładzają akumulatora). Jeżeli chcesz zmienić zdanie o kominkach, poszerzyć horyzonty to zapraszam choćby na forum jak niżej: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172514-Taki-sobie-piecyk-ceramiczny...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernick trafna uwaga z tymi schodami, że w groszku G2 są proste :-)

Daj znać jak udało się się z Archonem, czy udostępnili i czy bezpłatnie - też jestem zainteresowana :-)

 

Który Groszek budujesz?

 

P.S. Teraz doczytałam, że budujesz Groszka 2 :-)

Edytowane przez Groszeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek G2 powstał na zlecenie jednej inwestorki groszkowej, która zleciła Archonowi dostawienie garażu i między innymi zmianę schodów. Zresztą jest to opisane na tym wątku, ale dużo wcześniej :)

Mój groszek ma nr 4 i schody przerobiłem w ramach adaptacji projektu. To co powyżej wkleiłem to fragmentu projektu wykonawczego. Miejcie jednak na uwadze, że na placu budowy trzeba jeszcze raz wszystko zweryfikować, chociażby trzeba zadecydować jakie uwarstwienie będzie na poszczególnych kondygnacjach, jeżeli np. na parterze będzie ogrzewanie podłogowe to schody będą zaczynać się wyżej. Dobrze omówić te kwestie z kierownikiem budowy, tj. ustalić uwarstwienia, wysokość ścian i wtedy można ostatecznie ustalić wymiary schodów. Poza samymi wymiarami ważne jest odpowiednie zbrojenie i tego powinien dopilnować kiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj!

 

SamurajJack, racja, że trzeba jeszcze pod uwagę wziąć te rzeczy co piszesz.

 

Mam jeszcze pytanko, czy ma ktoś może Groszka usytuowanego na działce z wejściem od południa?

Chodzi mi zwłaszcza o kuchnię, czy za bardzo nie grzeje w lecie.

Niby Groszek jest w kategorii "domy z wejściem od południa" (a najlepsze wejście to od wschodu), ale przyporządkowano go do tej kategorii chyba bardziej ze względu na salon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam groszka z wejściem od południa i zupełnie mi to nie przeszkadza. Być może dlatego że w ciągu tygodnia, kiedy pracujemy, jestem w kuchni w godzinach rannych i dopiero po 17-tej. W weekend w b.słoneczny dzień opuszczam sobie trochę roletę i po sprawie. Jak dla mnie południowe wejscie jest ok. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te wszystkie projekty i Groszek mi niestety nie przypadł do gustu. Mi się marzy projekt Zuzia obłożony cegłą ręcznie formowaną postarzaną w kolorze jabłkowym z ogrodem z dużą ilością zieleni i obsadzony tujami dookoła - dobrze że za marzenia nie karzą ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj!

 

SamurajJack, racja, że trzeba jeszcze pod uwagę wziąć te rzeczy co piszesz.

 

Mam jeszcze pytanko, czy ma ktoś może Groszka usytuowanego na działce z wejściem od południa?

Chodzi mi zwłaszcza o kuchnię, czy za bardzo nie grzeje w lecie.

Niby Groszek jest w kategorii "domy z wejściem od południa" (a najlepsze wejście to od wschodu), ale przyporządkowano go do tej kategorii chyba bardziej ze względu na salon...

 

Nasz groszek ma wejście od południa, mieszkamy w nim od kwietnia, było parę gorących dni i wcale nie było gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefany, Anulawasz bardzo dziękuję za odpowiedź :-)

 

Dom buduje się raz w życiu, więc lepiej wszystko wcześniej przemyśleć ;-)

 

U nas właśnie najbardziej realna jest działka z wejściem od południa, stąd moje pytanie.

 

Keyo a ja znów jestem w Groszku zakochana :-) Marzy mi się właśnie taki dom.

Zuzia ma drogi dach, drogie okna itp. im więcej takich wyzdziwianek tym wg mnie gorzej, jeśli chodzi o fundusze (niestety szarpnie po kieszeni).

Na moje możliwości szukałam domu prostego, w miarę taniego w budowie, a przy tym funkcjonalnego.

Koniecznie musi mieć gardorobę obok lub przy sypialni. Pokoje dla dzieci troszkę oddalone od sypialni (ale nie za daleko ;-) ) i w groszku jest to idealnie rozwiązane (sypialnia od pokoi jest oddzielona klatką schodową i łazienką). Garderoba jest z wejściem z sypialni.

Wszystko zależy od potrzeb, jakie kto ma, jakie oczekiwania i możliwości finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszeczek jeśli chodzi o garderobę w goszku to bym zbyt wiele od niej nie oczekiwała :) w realu jest naprawdę mała. Bez dodatkowych szaf się napewno nie obędzie. My pozmienialiśmy górę (zdjęcia w albumie) na rzecz właśnie obszerniejszej garderoby. Gdybym nie zagospodarowała miejsca nad garażem na garderobę to zrobiłabym ją w miejscu gdzie mam kącik komputerowy przy sypialni, który powstał po zmniejszeniu jednego pokoju dzieciącego (są naprawde spore i ustawne) i przesuniąciu łazienki. pozdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie na forum,dawno mnie tu nie było,ale cały czas czytam wasze wpisy i dylematy z jakimi się borykacie.Ja również buduje groszka,w końcu mam wszystkie formalności pozałatwiane i jak tylko pogoda dopisze to w poniedziałek zaczynamy.Również cały czas toczę boje co gdzie zmienc,co gdzie przesunąc.Widziałam także groszka w realu,tutaj ukłon w stronę Stefanów.Na razie po przemyśleniach i konsultacjach i oczywiście po przeanalizowaniu waszych uwag i zdjęc zamierzam:kominek wstawic na ściance z kuchnią tzn.po stronie jadalni. Okno balknowe dam od strony kącika telewizyjnego, na ścianie najdłuższej planuje dac albo dwa okna 150/150 albo jedno duże okno na środku,po stronie jadalni jedno 150/150,co o tym sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Bedkow - skąd można pobrać ten program do wizualizacji łazienki ? z góry dzięki.

 

Witamy, wizualizacja była robiona w salonie łazienek - był to jeden z programów należących do rodziny AutoCAD. Obecnie jest tak, że jeśli zdecydujecie się na zakup płytek w danym salonie to prawie każdy salon ma w swojej ofercie darmową wizualizację łazienki. Ja na etapie budowy domu planowałam ustawienie łazienek korzystając z programu do projektowania dostępnego na stronie KOŁO http://www.kolo.com.pl/Moja_lazienka_Przewodnik_po_programie.html

Program jest naprawdę prosty :)

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...