Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W GROSZKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

Z przyjemnością przyłączamy się do życzeń, wszystkiego najlepszego zarówno dla budujących jak i tych co już zamieszkali :)

Niech ten czas świąt, będzie czasem spokoju i refleksji nad czymś więcej niż tylko doczesność i materia.

Nie musimy przestać budować, ale w tym okresie budujmy nasze rodziny od wewnątrz, aby nie zabrakło tej atmosfery, która zapewni wszystkim mieszkańcom właściwy komfort mieszkania i przebywania razem.

 

My optymistycznie planowaliśmy te święta już w groszku, ale realizacja posuwa się w innym tempie, teraz po urealnieniu planujemy zamieszkanie na czerwiec.

 

Pozdrawiamy wszystkich

p.s.

a nasza Martynka ma już pół roku, jak ten czas szybko biegnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej

i My dołanczamy się do życzeń:) teraz to już Noworocznych:)

 

My również pod choinkę dostaliśmy pozwolenie na budowę:) dzisiaj mija 2 tygodnie i decyzja jest uprawomocniona:) również dzisiaj podpisaliśmy umowę z kierownikiem budowy:) pozostaje nam tylko oszczędzanie i na wiosnę ruszamy :) nie moge się doczekać chociażby wykopu:) nie mówiąc o murach:)

 

violuś czekam na fotki z kominkiem:) albo chociaż wytłumacz gdzie go masz:) bo mi pierwotna wersja kominka nie odpowiada i też go musimy gdzieś ewakuować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

i My dołanczamy się do życzeń:) teraz to już Noworocznych:)

 

My również pod choinkę dostaliśmy pozwolenie na budowę:) dzisiaj mija 2 tygodnie i decyzja jest uprawomocniona:) również dzisiaj podpisaliśmy umowę z kierownikiem budowy:) pozostaje nam tylko oszczędzanie i na wiosnę ruszamy :) nie moge się doczekać chociażby wykopu:) nie mówiąc o murach:)

 

violuś czekam na fotki z kominkiem:) albo chociaż wytłumacz gdzie go masz:) bo mi pierwotna wersja kominka nie odpowiada i też go musimy gdzieś ewakuować:)

 

witaj inka.ja,niestety nie mam jeszcze kominka w projekcie pomiędzy kuchnią a salonem a holem jest kawałek ściany w kształcie litery L i w tym miejscu od strony salonu mam komin i tu będzie kominek,który będzie wystawał na salon w niewielkiej części,zdjęcia będą jak tylko będzie kominek,pozdrawiam i życzę ogromu przyjemnosci z tych przemyśleń nad własnym domkiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Stefany.

Mam takie głupie wrażenie że wybudowaliście komin od kominka tak jak był w projekcie z tym, że kominek postawiliście w rogu domu ??

Jeśli tak to jak go połączyliście z kominem ? To musiał być długa rura z zawijasami i kolanem - bo rozumiem że komin był systemowy ?

Może macie jakieś zdjęcia lub szkic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernik wrażenie masz dobre (nie wiem czemu głupie :)) komin jest wybudowany tak jak w projekcie, to systemowy schiedel. A kominek faktycznie postawiliśmy w rogu, a wynika to z faktu, że jak już przyjechał i stanął standardowo jak w projekcie to można powiedzieć, że wyjechał na środek salonu a z kącika tv to taka wnęka się zrobiła - pisałam o tym wcześniej. Połączyliśmy do dosyć długą rurą, ona była łączona kolanami, kupowaliśmy to wszystko w sklepie gdzie kupiliśmy kominek. Funkcjonuje normalnie. Nie mam fachowego projektu, więc pozwoliłam sobie na "radosną twórczość" w paint'cie. Sorki za efekt ale nie potrafię lepiej :) pozdr.

IMG_1070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefany, dzięki za informacje, fajnie to wyszło u was. Też bym tak chciał, również mam komin systemowy, jednak wlot spalin jest dużo niżej w moim przypadku, nie zauważyłem wcześniej tej koncepcji z przestawieniem kominka. Wprawdzie pewnie da się zrobić ale zabudowa będzie sporo wystawać.

