Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Faktycznie, jest tu pewna zależność, że im taniej tym prawdopodobieństwo problemów większe :)

Ale nie mamy też gwarancji, że biorąc firmę najdroższą będziemy mieć najlepiej, warto więc szukać sprawdzonych referencji.

 

Tekst o Wrocławiu jest oczywiście nieprawdziwy, jestem właśnie z Wrocka i jet to drogie miasto, nie stać mnie było nawet na działkę, stąd buduję się 25 km dalej.

Jest też takie powiedzenie: "chcesz się wybudować, nie dawaj zaliczek" :) w moim przypadku zostałem oszukany już dwa razy, w jednym przypadku podpisałem umowę na SSO a firma nie zjawiła się na placu budowy. To była firma, gdzie właściciel powiedział mi wszystko to co chciałem usłyszeć, podpisałem z nimi umowę zweryfikowaną z prawnikiem, gwarancję etc... cena była b. dobra ale nic poza tym. Miesiąc przed terminem szef firmy przestał odbierać ode mnie telefony.

Na dzień dzisiejszy mam wyrok sądowy, ale komornik nie jest w stanie z nich nic ściągnąć, bo takich spraw mają więcej.

Druga firma to Tartak, który nie wywiązał się z dostawy więźby, ale ma problem z oddaniem zaliczki, sprawa sądowa w toku...

 

Prawdą jest też to, że rozpiętość cen za usługi jest bardzo duża, często dochodzi do 100% za mój SSO chcieli od 50 to 100 tyś. w zależności od firmy.

Zmieściłem się w jakiś 60.

 

Rynek cen można sprawdzić na stronie http://www.szukajfachowca.pl gdzie można wystawić swoje zlecenie i poczekać na oferty. Ale właśnie jeden wykonawca z tego portalu okazał się oszustem, drugą ekipę mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy firmę sprawdzoną. Firmę poleciła nam dobra koleżanka, która od miesiaca odpoczywa na nowym tarasie :) Budowa minęła jej bez większych stresów (do SSO bez żadnych komplikacji i nerwów), terminowo i porządnie. Oczywiście jestem świadoma, że zawsze coś się moze zmienić, staram sie jednak być dobrej myśli. Jak będzie przekonamy się niebawem. Zaliczki Szef firmy pobiera tylko i wyłacznie na określony i uzgodniony w danym momencie materiał, przekazuje faktury, rozliczenia, buduje i kolejny zakup. Facet kupuje w hurtowni materiałów, w której uzyskuje duże rabaty jako stały klient. Podobnie jak Wrocław (moje ukochane miasto :)), Szczecin to drogie miasto przygraniczne co ma duży wpływ na ceny. Jako ciekawostkę podam, że np. za zakupy w realu, carefour i innych można płacić w euro :) Kurs euro dużymi literami wypisany przy każdej kasie.

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim z okolic Krakowa z czystym sumieniem polecam moją ekipę :) Terminy rezerwują u nich na przyszły rok. Mój kierownik budowy jest z nich bardzo zadowolony. Nie dawałam żadnej zaliczki. Niedowiarków zapraszam na budowę :)

Dzis zaczęli zbroić płytę.

Jaki macie wymiar bramy w garażu? W projekcie jest 2,40. My zmieniliśmy na 2,60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wave:[ATTACH=CONFIG]73818[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]73819[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]73820[/ATTACH]witajci,hura,dzięki Samuraj Jack,udało się,właśnie wkleiłam zdjęcia.oto mój zmieniony groszek a raczej jego połowa,pozdrawiam

 

 

 

Z czego budujecie? Czy te cegiełki są typu pióro-wpust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim z okolic Krakowa z czystym sumieniem polecam moją ekipę :) Terminy rezerwują u nich na przyszły rok. Mój kierownik budowy jest z nich bardzo zadowolony. Nie dawałam żadnej zaliczki. Niedowiarków zapraszam na budowę :)

Dzis zaczęli zbroić płytę.

Jaki macie wymiar bramy w garażu? W projekcie jest 2,40. My zmieniliśmy na 2,60.

 

Aneta_kr możesz zdradzić z kim budujecie? Jak nie tu to na priv? Nasi znajomi szukają ekipy, a moja dawna ma napięty program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samurajjack - dzieki serdeczne za tę lekcję, jutro postaram sie coś wrzucić.

