Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

DorkaS, wysłałąm kontakt na priv., oglądałam zdjęcia Twojego domku, śliczne krokwie! Zostawiasz takie jasne? A jaki planujesz kolor elewacji?

 

Dzięki!

Elewacja już gotowa, dziennik powinien być dawno uzupełniony, ale że nie jest, to się pozwolę sobie pochwalić nią tutaj. Bo to tej pory nie mogę uwierzyć, że wreszcie ją mamy. Dla zainteresowanych, to cegła ręcznie formowana z Kraśnika, lekko nierówna, ale taka miała w zamyśle być.

 

http://i903.photobucket.com/albums/ac233/dorekspl/front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Wydaje mi się że otwory okienne - szczególnie na górze drzwi balkonowe 150 x 220 są dość duże - czy nie mieliście problemu z doborem drzwi balkonowych - czy takie w ogóle produkują ?

JA gdzieś znalazłem że drzwi balkonowe mają z katalogu max 120 cm szerokości. a tu jest 150 to jak okno.

A drzwi ze słupkiem to nie jest najmądrzejszy pomysł.

JAkie okna zamontowaliście na górze ?? jaki wymiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

odnośnie okien to pisałam kiedyś, że zmieniłam na typowe rozmiary. W ubiegłym tygodniu byłam w OknoPlaście i Pani poinformowała mnie, że tak naprawdę to w dzisiejszych czasach każde okno ma indywidualny wymiar i jest traktowane jako typowe. Okno nietypowe to okno półokrągłe, owalne i o innych dziwnych kształtach.

Ja pozmieniałam wymiary okien - w pokojach na górze 150 x 150 (zlikwidowane balkony), w salonie zlikwidowałam okno 180 x 230 - na przeciwko koninka na rzecz okna 180 x 150 (witryna bez możliwości otwierania - chcę okna jednoskrzydłowe i okno w takim wymiarze jest zbyt duże i zbyt ciężkie). W kuchni również 150 x 150.

Supernik, wydaje mi się że na górze 150 x 220 to są drzwi balkonowe ale dwa skrzydła. Można wtedy dać drzwi z ruchomym słupkiem więc po otwarciu drzwi słupek "znika". Widziałam też rozwiazania, że jedno skrzydło zostało zamienione na okno, ale wtedy jest dosyć wąskie wyjście na balkon.

Pani w Oknoplaście zrobiła nam wstępną wycenę okien - profil platinium 2 szybowe - od środka białe od zewnątrz złoty dąb. Wyszło jakieś 14 tys. zł. (po uwzględnieniu rabatów) za poniższy zestaw:

150 x 150 - 6 szt., 90 x 90 - 2 szt., 90 x 150 - 2 szt., 180 x 230 - 1 szt. (2 skrzydła - tarasowe), 180 x 150 - 1 szt. - witryna nie otwierana.

 

Poza tym z bieżących spraw to wczoraj wytyczyliśmy budynek, dziś kopią fundamenty. Jutro podłączają wodę na działkę (jest na granicy). U nas jakieś dziwne wymogi - liczniki z wodą w studzience o wymiarach 200 cm głęboka i 100 szeroka (czy jakoś tak podobnie) - najtaniej coś takiego założą za 3200 zł. Oby nie padało w najbliższym czasie, a wogóle to żeby zima była tylko w Boże Narodzenie :) Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :)

 

DorkaS widzę, że mieliście podobną przerwę w budowie jak my :) Mam pytanie do Groszków 3 - jak rozplanowaliście kuchnię ? Temat kuchni powraca co jakiś czas ale do tej pory były to kuchnie podstawowego Groszka. Groszków 3 jest o wiele mniej ale może ktoś pochwali się swoimi planami :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po zalanym stropie jestem, także troche mam już małego doświadczenia niestety złego bo wszystko co dało się sp..przyć to zostało sp..ieprzone. Szczególnie polecam wam głęboko zostanowić się nad wysokością pomieszczeń - w zależności czy robicie zgodnie z projekctem czy wprowadzacie zmiany. oraz temat schodów. Polecam zostawić głębsze wybranie pod schodami (ja mam za płytkie) W kuchni mam planowany zlew w oknie ale nie wiem co z tego wyjdzie. A i do tej pory nie kumam do końca kanalizacji. a szczególnie gdzie wychodzą te kominy.

Przy stropie jesli robicie terive jak najwięcej stali, siatki przypodporowe dać i podpodporowe płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supernik, ile schodów będziesz miał do pomieszczenia pod schodami? Ile to wg Ciebie za mało?

Czy ktoś może ma lub planuje pokryć dach dachówką cementową? A może macie jakieś opinie na temat tych dachówek? Mam jakiś tydzień na wybór pokrycia dachowego :(

Tak, wiem, że ceramika najlepsza, ale cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :)

 

DorkaS widzę, że mieliście podobną przerwę w budowie jak my :) Mam pytanie do Groszków 3 - jak rozplanowaliście kuchnię ? Temat kuchni powraca co jakiś czas ale do tej pory były to kuchnie podstawowego Groszka. Groszków 3 jest o wiele mniej ale może ktoś pochwali się swoimi planami :)

 

Pozdrawiam

 

Tak, i przez tą przerwę zapomniałam co i gdzie i jak było robione :) Teraz znów przerwa do następnego lata.