Ale w waszym przypadku nie widzę rozprowadzenia ciepłego powietrza, rozumiem, że kominek ogrzewa tylko salon i nie macie rozprowadzenia ?

Nie widzę też wylotów ciepłego powietrza z komory za płytą GK.

To prawda że usytuowanie kominka nie jest najszczęśliwsze ale chyba nie widzę innego wyjścia jak zrobić tak jak w projekcie.

A czy wprowadzaliście do projektu zmianę w związku ze zmianą komina z ceglanego na schidla, kierownik robił jakieś wpisy w tym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernik, moja zabudowa też sporo wystaje, tyle, że ścianka boczna zabudowy ta zielona sąsiadująca z holem, gdzie mam wylot na kratkę wentylacyjną na górze(ale na zdjeciu jej nie widać) i włącznik prądowy jest jakby dorobiona z k-g. Stąd pewnie wrażenie ża ta zabudowa rury jest niewielka. Niższy wlot spalin uniemożliwia ci przesunięcie kominka? U mnie gość od kominka mówił że ważne aby rura szła pod kątem, żeby był ciąg.

Co do zmian to nie bardzo wiem czy kierownik coś wpisywał w dzienniku - musiałabym go odgrzebać i zerknąć, oficjalnej zmiany w projekcie napewno nie robiliśmy.

Jeśli chodzi o rozprowadzenie ciepła to my mamy z płaszczem wodnym więc obieg jest zamknięty i ciepło nie trafia na pokój. pozdr

Obraz 040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też planujemy kominek w rogu, komin systemowy mamy tak jak w projekcie i do tego okno obok zwiększyliśmy do ziemi bo planujemy z tyłu zrobić taras i chcemy aby tamtędy można było wyjść na zewnątrz. Natomiast dwa pozostałe duże okna nie są otwieralne, mają być ładnym przeszkleniem aby w słoneczne dni wpadało dużo promieni słonecznych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co inwestor to inne pomysły:) ja na początku byłam zauroczona tymi olbrzymimi oknami balkonowymi, uwielbiam jasne, słoneczne wnętrza. Ale po zamieszkaniu zdążyłam je już przeklnąć. U nas wychodzą one na zachód i niskie, zachodzące słońce przepięknie wydobywa każdy, najmniejszy paproch na podłodze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam murarza, zbrojarza (może być osoba 2w1 a nawet xxx w 1 :-) do budowy domu. Rejon Sląsk, powiat Bieruńsko-lędziński, miasto: Lędziny

Cena, materiały- do uzgodnienia. Chciałbym ruszyć w I połowie 2011 jak tylko będzie woda na działce. Numer kontaktowy : 502148115 po godz.14:00 lub na mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba nie ruszysz bo I połowa 2011 już była :-)

Ja niestety nie z tych rejonów, ale itak tych ludzi których spotkałem na swojej drodze to bym nawet wrogowi nie polecał.... :-)

Proponuje popytać lokalnie u sąsiadów lu8b budujących w okolicy.

 

A ja od siebie chciaółem zapytać jaka w naszych groszkach powinna być kolejność wykańczania: chodzi mi o takie tematy jak Tynki, Woda zimna, Woda ciepła, Cyrkulacja (czy jest potrzebna ze względu na małe odległości), Centralne ogrzewanie, Elektryka, wylewki - co najpierw co potem .... jak to ugryść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budrom 72 to chyba zniezły zbieg okoliczności. Gdzie dokładniej stawiasz Groszka? Ja też zamierzam budować w Lędzinach (dzielnica Zamoście) jak tylko uda mi się zdobyć pozwolenie na budowę. Wczoraj odebrałem WZ. Teraz tylko krótka konsultacja z architektem, zakup projektu i czekanie na PNB. No oczywiście poimjając adaptację projektu ;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią góra z górą się nie zejdą, ale dwóch fanów groszka to i owszem :)

Dodam, że na forum odnalazła mnie dziewczyna, która buduje również groszka może 5 km od mojego, zważywszy na rozległość Szczecina :)

Dorotko - zaproszę na rewizytę gdy wstawię okna - teraz w groszku całkowita ciemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...