Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny dzięki za miłe słowa. Gosia co do kominka i tv to rzeczywiście Twoja opcja zamurowania okna zmienia zupełnie ustawność salonu, bo to chyba najsłabszy punkt Groszka. A jeśli chodzi o budowę to zobaczysz jak to szybko zleci i będziesz "latała" na mopie żeby ogarnąć te "hektary" :) pozdrawiam ciepło, powodzenia w budowaniu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o kontakt osoby budujace Groszka 3 w okolic Rzeszów Kraków albo Warszawa Prosze o kontakt Kolezanke dorkaS . Po długich rozmowach zdeecydowalismy sie na Groszka 3. Chcielibysmy zobaczyc go na żywo. Jestesmy w stanie podjechać do 350km By zobaczyc. Jest to dla mnie wazne o tyle ,ze w sobote juz wyjeżdżam. Proszę okontakt meilowo

Pozdrawiam Janusz

Edytowane przez dj.janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernik prąd we wniosku określiłem jako stałe podłączenie budynku mieszkalnego, a nie tymczasowe na cele budowlane.

 

Stefany super fotki. Fajnie zobaczyć narożny kominek, bo włąśnie nad takim rozwiązaniem się zastanawiam.

 

Tymczasem pojawiła się kolejna rozterka. Po rozmowach z kilkoma architektami zgłupiałem i sam już nie wiem czy kupić gotowy projekt czy też porwać się na projekt indywidualny, oczywiście na bazie Groszka G2.

 

W rozmowach za adaptację pojawiają się kwoty ok 1500 zł, za projekt zjazdu z drogi ok 400 zł, a za przystosowanie do szkód górniczych III stopnia ok 1500 zł. Oczywiście to są kwoty netto. Natomiast za podobny projekt indywidualny wołają ok 6000 - 6500 zł netto. Suma sumarum projekt indywidualny wychodzi ok 1000 zł drożej. Pojawiły się teżsugestie, że bez faktury ceny będą bez VAT. Projekt przyłącza wody miałby kosztować ok 800 zł, a mapa do celów projektowych 1000 zł.

 

Co myślicie o tych cenach??? Przypomnę, że dom ma powstać w woj. śląskim. Czy warto dołożyć do projektu indywidualnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co na pewno wiadomo, to fakt, ze kupujac gotowy projekt Groszka masz mozliwosc weryfikacji z istniejacymi realizacji, mozesz poznac wszystkie bolaczki i poprawic je podczas adaptacji w swoim projekcie. Przy projekcie indywidualnym bedziesz pierwszy.

Czy na pewno w tej cenie projektu sa zawarte wszystkie te uzgodnienia o ktorych piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mając gotowy projekt i wiedzę o mankamentach domu jesteś w stanie uniknąć wielu błędów, co jest raczej niemożliwe przy indywidualnym projekcie. To forum to kopalnia wiedzy o gotowych projektach, moim zdaniem żal tego nie wykorzystać. Ja budując raz jeszcze na pewno kupiłabym po dokładnej lekturze na forum gotowy projekt, na chłodno wybrałabym najbardziej praktyczny wariant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od długiego czasu podczytuję to forum i przyglądam się zmaganiom Fanów Groszka, do których sama należę:) wreszcie sama mogę pokazać prace budowlane u mnie. Pozdrawiam.

https://picasaweb.google.com/112619396513329120666/Budowa?authuser=0&feat=directlink

Edytowane przez fistaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Fistaszku - nie widzę zdjęć :(

Violuś - z tego co się orientuję to po załozeniu okien trzeba wstawić drzwi - najlepiej jeśli sa to jakieś robocze (czasem firmy okienne pożyczają takie drzwi) Docelowych drzwi nie polecam, bo pewnie jeszcze się zniszczą.

U nas dziś zaczęli kłaść dachówkę. Zdjęć jakoś nie mam - gdu zajeżdzam na budowę po pracy to już szarówka - panowie budowlańcy robią nam zdjecia z każdego etapu. Dają nam po wybudowaniu pamiątkowe CD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe powitanie,

Violuś, my planujemy jeszcze wymurować ścianki działowe i czekamy do stycznia/lutego, wtedy ruszamy z oknami, elektryk itd...

gosia sz-n wasz groszek tak samo piękny:), ....ach piękne te nasze wszystkie groszki.

Pozdrawiam

 

fistaszek,etap budowy podobny do mojego,my czekamy na panów co nam postawią ścianki działowe,w grudniu jestesmy umówieni na okna,jakieś stare drzwi na razie i być może kupimy kominek,by go podłączyć,potem prąd,instalacje itd,zobaczymy co z tego wyjdzie,powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spiesze donieść , że w końcu coś się ruszyło po dwumiesięcznym przestoju na budowie i mamy wreszcie krokwie na dachu, jutro murarze dokańczają szczyty a pojutrze panowie będą deskować dach.... Następnie wreszcie połozymy strop ( drewniany) za dwa tyg. mają pojawić się okna i to będzie chyba tyle na ten rok.

Postaram sie wrzucic zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...