 

Nie mam wizualizacji kuchni, ale spróbuje opisać z grubsza. Lewa strona, ta od jadalni, jest u nas zamknięta i na tej ścianie będzie rząd mebli ze zmywarką, płytą i zlewem. Pod oknem nic. W kącie od okien po prawej stronie narożny ławka + stolik i krzesła. Po prawej stronie przy wejściu słupek z lodówką i szafkami nad nią + drugi z piekarnikiem i mikrofalą. Drzwi przesuwne. Groszkowa kuchnia jest bardziej kwadratowa od tej którą obecnie mamy, ale podoba nam się i taki układ się sprawdza. Przynajmniej u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta kr - póki co taki rysunek nie istnieje.... taki balkon podejrzałam tu na forum na jednym ze zdjęć. My robimy strop drewniany i mój tato jako główny kierownik robót wymyslił, że wypuścimy belki te znad salonu i będzie obrobiony z zewnatrz albo drewnem albo płytami oczywiście z opierzeniem. To tak pokrótce, niebawem już to chyba będzie zrobione więc wrzuce zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Szczególnie polecam wam głęboko zostanowić się nad wysokością pomieszczeń - w zależności czy robicie zgodnie z projekctem czy wprowadzacie zmiany. oraz temat schodów. Polecam zostawić głębsze wybranie pod schodami (ja mam za płytkie) .

 

 

Witaj Supernik, podłaczam się do pytania Anety kr, ile wg Ciebie powinno się zrobić schodów w kanciapie pod schodami? My planujemy 2-3. Daj znać jaka wyszła Ci wysokość pomieszczeń?

 

Aneta kr, zdaje się że dachówkę cementową zakładała Dorbie w "dzienniku dom w lukrecji palce lizać", czasem tam zaglądałam i widzę, że mimo iż już mieszka chyba od 2 lat jest aktywna i z pewnością Ci odpowie na nurtujące pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o schody w tzw .kanciapie, to ten temat był już przerabiany, musicie poszukać tylko wcześniejsze wpisy...

Ja nie mam tego problemu bo po protu mam pełną piwnicę :)

 

Obecnie zupełnie pochłania mnie budowa pieco-kominka, gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć ciekawe ustrojstwo to zapraszam do galerii:

 

Budowa pieco-kominka galeria zdjęć

 

Od przyszłego tygodnia ruszam też z ociepleniem domu, z moich wyliczeń wynika, że więcej niż 18 cm nie trzeba.

Z wyliczeń wynika, że roczna oszczędność na ogrzewaniu pomiędzy 18 a 20 cm to jedynie 39 zł.

Stosuje jednak styropian szary o współczynniku 0,031.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bojanadjembe za dobre słowo i zwrócenie uwagi na taśmy. Taśmy pozostały tylko w środku na zewnątrz już ich nie ma, ale może masz rację, ze czas najwyższy zdjąć je i od środka. Najgorsze jednak do usunięcia było naklejki na oknach :)

Jak pamiętam, też byłaś nie raz aktywna na forum kominkowym, ale już nie kojarzę jak u Ciebie z kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybranie pod schodami - ja mam głębokość 1 bloczka betonowego czyli 12 cm, - to za mało bo na to trzeba jeszce położyć styropian i dać wylewkę co podnosi poziom. Wydaje mi się że powinno być 3 bloczki niżej niż poziom chudziaka - po zaizolowaniu syropianem dołu pod schodami będzie (10cm styro + 5 wylewki) 2 betoniowe pustaki niżej niż chudziak. Na chudziaku damy warstwy posadzkowe + 17 cm czyli róznicy będzie wtedy (3*12 - 15)=21+17=38 cm czyli dwa stopnie po 19 cm każdy - bardzo ładne stopnie.

 

Takie też stopnie mam na klatce schodowej - niestety bo to wynikło z wysokości pomieszczeń, która wyjdzie 2,73 lub jak dam więcej w warstwe posadzkową styro do będzie 2,66. To wynikało z mojej bezradności i braku wiedzy że wysokość sufitu jest takaa wazna bo wpływa na wszystko wszystko.

Ale teraz liczę tylko że się nie zawali jak się nie zawali to będzie ok.

pozdro. Jak się dodaję stały link do albumów w googlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernick - my mamy pięć bloczków w dół, więc ta nasza piwniczka bedzie taka akurat mam nadzieję.

Dalismy tyle, bo chcemy troche podsypac domek i mieć go na malutkiej górce, a tu sie okazuje,że ten nasz pomysl bedzie miał tez drugie zastosowanie czyli głębsza piwniczkę.

Póki co wczoraj murarze dokonczyli szczyty czekamy na drewno i bedziemy robic więźbe a potem strop lub najpierw tynki a potem strop żeby nie ubrudzic belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. My też bedziemy budować Groszka 3 lub 4 około 18 km od Rzeszowa. Z checią chcielibyśmy zobaczyc-odwiedziic jakiś dom który stoi juz w stanie surowym zamknietym albo full wypas. A także chciałbym porozmawiać o kosztach budowy. Obecnie Sobie rysuje jego w 3D w AutoCad-zie i nieco prubuje dopasowac bo ilośc okien mnie przeraża szczególnie gdy obok na scianie. Przegladając Fotki widze,ze wasze Groszki są bardzo ładne Dziękuje za wszelką okazana pomoc i Pozdrawiam Groszkowiczów. Edytowane przez dj.janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich groszkowców,

 

Ja jutro odbieram pozwolenie na budowę Groszka G2. Jeśli macie jakieś sugestie dla nowego groszkowca, zanim wbiję pierwszą łopatę to jestem otwarty na wszelkie sugestie i porady.

 

Przeczytaj dokładnie dziennik Agikz :) Groszek G2 to projekt, który ówcześnie był modyfikacją Groszka według jej oczekiwań. Później wszedł na stałe do oferty Archonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...