Violuś - my budujemy na samym koniuszku południowej Wielkopolski i Groszka 1.

 

witaj bognas,widać,że możemy się wspierać z różnych regionów Polski,fajnie by było by zaglądali tu czasem i ci co już mieszkają w swoich groszkach,zanim zaczęłam budowę bardzo korzystałam z doświadczeń innych,z ich dylematów i porad,oczywiście ostateczną decyzję zawsze trzeba podjąć samemu,czasem spędza to sen z powiek,no ale do boju,a tych co budowali przed nami,których groszki można dziś podziwiać oczywiście pozdrawiam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

To mój pierwszy post na tym forum. Piszę bo właśnie jesteśmy na etapie wyboru projektu domu. Podoba nam się Dom w groszku 2. Jeszcze nie przebiłem się przez wszystkie 141 kart tematu (jestem na 51;)). Nie jestem fachowcem od budownictwa więc moje pytania mogą się komóś wydać dziwne ale...

 

póki co, chciałbym zapytać, czy ktoś potrafi podać ile w przybliżeniu może kosztować na dzień dzisiejszy budowa tego domku w rejonie Śląska?

 

Co sądzicie o murach z bloczków silikatowych 18 cm i do tego 15-20 cm styropianu/wełny ? Lepiej styropian czy wełna?

 

Czy możliwa jest zmiana dachu garażu na płaski i wykorzystanie go jako tarasu? ewentualnie na garażu dwustanowiskowym.

 

Pozdrawiam.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Luk106 - proponuje spojrzeć na inne wersje groszka - z już doprojektowanym garażem dwustanowwisowymi użytecznym strychem nad garażem.

Dodatkowo klatka schodowa jest ze spocznikiem a nie zabiegowa i od razu w gratisie masz ściany z innego materiału wykonane (z normalnego a nie 1 warstwowe 44cm)

Mimo wszystko na bazie dświadczeń proponuje ci zastanowić się nad proponowanymi przez ciebie zmianami konstrukcyjnymi i zlecić adaptacje bezpośrednio w archon - czasem to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę donieść że wgrałem zdjęcia na google po adresem

https://picasaweb.google.com/105321081289287897501/Budowa?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOKnwdX7lOP-RQ&feat=directlink

Jak je umieścić w stopce lub koło awatara ?

 

Proszę o dawanie krytycznych uwag.

Edytowane przez supernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych, szczególnie ciepło ściskam Violuś :) My już należymy do grupy mieszkających - od kwietnia 2011, co nie oznacza, ze leżymy i odpoczywamy - nic bardziej mylnego. U nas nie ma praktycznie dnia, żeby przy czymś się jeszcze w domu nie dłubało, a to lampa, a to kontakt, a to listwa, a to karnisz itd.... to jakieś "never ending story"... masakra po prostu. Najgorsze, że te braki z czasem przestają człowiekowi przeszkadzać i okazuje się, że np. przy żarówkach zamiast lamp da się żyć :) Tak się zastanawiamy kiedy w końcu po prostu w sobotę i niedzielę człowiek usiądzie i odpocznie, no i wychodzi na to, że gdzieś tak za jakieś 2 lata. Ale obawiam się, że wtedy trzeba będzie zacząć... remontować! Fakt, że ma się w domu jeszcze 5 miesięcznego szkraba czasu też nie dodaje, no ale... jak tu narzekać.

Na razie pozdrowienia od Milenki, a jak zrobię nowe zdjęcia naszego Groszka to wrzucę, na razie mam tylko kiepskie komórkowe, którymi uraczyłam Violuś :)

IMG_1671.jpg

IMG_1679.jpg

IMG_1671.jpg

IMG_1679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądało uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ?

Czy urzędnicy się zgłaszali i coś sprawdzali ??

 

my jeszcze pozwolenia na użytkowanie nie mamy, właśnie w tym tygodniu składamy wszystkie papiery. Z tego co mi mówił kierownik budowy i znajomi, którzy już je uzyskali kontrole z nadzoru są bardzo rzadkie. Jeśli się złoży kompletny wniosek do 21 dni następuje wydanie pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...